Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Hz. Ali (r.anh) Hakkındaki Hadis-i Şerif Sıhhati Nedir ?

ebuammara Çevrimdışı

ebuammara

Üye
İslam-TR Üyesi
Hazreti Ali (Kerremallahu Veche) buyuruyor ki: Bir gün Resûlullah (Sallallahu aleyhi vesellem)'ın yüksek huzurlarına varmıştım. Mübarek yüzünü neş'eli buldum. Selâm verdim, oturdum.

- Yâ Resûlullah! Sizi neş'eli gördüm. Hakk Teâlâ Hazretlerinden sevindirici bir vahy mi geldi? Haber veriniz, biz de sevinelim, dedim. Buyurdular ki:

- Ya Ali! Cebrail (Aleyhis-selâm) Hakk Teâlâ'dan şu haberi getirdi. Allah'u Teâlâ Adn cennetini yarattı. Cennete kendi kudretiyle kırmızı yâkuttan bir ağaç dikti. Kökünü yere geçirmesini, dallarını dışarı çıkarmasını emir buyurdu. Ağaçda köklerini yere geçirdi. Dışarıya yediyüz bin dal çıkardı. Her dal üzerinde kırmızı yâkuttan yediyüz bin köşk, her köşkte yediyüz bin oda, her oda da bir kapı, içinde bir divanda kalınlığı biner arşın olan bir döşek, her divanda bir huri karşısında kırkarbin erkek ve kadın hizmetçi yaratıldı. Her odada gözlerin görmediği, kulakların işitmediği akıllara hiç gelmemiş olan yiyecek, içecek ve renkler yaratıldı. Yâ Ali! Bunlar sana, seni ve evladını sevenlere ikramdır. Sana buğz eden, bana buğz etmiş demektir. Bana buğz edenler şefâatime kavuşamazlar. [DÖRT BÜYÜK HALİFE KİTABI , 30. Menkıbe]

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Menkıbe, Hadis kitablarında bulunamadı.

Üst Ana Sayfa Alt