Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

IŞİD ve Mücahitler Şura Konseyi arasında yeni anlaşma

Ö Çevrimdışı

Ömer Hattab

Üyeliği İptal Edildi
Banned
IŞİD ve Mücahitler Şura Konseyi, fırınların ve un değirmenlerinin yönetimi üzerine bir anlaşma imzaladı.
İki grup tarafından hizmetlerin yürütülmesi için İslami bir yönetim kuruldu. İşte o ittifak bildirisinden önemli bazı maddeler:
1- Un değirmenleri ve fırınların İslam Devleti ve Mücahitler Şura Konseyi tarafından işletilip idare edilmesinde sorumluluğu üstlenecek İslami bir idare bulunması
2- İslami yönetimi, işinin ve hesaplarının işleyişini kontrol etmek üzere Mücahitler Şura Konseyi ve İslam Devleti’nden birer delegenin atanması
3- İslam Devleti ve Şura Konseyi Hizmetler için İslami Yönetim’deki kardeşlerle değirmen ve fırınların 9 ay boyunca idaresi üzerine anlaştı. Bu süre uyum sağlandığı takdirde uzatılabilir.
4- ÖSO elemanlarının fırınlardan çekilmesi ve ancak İslam devleti ve Mücahitler Şura Konseyi’nden bir yürütme gücü gerekli olduğu takdirde talep edilmeleri.
5- Hiçbir gruba ‘Hizmetler için İslami Yönetim’in işlerine karışma ve ortak komisyona başvurma izni verilmemesi
6- Halep’teki Hizmetler için İslami İdare’den, İslami yönetimin hiçbir askeri silahlı kesime tabi olmadığını gösteren bir belge istenmesi
7- İslami yönetim bahsi geçen şartları yerine getiremediği takdirde değirmen ve fırınların açığın kapatılmasından sonra ortak komisyona teslim edilmesi
8- İslami devletin koruması değirmende kalır. Ona ek olarak Mücahitler Şura Meclisi elemanları da bulunur. Ta ki İslami yönetim kendine bağlı ve özel korumasını temin edene kadar! Bunun için en uzun süre de 15 gündür.
İslami Yönetimdeki kardeşler İslami devlet ve Mücahitler Şura Konseyi’ndeki kardeşlerle bu noktalar üzerinde ittifaka varmıştır.
Kaynak: Defne Bayrak/ islahhaber.net
1380308_602961049747586_1727944092_n.jpg

Çok güzel haberler bunlar

Üst Ana Sayfa Alt