Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Humeyni ve Ahmet Kalkan İlişkisi Nedir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Forever kardesim bugun yorulacaksin baksana gene dort koldan gelmeye basladilar ALLAH c.c yardimcin olsun

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
enfal_musab adlı mustazafçı da zamanında burada böyle yazılar yazıyordu..

Şi'â'nın kurulduğu günden bu yana sahâbeyi sövmesini, Âişe anamıza zânîye demesini, Hamanei'in uyduruk fetvası ile mi örtmeye çalışıyorsunuz ?
Hamanei bu fetvayı da takiyye icâbı vermiştir, ki Şi'â'nın gulat kollarınca da takiyyede ileriye gittiği için tekfir edilmişdir.
Mâdem samîmice verilen bir fetva idi de bugün eh-i sunnet topraklarında hız kesmeden devam eden Şi'â propagandasını nereye oturtturuyorsunuz ?
Sûriye katliamları siz ve sizin gibilerin çirkin maskelerini düşürmeye vesîle oldu alhamduliLlah.

Siz mustazafçıların kafası nasıl karışmış ki îmân ile kufru yan yana getirmeye çalışıyorsunuz, Allah sizlere hidâyet etsin.
Önceden insanlara câhil anasını babasını dövdüren, koyun keser gibi ulu orta insan infâz eden Hizbullah şimdi de yumuşaklığın önde gideni olmuş, karma bir din çıkarıyorlar.

Güney Doğu'da saptırdığınız mâsum insanların vebâli de boynunuzadır.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
hamaney bu fetvasını yazarken takiyye on durumundaymış.

Ebukutub Çevrimdışı

Ebukutub

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Kötü bir durum. Ahmed Kalkan sevdiğim hocalardandı. Böyle olması üzücü :(

Ö Çevrimdışı

Ömer Hattab

Üyeliği İptal Edildi
Banned
İslam’ın hak mezhepleri olarak bilinen Hanifi, Şafi, Maliki ve Hanbeli mezheplerinin dışında batıl ve sapkın olarak isimlendirilen Şia (İsna Aşeriye, İmamiye, Caferilik, Alevilik, Nusayrilik vs) Mezhebinin gerçek mahiyetine ve düşüncesine dair TÜRKÇE İLK DEFA YAYIMLANAN VE Şİİ ALİMLERİN ORİJİNAL KİTAPLARINDAN çevirilen bilgi, belge ve dökümanları paylaşmaya devam ediyoruz. Bunların başında da meşhur Humeyni adlı şahıs geliyor! İşte Türkçeye özellikle çevrilmeyen Humeyni’ye ait bir kitaptan orijinal sayfalar. Humeyni bu eserinde Nussab, Navasıb, Nasıbi: yani Sünni müslümanların necasetine (pislik) dair delilin onların azaplarının kafirlerden daha şiddetli olduğunu iddia ediyor!?
Özellikle Türkiye’de çeviri külliyatı ile aşırı şekilde Şia ve İran yanlısı kesilen propagandacı kesimlerin de ilk defa yayımlanan bu eserler ve bilgilerle hakikatten bir nebze de olsa haberdar olacaklarını ümit ediyoruz. Bu kitaplar ve bilgiler niçin Şiilerin ve Şii mezhebinin İslam’ın genel olarak dışında bir oluşum, grup ve yapı olarak vasıflandırıldığını hiç yoruma mahal bırakmadan gözler önüne seriyor…
Eser Adı: Kitabut Tahareh
Yazar: Ayetullah Uzma İmam Humeyni
Sayfa: 457 Kısım Onuncu Kısım Kafir
Metinde Nasibilerin (Sünnilerin) temizliğ konusu ele alınıyor. Burada Humeyni Nasibilerin necasetlerine delil olarak onların azabının kafirlerden daha şiddetli olduğunu ileri sürüyor? Yine biraz aşağıda Hz. Ali’nin çıkıp gelse bile muhalefet edecek Aişe, Zübeyr,Talha, Muaviye ve benzerlerinin (ra) çıkacağını veya düşmanlık yapacak başka birinin …. bulunacağını söylüyor.. Görünürde onda zahiren necaset (pislik) bir şey….Onlar köpekler ve domuzlardan daha habistirler (soysuz, alçaktırlar)
Bununla da hızını almayan Türkiye’de belirli kesimlerin göklere çıkardığı Humeyni aynı kitabın 458. sayfasında Nussab ve Haricilerin nesacetine dair sıralamadan sonra şu korkunç cümleyi serdediyor: “BİZLER ONLARIN KESİNLİKLE KAFİR OLDUKLARINI SÖYLEDİK. HATTA BAZI DURUMLARDA ÖLDÜRÜLMELERİ VACİPTİR!”
İşte bu dehşet verici cümle ve düşünceyle yetişen, İran Devleti ve Humeyni fikirlerini savunan Şii kesimlerin (yandaşlarının) neden Türkiye de dahil olmak üzere Irak’ta, Lübnan’da, Afganistan’da, Bahreyn’de ve sair İslam ülkelerinde Sünni müslümanları hedef alarak kanlı bir şekilde onları katlettiklerini, işkence uyguladıklarını ve nefret dolu bir politika takip ettiklerini anlamış oluyoruz.
İşte Sünnileri ve kendileri dışındakileri pislik, necaset, kafir ve öldürülmeleri gereken bir kesim olarak gören ŞİA MEZHEBİNİN EN OTORİTE İSİMLERİNDEN BİRİ OLAN HUMEYNİ’NİN bir eserinin sadece iki sayfasından yapılan alıntı ve hakikatler.

