Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Iste Gercek Ihlas Budur! :-)

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kılıçdaroğlu: Umreye gittim ama söylemedim

kilicdaroglu.jpg

İnançlı bir insan olduğunu söyleyen anamuhalefet lideri Kılıçdaroğlu, umreye gittiğini ilk kez açıkladı. “Ama çıkıp söylemedim. Ayıp bir şey, gösteriş için ibadet olmaz” dedi. Kılıçdaroğlu, sosyal demokrat olduğunu ifade ederken, “Peygamberimiz ne diyor: ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir.’ Bizim de felsefemiz bu.” görüşünü dile getirdi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Alevi kimliğinin siyasi arenada öne çıkarılmasına tepki gösterdi. İnançlı biri olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, ilk kez umreye gittiğini açıkladı. Kılıçdaroğlu, “Ben dinsiz miyim? Müslüman’ım, Allah’a, Peygamber’e, ehlibeyte, Kur’an’a inanıyor muyum? Benim Müslümanlığımı kim sorgulayacak? Bunu kendine dindar diyen reddeder. Eğer bir insan gerçekten inançlıysa bunları zaten yapmaz, eğer inancı kendi kariyerine odaklıysa bu yola başvurur ve bel altı oynar.” dedi. Ardından şunları kaydetti: “Gösteriş için ibadet olmaz. Ben umreye de gittim ama çıkıp söylemedim, ayıp bir şey bu.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Laiklik bunlarin beynini yakmis :D yazik.

Üst Ana Sayfa Alt