Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Işid’den Muhaliflere Intihar Saldırısı!

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hz.Osman’ın r.a muhasara günü sırf fitne çıkmasın,müslümanlar birbirlerini boğazlıyor dememeleri için savaştan geri duran İbn Ömer’in r.a ,Sad b.Ebi Vakkas’ın r.a ,bu sebeble taşa kılıcını vurarak parçalayan Muhammed b.Mesleme’nin ve diğerlerinin, canı pahasına direnen şehit olan Hz Osman (r.a) torunları bugün bagazlanıyolar.Yazıklar olsun, kafire karşı değilde büyük şeytan Amerika diyip bugün Sünnileri katleden Şialardan farkı kalmayanlara.Yazıklar olsun,karfilerle bir olanlara,yazıklar olsun,Müslümanlar birbirlerini katlediyor dedirtenlere,yazıklar olsun hala inanıp saf tutan türkiyedeki ilim gurublarına....

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

-Allah muhafaza- Öyle sanıyorum ki daha önce cihad meydanında bulunmayanlar daha önce orada bulunup şehid olmak isteyecekler. İnşeallah yanılıyorumdur. Fitneler kol geziyor, millet mecun oldu -Allah cephedekilere doğruyla haklıyı ayırt edebilecek bir idrak gücü versin İnşeallah; öyle sanıyorumki onların kafası bizlerden kat kat daha karışıktır-.

Muâz b. Cebel radiyallahu anh şunları söyledi: "Dünyada ancak bela ve fitne göreceksiniz. Şiddet artacak, idareciler katı ve sert davranacaklar. Başınıza sizin büyük göreceğiniz, sonrakilerin de basite alacağı işler gelecek." el-Ikdu'l-Ferîd, 3/173.

Huzeyfe radiyallahu anh şöyle demiştir: "Fitenlerden sakının. Kimse onlara dönüp bakmasın!
Vallahi, birisi dönüp onlara bakarsa, selin önüne gelip her şeyi süpürüp götürdüğü gibi fitnelerde onu süpürüp götürür. Onlar gördüğünüzde evlerinizde oturun, kılınçlarınızı kırın ve yaylarınızın kirişlerini kesip atın." Hılyetu'l-Evliya, 1/280.

fesuphanAllah bi sus be kardeş
delil getirebildiğin yerde tamam konuşda bari susman gerektiğinde susmasını bil
bana bektaşi dedin ben sustum
buradada net bir yanlış var ve ya yanlışa yanlış dersin yada susarsın
olmadı yapılanı alkışlıyorumda diyebilirsin
fakat fitne kol geziyor bahanesiyle masum insanları katledip ,bununlada övünen insanlar savunulmazki

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
Banned

(1).jpg

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Başlık ile alakası var mı?

olmazmı
nusret cephesinin mürtedlerle iş birliği yaptığının belgesi olarak görülüyordur.
nusrayı destekleyenlerinde gerçekleri görüp halifeye biat etmeleri isteniyor sanırım

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
RAHMAN ve RAHİM ALLAH'IN ADIYLA

"Allah'ın dalalette bıraktığına doğru bir yol bulamazsın..."

Azgınlar, Tikritte Mecusilerin yaptığı katliamları örtbas etmek için düğmeye bastılar ve pusulanın ibresini Tikritten Yermük ve Mare'a da kafaları kesilen müslümanlara çevirdiler.
Yermük'te vuku bulan olaylar; Ğulat Bozuntularının, (önderleri olan) Uluslararası İstihbarat Örgütlerinden aldıkları talimatlarla ortaya koyduğu, kokuşmuş, kurgulanmış tiyatronun bir sahnesinden ibarettir. Bu kurgulanan ve kokuşmuş tiyatro ile Ümmetin direnişini baltalamak, ümitlerini ve rüyalarını yok etmek istediler.
Heyhat bilemediler mi ! Allah Nurunu tamamlayacaktır...
Bu (günler) yaşadıklarımız bize şunu ispat etmiştir ki; Haricilerin(DEAŞ) yaptıkları zulümler karşısında "tarafsızlık" onlara yardım, yaptıkları zulümler karşısında susmak ise ihanettir
Ahrar Şam bu zulümler karşısında Alemlerin Rabbinin Emrine muhalif olmadığı gibi uğrunda mücadele ettiği Halkına da ihanet etmemiştir, etmeyecektir.
Allah'ım Şehid Yahya Hurani ve kardeşlerini ve bütün şehidlerimizi katında kabul eyle, Yermükteki kardeşlerimize yardım et, onları Zalimlerin, Ğulatların (DEAŞ) şerrinden ve Zalimlerin uluslararası çıkar fitnesinden muhafaze eyle...
08.04.2015 Çarşamba Twitter Paylaşımı
Haşim Şeyh Ebu Cabir ( حفظه الله )
Ahrar Şam İslam Hareketi Genel Emiri

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Lanet olasi kafir muslumani muslumana kiydiriyor.

Yillardan beri ders ve ibret almayan muslumanlar ,hep bu tuzaga dusuyor. Tekfir hastaligina karsi muslumanlar tedbir almali yoksa daha cok birbirimizi oldururuz

Akhi nasil alacaz tedbir adam kafirsin deyip saldiriyor ne nasihatten anliyor ne mevzuyu kurana ve sunnete goturmekten Allah nebevi metoddan uzaklasani ya islah etsin yada kahretsin yaziktir gunahtir SubhanAllah

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akhi nasil alacaz tedbir adam kafirsin deyip saldiriyor ne nasihatten anliyor ne mevzuyu kurana ve sunnete goturmekten Allah nebevi metoddan uzaklasani ya islah etsin yada kahretsin yaziktir gunahtir SubhanAllah

Akhi bilmiyorum zaten benim haddimde degil , ilim erbababi davette tecrubeli abiler hocalar var bir seyler yapilmali.

Islamin bir ideolji olmadigi bir din oldugu ,sahibinin Allah azze ve celle oldugu hatirlatilmali , insan oldurmek yerine insan kazanmak gerektigi bilinci yerlestirilmeli diye dusunmeden edemiyorum

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Ama videonun sonunda konuşan şahis kürtçe konuşüyor şöyle diyor pkk ve peşmergeye istişaht yapacagiz diyor ..
ama ilğinç tarafi pkk gidmiyor allahu alem şahis pkk ye gittiğini zan ediyor

Oqnk74.png

Abi her zaman yaptıkları şey değil mi bu? Pkk köpekleriyle çatışacaksınız diyorlar hop, Nusra veya Ahrar mücahidleri çıkıyor karşılarına!

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Abi her zaman yaptıkları şey değil mi bu? Pkk köpekleriyle çatışacaksınız diyorlar hop, Nusra veya Ahrar mücahidleri çıkıyor karşılarına!

Cehaleti kabul etmeyen bu gurup baktigimizda tekfir ettigi gurublardan daha beter körcahil duruma dusuyorlar. Allah aramizda hukmedecek olandir bakalim bunlarin emirleri yewmel kiyamede nasil hesap verecekler

Üst Ana Sayfa Alt