yukarıdaki yazı alıntıdır.
Ne kadar tehlike sapık bir insanmış ve bu adamı sevenlerde varmış. Allah ıslah etsin. Ahmed hocaya üzüldüm gerçekden beklemezdim böyle birşey.

F Çevrimdışı

felanfilan

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
iftira atan ben değilim buyrun en yetkin kişileri ne diyor

Abna

Ayetullah Hamaney’e Soruldu: Aişe'ye Hakaret Haram Mıdır?

Yasir Habib adlı Kuveytli din adamının Hz. Aişe'yi hedef alan saldırısına bir tepki de Ayetullah Seyyid Ali Hamaney'den geldi.

Ehl-i Beyt Haber Ajansı ABNA- Ayetullah Hamaney, Hz. Aişe’yi hedef saldırının kendisine sorulması üzerine yayınladığı fetvada Mü’minlerin annesi Aişe’nin apaçık aşağılandığı ve hakarete maruz kaldığını belirterek “Mü’minlerin anneleri olan Hz. Peygamber’in eşleri ve Ehli Sünnet’in sembol isimleri hakkında aşağılayıcı, hakarete varan ifadelerin kullanılması haramdır” dedi.
İslam Devrimi Lideri Hamanei daha önce de Gadiru Hum etkinlikleri sırasında yaptığı konuşmasında "Ehli Beyt’i savunmak için Ehli Sünnet’e mensup kardeşlerimize hakaret ve ithamlarda bulunanlar, esasında Ehli Beyt-i değil Amerika’yı ve Siyonizm’e savunmaktadırlar” demişti.
Hizbullah Genel Sekreter Yardımcı Şeyh Naim Kasım da yayınladığı mesajında Habib’in Hz. Aişe’yi hedef alan açıklamalarını şiddetle kınadığını söylemişti. Şeyh Kasım açıklamasında, Habib’in yaptığı fiili fırsat bilerek mezhebi fitne çıkarmak isteyenlere de tepki göstererek “Bu suçu işleyen, sadece kendisi cezalandırılmalı ve sorumlusu da kendisi olmalıdır. Bu mezhebe bağlı olan kişiler de işlenen suçtan sorumlu tutulmamalıdır. Herkesi, bu soruna hikmetle yaklaşarak grubun tamamını sorumlu tutmamaya davet ediyorum” demişti.
Filistin Alimler Birliği de Aişe’yi hedef alan çirkin açıklamalara tepki göstermişti. Alimler Birliği Başkanı Mervan Ebu Ras, yaptığı basın açıklamasında Aişe’ye hakaret eden, çirkin açıklamalarda bulunanların yargılanmasını istedi. Ebu Ras “Kuveytli şii din adamının mü’minlerin annesi Aişe’ye yönelik hakaretlerini, cehennemi hak ettiğini söylemesini şaşkınlıkla karşılıyoruz. Mü’minlerin annesi Aişe’a hakaret edenler yargılanmalı ve öldürülmeyi hak eden kafirdir” dedi.
Londra’da gerçekleştirilen törende Habib, “Aişe, zinakar ve çok söverdi” demişti. Habib ve beraberindekilerin Hz. Aişe’ye yönelik hakaretleri İslam dünyasındaki Şii ve Sünni camianın tepkiyle karşılanmıştı.

Ha ha ha!!!

İmam Musai Kazım Aleyhisselam şöyle buyurdu:
And olsun kendi canıma o iki kişi en baştan münafık idiler. Allah Azze ve Celle nin kelamını reddettiler. Hz peygamber Sallallahu aleyhi ve alihi ve sellemi alaya aldılar, her ikisi de kâfirdir. Allahın meleklerin ve bütün insanların laneti onlara olsun. And olsun Allaha Müslüman gibi göründükleri andan itibaren hiçbir zaman kalplerinde imanları yoktu ve sürekli onların şekleri artıyordu. Her zaman hilebaz, şek, şüphe ve nifak ehliydiler. Allahın azap melekleri ruhlarını kabzedip cehennemdeki en kötü dar-ul makama götürülünceye kadar böyleydiler.
Kaynak: Usul-u Kâfi c. 8 s. 125, Bihar-ul Envar c. 48 s. 242 c. 75 s. 329

O iki kişi dediklerini yazmaya elim varmadı Allah onlardan razı Onlar Allah tan razıdırlar..

