Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ingiltere Ve Etkileri

A Çevrimdışı

AqRaMa

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Şimdi size içerisinde hiç bir şiddet içeriği olmayan ANTİ-İNGİLİZ biri olarak birşeyler yazacağım.
Şu meşhur GÜNEŞİ BATMAYAN KRALLIK tan bahsedeceğim. Şu ana kadar batmadı evet.
İngilizler müslümanların başına musallat olan en büyük bela. Bu yazılarım beni bağlar kimsenin sözleri değil kendimin ve alıntı da yoktur.
İngiltere OSMANLI yı parçalayan ZEHİR dir. Parçaladığı devletlerin neredeyse hepsi de kendine gelemedi sürekli içlerinde kanlı çatışmalar var ve kolay kolay da biteceğe benzemiyor malesef.
İngiltere dünyanın EN BÜYÜK sömürge devletidir.
Dünyada 193 devlet vardır ve malesef 54 ünde ANADİL İngilizce dir. Ve dahası diğerlerinde de İngilizce bilmek değerli ve en gerekli dil olarak geçer. İngilizce biliyorsan ayrı bir yerin vardır.
Ancak İngilizce bilmek bizlerin zihninde bir dil karmaşıklığına yol açar çünkü malum artık İngilizce kelimeler dilimizi işgal etmiş durumda. Ve uzun zaman sonra da İngiliz gibi düşünmeye başlayabiliriz. Şahsen İngilizce biliyorum ve günümüzde türkçe sanılan kelimelerin İngilizce olduğunu biliyorum o yüzden İngiliz sömürgesi böyle böyle başlamasın diye anlatıyorum.
Bir çok kendini başarılı bilen öğrenciye soralım İngiltere nin haritada yerini gösteremez ama İngilizce öğrenmek için binlerce lira para harcar ve öğrenince de çok mutlu olur.
Nasıl oluyorda bir ülke dünyada bu kadar etkili olabiliyor ama kendini bu kadar iyi gizliyebiliyor ? Kimse farkına varamıyor ?
Ve en önemlisi de kimse de ona tek bir laf bile edemiyor. Çok tuhaf değil mi ?

Son düzenleme:
عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
Bu rolünü ABD'ye teslim etmiş gibi...

A Çevrimdışı

AqRaMa

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ben Arapca ogrenmek cok isterim.Arapca icin boyle birsey diyemem.

A Çevrimdışı

AqRaMa

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bu rolünü ABD'ye teslim etmiş gibi...
İngiltere rolunu teslim etmez. Dunya yonetimi masasi varsa misal masanin lideri İngiltere dir. Olan sey İngiltere nin en onemli, en guclu, en islevsel somurgesi olan Amerika yi on planda mecburen maşa olarak kullanmasi. Bu sayede İngilizce ogrenmek iyi ve degerli ama Amerika kotu ve dusman olmus oluyor. Yani İngiltere ABD ile kendini kamufle ediyor. Aslina bakarsak İngiltere ne derse o. KRALICE VE LORDLAR KAMARASI NEREDE ?

Addas Çevrimdışı

Addas

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu süreçler uzun sürmüştür. Çok uzun zaman da Fransızca hakimdi. Emperyalizm son aşamasında tekeleşmiş ve Abd şahsında somutlaşmıştır. Ve en büyük oryaklarından biride İngilizlerdir. Abd'ye her operasyonda destek verir. İngiltere'nin masa oyunları güçlüdür ve küfür tek milettir

Üst Ana Sayfa Alt