Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Istanbul Ortaköy'de Gece Kulübüne Silahlı Saldırı

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir daha soyluyorum ,soylemekten vazgecmiyecem bu grubu yonlendirenlere harici demek haricileri hakarettir.

Hariciler hakki ararken batila sapmislardir, bunlar direk kafirin emrindedir.((iclerindeki samimi kandirilmislar haric)

Sınır kapanmadan önce sürekli Türkiye'dekileri kandırmak ve yanlarına çekmek için propaganda videoları çekiyorlardı artık militan devşiremeyecekleri için gerçek yüzlerini göstermeye başladılar. İşin diğer garip yanı abd destekli pkk menbicte tel abyatta hasekede rahatça ilerleyebildi, şu an da rakkada rahatça ilerliyor. TSK/ÖSO'ya ise ölümüne direniyorlar. TSK/ÖSO'nun 4-5 günde ilerleyebildiği alanı abd destekli pkk 1 günde alabiliyor.

bölgenin en fırıldak örgütü olan pkk nın bunlara , bunların dahi haberi olmadan eleman muhimmat desteği sağlama ihtimali var . 1 ay evvel işide karşı ilerleyen tsk ya hava saldırısını esad düzenlemiş gözlemi de iran dronesi yapmıştı .
Yani kısaca..??

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
IŞİD'in Türkçe yayın organı Darul Hilafe açıklamanın Türkçesini yayınladı. Haricilerin yaptığı kesinleşti.

istanbul_da-hc4b1ristiyanlarc4b1n-c59firk-kutlamalarc4b1-sc4b1rasc4b1nda-bir-gece-kulc3bcbc3bcne-dc3bczenlenen-saldc4b1rc4b1da-toplamda-150-kic59fi-c3b6ldc3bc-ve-yaraland.jpg

Teknik olarak mürted diyerek acayip bi mesaj vermiş gibime geldi ,

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
E Çevrimdışı

Ebu Mervah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu arada saldırıyı yapan haydutun bugün IŞID'e vardığı söyleniyor
Olayın üzerinden daha 48 saat bile geçmedi. Bu kadar kısa sürede Türkiye sınırlarının dışına çıkabileceğine pek ihtimal vermiyorum, yakalanmasının an meselesini olduğunu düşünüyorum. Çok fazla uzaklaşmış olamaz. Görüntüleri de medyada yayınlandı.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
operasyon düzenleniyormuş şu an bir eve ihbar gelmiş ! gazetelerin sitesinde geçiyorlar

E Çevrimdışı

Ebu Enes EL Dadaşi

Allah'ım Kalplerimizi Cihadda Sabit Kıl Amin.
İslam-TR Üyesi
operasyon düzenleniyormuş şu an bir eve ihbar gelmiş ! gazetelerin sitesinde geçiyorlar

Baskın Zeytinburnunda bir eve düzenlendi ve evdeki bir kişi kendini 5.kattan aşağı atıp yaralandı fakat aşağıya atlayan kişi saldırıyı yapan değil başka birisiymiş diyorlar fakat saçları falan benziyor.Saldırıyı gerçekleştirenin emniyet tarafından en son yayınlanan fotoğrafı bu ben tam çözemedim nereli olduğunu ama kafkas ülkelerinden gibi geldi özbekistan falan ?
1026598829.jpg

İşid mi yapan bilmiyorum da eğer oysa, (eylem bize göre yanlış onlara göre doğru orayı demiyorum) ben onlardan noel Baba kıyafetini giyeni tekfir etmesini bekliyordum...

Saldırıyı yapan kişi noel baba kılığında gelmemiş oraya ukhti yani saldırıyı gerçekleştirirken üzerinde normal bir mont ve kafasında da bere vardı.Saldırıyı yaptıktan sonra içerde montunu çıkarıp silahıyla beraber olay yerinde bırakıyor.Silahın seri numarası silinmiş ve adamda tüm parasını içerde çıkarttığı montta unutmuş ordan çıkıp taksiye biniyor 600 700 metre gidiyor parasının olmadığını farkedince taksiciyle tartışıp iniyor ve otostop çekmeye çalışıyor.Ve üzerinde sadece bir kazak var.