Git sor bakalım onların usul kafisi ile bihurl envarı en degerli kitaplarımı degilmi...

Bilmiyorumki 1 sizin 2 hadis inkarcılarının aklı ne zaman başınıza gelecek...

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
diğer sahabeye sövmeyi,müslüman katletmeyi hoş görenleri bilirdik de bazen ilminden faydalandığım bir hocanın bunların yanında olması üzücü.Allah ıslah etsin diyecek başka bir şey yok.

Ha ha ha!!!

İmam Musai Kazım Aleyhisselam şöyle buyurdu:
And olsun kendi canıma o iki kişi en baştan münafık idiler. Allah Azze ve Celle nin kelamını reddettiler. Hz peygamber Sallallahu aleyhi ve alihi ve sellemi alaya aldılar, her ikisi de kâfirdir. Allahın meleklerin ve bütün insanların laneti onlara olsun. And olsun Allaha Müslüman gibi göründükleri andan itibaren hiçbir zaman kalplerinde imanları yoktu ve sürekli onların şekleri artıyordu. Her zaman hilebaz, şek, şüphe ve nifak ehliydiler. Allahın azap melekleri ruhlarını kabzedip cehennemdeki en kötü dar-ul makama götürülünceye kadar böyleydiler.
Kaynak: Usul-u Kâfi c. 8 s. 125, Bihar-ul Envar c. 48 s. 242 c. 75 s. 329

O iki kişi dediklerini yazmaya elim varmadı Allah onlardan razı Onlar Allah tan razıdırlar..

Git sor bakalım onların usul kafisi ile bihurl envarı en degerli kitaplarımı degilmi...

Bilmiyorumki 1 sizin 2 hadis inkarcılarının aklı ne zaman başınıza gelecek...

abi bu imam kazım 12 imamlardandır dimi?hoş şiilerin kaynaklarına yine güven olmaz da benim bildiğim kadarıyla şiilerin 12 imam bellediği insanlar(mehdi için kaybolmuş,gizlenmiş gibi bir inanç var şiada onu tenzih ediyorum) ilim sahibi,salih insanlardır.bir açıklama olursa 12 imamlar hakkında iyi olur aslında.selametle

F Çevrimdışı

felanfilan

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
diğer sahabeye sövmeyi,müslüman katletmeyi hoş görenleri bilirdik de bazen ilminden faydalandığım bir hocanın bunların yanında olması üzücü.Allah ıslah etsin diyecek başka bir şey yok.

abi bu imam kazım 12 imamlardandır dimi?hoş şiilerin kaynaklarına yine güven olmaz da benim bildiğim kadarıyla şiilerin 12 imam bellediği insanlar(mehdi için kaybolmuş,gizlenmiş gibi bir inanç var şiada onu tenzih ediyorum) ilim sahibi,salih insanlardır.bir açıklama olursa 12 imamlar hakkında iyi olur aslında.selametle

Evet kardeşim bu sozde hadiste zaten uydurmadır zira imam kazım imam caferin ogludur, onlara laf demek bizim haddimize degildir.

Onlar kesinlikle alim insanlardı Allah onlardan razı olsun..

K Çevrimdışı

kimdirbu

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Çok Değil 1 2 Ay Önce Ahmet Kalkanı Tekfir Ettiğim İçin Sapık Harici Diye Banlanan Bendim. Şimdide Toplu Tekfir Başlamış.

Muhammed Yusuf Çevrimdışı

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ahiler bence ahmet hocaya o kadar şaşırmayın zira hadis konusunda zaten bir çok hatası ve sapkınlığı yok muydu?

Muzzammil Çevrimdışı

Muzzammil

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Çok Değil 1 2 Ay Önce Ahmet Kalkanı Tekfir Ettiğim İçin Sapık Harici Diye Banlanan Bendim. Şimdide Toplu Tekfir Başlamış.

O toplu Tekfir edenlerin üyelik isimlerini tek tek buraya koyun da kimmiş Tekfir edenler görelim.
1 - 2 ay önceki adınız ne idi ?

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
adamin sikintilari asikar ama tekfir edecek damga vuracak kadar da cesur degilim....

