Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İsrail Firma Listesi

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
A

• A A. Arenson Ltd.
  • A.F.S.K. Industries Group
  • Achva Academic Campus
  • ActivePoint Ltd.
  • AFCON Industries Ltd. (formerly Feuchtwanger Industries Ltd.)
  • Africa Israel Investments Ltd.
  • AGIS Group
  • Agrexco Ltd.
  • Aladdin Knowledge Systems Ltd.
  • Albar Mimunit Services Ltd.
  • Alon Israel Oil Company Ltd.
  • Amit, Pollak, Matalon & Co.
  • Ampa Capital Ltd.
  • Ampal-American Israel Corporation
  • Amj Natural Gas Corporation.
  • Apax Partners Israel Ltd.
  • Arava Export Growers Ltd.
  • Ariel Shemer & Co.
  • Arison Holdings (1998) Ltd.
  • Ashot Ashkelon Industries Ltd.
  • Ashtrom Group Ltd.
  • Assuta Medical Centers Ltd.
B

• B. Gaon Holdings Ltd.
  • B. Yair Building Corporation Ltd.
  • B.S.R. Europe Ltd.
  • B.S.T. Development & Construction Company Ltd.
  • Balter, Guth, Aloni & Co.
  • Bank Leumi
  • Bank of Jerusalem Ltd.
  • Barnea & Co - Law Offices
  • Bezeq International Ltd. (BI)
  • Bezeq
  • Blue Square Israel Ltd.
  • Bonei Hatihon – Civil Engineering & Infrastructures Ltd.
  • Brill Shoe Industries Ltd.
C

• CAL Cargo Air Lines
  • Carmel Container Systems Ltd.
  • Carmel Olefins Ltd.
  • Caspi & Co.
  • Cellcom Israel Ltd.
  • CFO Forum – The Israeli Forum of Chief Financial Officers
  • Check Point Software Technologies Ltd.
  • Chemipal Ltd.
  • Citigroup/Citibank N.A.
  • Clal Insurance Enterprises Holdings Ltd.
  • Clalit Health Services Group
  • Clubmarket Marketing Chains Ltd.
  • Comverse Technology
D

• Dan Company for Public Transportation Ltd.
  • Danel (Adir Yehoshua) Ltd.
  • Danya Cebus Ltd.
  • Danziger, Klagsbald & Co.
  • Delek Group Ltd.
  • Delek Motors Ltd.
  • Delek Petroleum Ltd. (formerly Delek The Israel Fuel Corp.)
  • Delek Real Estate Ltd.
  • Deutsche Bank AG
  • Diplomat Cosmetics Ltd.
  • Dizengoff Suites
  • Dor Chemicals Group
  • Doron, Tikotzky, Amir, Mizrahi
  • Dr. Fischer
  • Dr. Avi Alter & Co. Law Offices
  • Dr. J. Weinroth & Co.
  • Dubek Ltd.
E

F

G

H

I

• I.M.A. – 1990, Itzur Mutzarei Ariza
  • IAEI – Israel Association of Electronics & Information Industries
  • IDB Holding Corporation Ltd.
  • Ilanot Discount Ltd.
  • IMI TAMI Institute for Research and Development Ltd.
  • Industrial Buildings Corporation Ltd.
  • Insightec
  • InterPharm Laboratories Ltd.
  • Investec Bank (Israel) Ltd.
  • Iskoor Group – Iskoor Metals and Steels Ltd.
  • Isracard Ltd.
  • Israel Aircraft Industries Ltd.
  • Israel Discount Bank Ltd.
  • Israel Military Industries Ltd. (IMI)
  • Israel Petrochemical Enterprises Ltd.
  • Israel Ports Authority
  • Israir
J

• Jeremy M. Ben-David & Co. Ltd.
  • Joseph Levy & Co.
K

• Karmiel
  • Kesher Rent-A-Car Ltd.- Hertz Israel
  • Keter Plastic Ltd.
  • Kiwinet Advanced IT Solutions
L

• Lahak – Mutual Funds Management Ltd.
  • Leumi-card Ltd.
  • Leumi Pia – A Member of the Bank Leumi Group of Companies
  • Levitan, Sharon & Co.
  • Lime & Stone Production Co. Ltd.
  • Lipa Meir & Co. Advocates
  • Lipman
  • Local Government Economic Services Ltd.
  • Levi's
M

N

O

• O.R.S. – Overseas Representation Services Ltd.
  • Ocif Investments & Development Ltd.
  • Oil Refineries Ltd.
  • On Track Innovations Ltd.
  • Orbotech Ltd.
  • Orna Lin & Co.
  • Orsus Solutions Ltd.
  • Ortam Sahar Engineering Ltd.
  • Osem
  • Otzar Hashilton Hamekomi Ltd.
P