Elyesa Abdurrahman Çevrimdışı

Elyesa Abdurrahman

"Hüküm ancak Allah'ındır..." En'am 57
İslam-TR Üyesi
Sınır kapanmadan önce sürekli Türkiye'dekileri kandırmak ve yanlarına çekmek için propaganda videoları çekiyorlardı artık militan devşiremeyecekleri için gerçek yüzlerini göstermeye başladılar. İşin diğer garip yanı abd destekli pkk menbicte tel abyatta hasekede rahatça ilerleyebildi, şu an da rakkada rahatça ilerliyor. TSK/ÖSO'ya ise ölümüne direniyorlar. TSK/ÖSO'nun 4-5 günde ilerleyebildiği alanı abd destekli pkk 1 günde alabiliyor.

Demekki 5×Tsk+öso = abd nin ucaklari .abd kafiri cok vuruor demek

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Baskın Zeytinburnunda bir eve düzenlendi ve evdeki bir kişi kendini 5.kattan aşağı atıp yaralandı fakat aşağıya atlayan kişi saldırıyı yapan değil başka birisiymiş diyorlar fakat saçları falan benziyor.Saldırıyı gerçekleştirenin emniyet tarafından en son yayınlanan fotoğrafı bu ben tam çözemedim nereli olduğunu ama kafkas ülkelerinden gibi geldi özbekistan falan ?Ekli dosyayı görüntüle 16069

Saldırıyı yapan kişi noel baba kılığında gelmemiş oraya ukhti yani saldırıyı gerçekleştirirken üzerinde normal bir mont ve kafasında da bere vardı.Saldırıyı yaptıktan sonra içerde montunu çıkarıp silahıyla beraber olay yerinde bırakıyor.Silahın seri numarası silinmiş ve adamda tüm parasını içerde çıkarttığı montta unutmuş ordan çıkıp taksiye biniyor 600 700 metre gidiyor parasının olmadığını farkedince taksiciyle tartışıp iniyor ve otostop çekmeye çalışıyor.Ve üzerinde sadece bir kazak var.

Alkâme abi adam Kayaşehir'de yaşıyormuş :krktm:
Bu yuzde tam bir seri katil izlenimi var.
Eger yapmadıysada cok tehlikeli
Yüz analizi yaptım.

Elyesa Abdurrahman Çevrimdışı

Elyesa Abdurrahman

"Hüküm ancak Allah'ındır..." En'am 57
İslam-TR Üyesi
Hayır yüz hatlarından , ve gözlerdeki o
Urkutucu bakisdan.
: )) adami bilmem ama adam yuzunden insanlari islamdan uzaklastrma cabalari artdi. Tm icinde zengin bir nevi kucuk tagut sayilacak insanlar coktuda ama sanirim orta gelirli gunah batakligina girms kisi daha cokdu. Zaten cihadin amaclarindan biride oyle insanlari hidayete eristirmeye calismak .

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu saldiri gun gectikce ilginc bir hal almaya basladi. Bu olay oyle basit bir medyanin yazip cizdigi gibi isid saldirisi degil gibi geliyor bana.

Yaralanan bir arabistan vatandasi saldirganlar 3 kisiydi diye aciklama yapmis, ayrica yaralanan bir amerikan vatandasinin ambulance koyma goruntulerini izledim gayet sogukkanli.

Adamin orda filimlerde izledigimiz tarzi bir baskin yapip ustunu degistrip kacmasi baska bir ilginc olay , sanki o gun orda olmesi gereken bir kac kisi vardi ,teror susu vererek olay o kisilerin ustune yogunlasmamasini sagladi.

Üst Ana Sayfa Alt