Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Internette Sağlam Tüm Sahih Hadisleri Bulunduran Kaynak

S Çevrimdışı

sabranyanefsi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
4734 - Hz. Ebu Bekr radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:
"Ümmetimden birkısım insanlar Dicle denen bir nehir yanında. Basra denen geniş bir düzlüğe inerler. Nehrin üzerinde bir koprü vardır. Oranın halkı (kısa zamanda) çoğalır ve muhâcirlerin (müslümanların) beldelerinden biri olur. Ahir zamanda geniş yüzlü, küçük gözlü olan Beni Kantûra gelip nehir kenarına inerler. Bundan böyle (Basra) halkı üç fırkaya ayrılır:
-Bir fırka sığır ve kır develerinin peşlerine takılıp (kır ve ziraat hayatına dönerler, bunlar) helâk olurlar.
-Bir fırka nefislerini(n kurtuluşunu esas) alırlar (ve Beni Kantûra ile sulh yolunu) tutarlar. Böylece bunlar küfre düşerler.
-Bir fırka da çocuklarını geride bırakıp onlarla savaşırlar. İşte bunlar şehit olurlar."

Kaynak :
kutubusitte.com/Hadisler/fitne.htm

Soru : Kardeşlerim ben sahih olan hadisleri okumak istiyorum bu tür sitelere güvenip hadis okumam doğrumudur eğer değilse bana internette bulabileceğim sağlam tüm sahih hadisleri bulunduran bir kaynak verebilirmisiniz.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
4734 - Hz. Ebu Bekr radıyallahu anh anlatıyor: "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki:
"Ümmetimden birkısım insanlar Dicle denen bir nehir yanında. Basra denen geniş bir düzlüğe inerler. Nehrin üzerinde bir koprü vardır. Oranın halkı (kısa zamanda) çoğalır ve muhâcirlerin (müslümanların) beldelerinden biri olur. Ahir zamanda geniş yüzlü, küçük gözlü olan Beni Kantûra gelip nehir kenarına inerler. Bundan böyle (Basra) halkı üç fırkaya ayrılır:
-Bir fırka sığır ve kır develerinin peşlerine takılıp (kır ve ziraat hayatına dönerler, bunlar) helâk olurlar.
-Bir fırka nefislerini(n kurtuluşunu esas) alırlar (ve Beni Kantûra ile sulh yolunu) tutarlar. Böylece bunlar küfre düşerler.
-Bir fırka da çocuklarını geride bırakıp onlarla savaşırlar. İşte bunlar şehit olurlar."

Kaynak :

Soru : Kardeşlerim ben sahih olan hadisleri okumak istiyorum bu tür sitelere güvenip hadis okumam doğrumudur eğer değilse bana internette bulabileceğim sağlam tüm sahih hadisleri bulunduran bir kaynak verebilirmisiniz.

akhim bu programı bulabilirsen ''Darul Kitap İslam Ansiklopedisi v.2'' sahihler ve sünenlere çok kolay ulaşabilirsin.Allah swt yardımcın olsun.

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

Kaynak :

buyrun dualarınızla eksik etmeyin

1= Darl Kitap V2 | slami Kaynak Tek Link indir » WarezTurkey.Net | Full ndir,Download,Online zle,Film ndir,Oyun ndir,Warez,Full Warez

2= Darul Kitap İslam Ansiklopedisi v2 ~ Ecmain Blog ۞

yukarıdaki linkler islam ansiklobedisini indirmenizi sağlar zaten açıklamalar var içinde.

Üst Ana Sayfa Alt