• Packer Plada Ltd.
  • Palram Industries (1990) Ltd.
  • Pama Leasing Ltd.
  • Paradigm Geotechnology
  • Paz Oil Company Ltd.
  • Pelephone Communications Ltd.
  • Petroleum & Energy Infrastructures Ltd.
  • Phoenicia America-Israel (Flat Glass) Ltd.
  • Pitango Venture Capital
  • Polar Investments Ltd.
  • Profit Building Industries Ltd.
  • Property & Building Corporation Ltd. (PBC)
  • Psagot Ofek Investment House Ltd.
R

S

T

U

W

Y

Z

"merve" Çevrimdışı

"merve"

Üye
İslam-TR Üyesi
düşüncene katılıyorum islam abi
ya açıkcası biz milletce biraz tembeliz
milleti bırak ev halkı olarak bizde hazıra alıştık iyi ve güzel olan şeyleri hep başkalarından bekliyoruz

F Çevrimdışı

fatmabulut

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
benim anlamadım nokta dünyada nüfusu on milyon anca olan bir topluluk nasıl bu kadar söz sahibi ekonomide.İstanbul kadar bile değil.yazık olsun bize

K Çevrimdışı

karamurat

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selamün aleyküm kardeşlerim dünyanın dürt bir yanında savaşlar var ama nedense bu ülkeler hep müslüman nedense can verenler müslüman nedense ezilenler hep müslüman ben bugün biliyorumki kafirler islam düşmanları müslümanlardan ve islamdan korktukları için müslümanları şehit ediyorlar ama neden hala ümmeti muhhamed uyanmıyor neden hala kör sağır dilsiz rolüne bürünüyor

O Çevrimdışı

ORHANKEMAL

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bugün dünyayı her anlamda yöneten yahudi ve anglo-saksonlar yola çıkarken kendi dini gerçeklerini ve akıllarınca yaradıcının emirlerini uyguluyorlar.inançları yanlışda olsa adamlar tamamen bağlanmış ve kutsal kitaplarının emirlerine harfiyen uymaya çalışıyorlar.bakın 200 yıl kadar önce bugünki HSBC bankın kurucusu olan MAYER AMSCHEL ROTHSCHILD le başlayan ve bugüne kadar gelen yahudi imparatorluğunun kurulması tamamen yardımlaşma ile oluyor.ROCKEFELLERi , J.P MORGANı ve daha nice dünya yöneticilerin elinden tutan onlara her türlü finans desteği yapan rothschıld dir.bu lanet adam bu yatırımları yaparken işte ben on lira verdim şu kadar alacam diye hesap yapmıyordu.tamamen inançları uğruna seferberlik ilan etmiş ve yapabileceği ne varsa yapmıştır dava uğruna.sonuç da malum yahudilerin her birini dünyaya kaymakam yapmaya çalışsan nufusları yetmez ama diğer yandan dünyayı protestanlarla beraber yönetiyorlar. 1.5 milyarlık müslüman diye geçenen (hepsini kastetmiyorum) sığır sürüsüde bu olanlara tamamen seyirci kalıyor.biz ne yapıyoruz dua ediyoruz ve lanetliyoruz . 1000 senedir bunu yapyoruz dua lanet da lanet başka bir şey bilmeyiz zaten. yattığımız yerden dua lanet ederiz.filistin ölüyor ne yapıyoruz israilin ALLAH belasını versin oradaki din kardeşlerimizede ALLAH sabır ve zafer ihsan etsin diyoruz.sizce bu dualar kabul oluyormu bence olmuyor olmazda .efendimiz doğudaki br müslümanın ayağına diken batsa batıda ki müslüman hissedmeli diyor. efendimiz müşriklerden ona bir aldırı olduğunda sadece dua ederekmi karşılık veryordu . hem duasını ediyor hemde onlarla savaşıyordu.bugun dünyada iki devlette şeriat uygulanmaya çalışılıyor biri çeçenistan diğeride afganistan bilin bakalım bu ülkelerde ne oluyor ben diyeyim bu iki ülkede dünya savaşı oluyor yani bu iki ülkeyle dünya savaşıyor neden çünki oradaki mübarekler oradaki eli ayağı öpülecekler ALLAHın kanunlarıyla yönetmek ve yönetilmek istiyorlar ve sonuç , aç susuz parasız silahsız bir şekilde kafirlerle savaşıyorlar.biz ne yapıyoruz sigara içiyoruz çeşit çeşit yiyoruz ve giyiniyoruz ,eşyalar alıyoruz kıyamet gibi israf yapıyoruz ama biri çıkıpta yahu ALLAH rızası için mücahitlere 50 100 ne verebiliryorsan denildiğinde e işte kiriz var borç var ihtiyacım var diyoruz. ama neyseki mücahidlere dua, kafirlerede lanet ediyoruz .o yeter zaten ne gerek var yardıma dualarımız var ya başka bir şeye gerek yok.biz böyle cahil ve ahmak müslüman olacağımıza kafir yada ateist olsaydık şu anki -dünyalık-durumumuz çok daha iyi olurdu.(ahireti hesaba katmazsak) hiç olmazsa o zaman güveneceğimiz bir ilahi güç olmaz işin başa düştüğünü anlar ona göre tedbir alır çalışırdık.ya bu ne salaklık sanki ALLAHc.c. bize yattığımız yerden sadece dua etmemizi söylüyor.bir de dualarımızın kabul olmasını umuyoruz.bu kadar iyi niyetlilik ve ümit de fazla yahu

