Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ibn-i Teymiye

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Bir şeyi gözden kaçırıyorsun İbni Teymiyye rh.a bir çok konuda fetva verdi ictihad etti ve zaman zaman selefe muhalefet etti (ki haklı olduğu yerlerde var). Yalnız benim temas etmek istediğim şu: Biz seleften gelen nakillere vakit ayırmamız daha isabetli olur. Bunu ise hocam Taberi rh.a. Yapıyor ayrıca kendi görüşünede yer veriyor ve yeri geldiğinde seleften gelen bazı görüşleri çok eleştiriyor.
Her birinin branşı veya ummette çözüm olduğu meseleler farklı, aynı zamanda yaşadığı dönem ve şartlar, hadiseler, düşmanlar farklı. Bu da İslam ummetinin ve alimlerinin zenginliğini gösterir. Öyle olsa, seleften başka hiç bir alimi tanımamak veya faydalanmamak gerekir ki bu da batıldır.

Z Çevrimdışı

__Zubeyr

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Her birinin branşı veya ummette çözüm olduğu meseleler farklı, aynı zamanda yaşadığı dönem ve şartlar, hadiseler, düşmanlar farklı. Bu da İslam ummetinin ve alimlerinin zenginliğini gösterir. Öyle olsa, seleften başka hiç bir alimi tanımamak veya faydalanmamak gerekir ki bu da batıldır.

Ben öyle yapıyorum yaptığım iş batıl mı şimdi? Bilim konusunda da tamıtamamına Selefe uyuyorum.

Üst Ana Sayfa Alt