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
valla yahudileri hiç sevmeme ama naletler gece gündüz çalışıyorlar...ayrıca para kazanmak için her türlü pisliği her türlü şeyi yapıyorlar...

boşverin yahudileri ,...
dünya onların olsun ahiret bizim olsun...dünya sahte bir cennet yaşasınlar...ebedi cehennemde yanarken hesapları sorulur bunların

"merve" Çevrimdışı

"merve"

Üye
İslam-TR Üyesi
haklısınız ama insan onların bu dünyada da cezalandırılmasını (rezil)olmasını istiyor

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Aleykum selam ibn teymiyye yerinde bir eleştiri olmuş, filistinle alakalı israilin zulmune karşı kurulmuş sitelerle bu konuda bilgi alış verişi yapıyorduk kardeşlerle birlikte çok israil malları yerine onlara çok zarar verecek malları katmakda mutabık olmuştuk. Mesala cacola gibi. insAllah bundan sonra hazırlanan ürünlerde bu kıstası kullanacağız. Kafirlerle olan mal alış verişine gelince elbette bu doğrudur ancak bizler unutmamlıyız ki bazı israil firmaları kazançlarının bir çoğunu direk israil saldırma kuvvetlerine vermektedir. En azından onların tekeline küçükde olsa çomak sokmak imanımızın gereğidir.

A Çevrimdışı

Ahmed-ÖNEM

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Gün Gelcek Gene Dünya Bizim Olcak Önceki Gibi OSMANLI Varken Her Şey Bizimdi ALLAH izin Verirse Gene Bizim Olcak Bizde Çalışmamız Lazım Bol Bol Dua Etmeliyiz ve Cihad Etmeliyiz O Zaman Açılmicak Kapı Yoktur a.e.o

M Çevrimdışı

mesut66

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamüaleyküm Allahın dini hiç bir zaman ayaklar altına alınamaz Allah bu dini koruyacak Güneşin doğup battı heryere H.z Muhammed (s.a.s) in namı celilini götürecek bir topluluk getirir .. Bütün gayret ve samimiyetimizle bu davaya gönül verirsek o topluluk biz oluruz inş...Varsın bu dünyada onlar gülsün eğlensin biz Allahın rızasına talibiz bundan daha büyük bir makam ve şerefte olmaz...

G Çevrimdışı

güle sevdalı

Üye
İslam-TR Üyesi
Benim bildigim kadariyla yahudiler aldiklari maasin yarisini veya bir bolumunu kendi firmalarina yatiriyor. Yani onlarin bu kadar ilerlemesi kendi cabalari. Ve birbirilerini asla birakmamali.
Hangi mumin guvenilir bir musluman firmasina her zaman yardim ediyor? Yardim etmedikce nasil buyuyebilecegimizi saniyoruz ki???
karmasik isler ...

Titan_Türk2000 Çevrimdışı

Titan_Türk2000

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
boykot kendi yemem icmemde baslar ,birak marka giyinmeyi ,cola icmeyi , onlarin zevk ürünleri satan almakda bak
o zaman nasil boykot yapiliyormus. Ben kendim her zaman türk dükanlarinda alisverisimi yapari , cogunlukla
türk ve arab ürünleri satin alirim.

B Çevrimdışı

BaYb@rS

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
kardeş çok sağolasında bide kaynak versen tadından yenmeyecek. Deutsche Bank AG mesela alman bankası demek değilmidir?

L Çevrimdışı

lemek

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
inşallah müslümanlar uyanır. Rabbim razı olsun. bu firmaları bizde iş çevremize duyurmak içim gönderebilirmiyiz.