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahmed kalkan'ın iyi bir hoca olduğunu sanıyordum.Ama beni hayal kırıklığına uğrattı.Zaten günümüzde türkiyede çok sayıda insan rafizilere özeniyor.nasrallah gibi rafizileri örnek alıyorlar ve laf söyletmiyorlar.Ahmed kalkan'da yayılmacı şii mezhebini iyi göstermeye çalışıyor.Humeyni'yi rehber olarak göstermeye çalışıyor.Utanç verici birşey.

Muaz ibni Cebel Çevrimdışı

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Onca zamandır zehirli Şii lerin icerisindeyim ve hiç anlamamisimdir,nasıl bir zihniyettirki Resulullah SAV in güzide ashabına hakaret eder,fakat soyundan gelenleri günahsız sayar?
Kitabımızın neresinde hangi ayetinde soya sopa önem verilmiştir?
Kaldiki biz ehli sünnet vel cemaat hiç bir şekilde Efendimizin SAV torunlarına hakarette de bulunmuyoruz!

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum akhiler,

toplucana yargisiz infaza baslamisiniz. Bir karede bir resim görerek hüküm vermek ahmaklikdir. Ahmet Hocanin fikirlerini bu konuda ögrenmeden sadece panele katildi diye hücüm etmek
insafsiz bir yaklasim.
Ben bundan yaklasik 1 hafta önce 90 dakkikaya yakin hocayla görüstüm. Benim sorulardan biri Siaayi tekfir konusu.
Sorumu söyle sordum: " Hocam siayi tekfir etmiyeni ben tekfir ederim sözü dogrumudur?" Ve Sianin bügünkü sapikliklari sahabeye küfür vs. bunlar tekfir etmek icin yeterli degilmidir?

Ahmed Hocanin cevabi söyle oldu: Siayi top yekün tekfir etmek yanlis dedi. Sahabeye küfür eden degil sia kim olursa olsun tekfir edilir dedi. Devaminda söyle konustu. Su an hele hele internet ortaminda
siaya nispet edilen akaid kitaplari var dedi bunlar cogu tahrif edilmis ve uydurmadir dedi ve benim zatima söyle öneride bulundu. Birkac ayligina irana gidip sianin akidesini ordaki Imamlardan ögrenmemi ve bunun üzerine bir görüs veya hüküm vermemi önerdi.
Hocayi iran ve sia konusunda cok hassas ve gergin buldum. yalniz siani sapik ve küfrü belli olan kollarini tekfir edilecegini söyledi. ve bana devaminda söye bir benzetmede bulundu:
Suan birisi Iranda türkiyedeki ehlisünneti tarif etmek icin ve bunu iran halkina anlatmak icin. örnegin tavuk keserek kurban olur (Zekeriyya beyaz) bas örtüsü sart degil (yasar nuri) ve diyanetin bazi yanlis fetvalarini tarikatcilarin (rabita illetini) gündeme getirse velevki bu söylemlerin hepsi dogru olsa ehlsisünnetin tümünü aslaaaa baglamaz ve yanlis olur dedi, ve ayni cikis noktadan siayida görmemiz gerektigini söyledi. ve tel sonunda irana gidip bazi seyleri kaynagindan ögrenmememizin gerktigini söyledi. ve bu olaylarin cogunda suud arbistanin parmagi oldugunada isaret verdi.

Ben acizane kendi görüsüm. Siayla bir ilgim yoktur ne arkadasim ne dostum var. 53 kolu ve 256 mezhepi olan bir kurumu tanimadan topyekün tekfir edemem. benim gündemimde öncelikle kendimi ve ailemi sapikliklardan küfürden korumak ve allah azze ve celleye teslim olmak.
Not: Küfrü sabit olan sianin kollarinida tekfir edilebilirliginde görüsündeyim

Allaha emanet olun
Sianin küfrü

şianın tekfiri konusunda farklı şeyler söylemiyoruz.aşırı giden,sahabeye söven,iman esaslarından sapanlar kafir olmuşlardır.

A Çevrimdışı

abdullah ebu muslim

Üye
İslam-TR Üyesi
ben de hayal kırıklığı ve ızdırap içerisindeyim. fakat bunun tek nedeni ahmed kalkan hocanın humeyniyle ilgili sözleri değil. bunlara ilaveten bir yılı aşkın bir süredir devam eden suriye kıyamına karşı hocanın sitesinde tek bir yazının bulunmayışı beni daha da kuşkulandırıyor. günde onlarca, yüzlerce kişinin öldüğü olaylara tarafsız kalmak -ister halk taraftarı, ister dikta taraftarı olsun- kendisine "davetçi" diyen birisinin takınacağı tavır değildir. kendisi de çok iyi bilir ki "zulme karşı sessiz kalan dilsiz şeytandır."

en kısa sürede hocadan suriye olaylarına ilişkin bir açıklama gelmezse kendisiyle ilgili sui zan da kaçınılmaz olacaktır. inşaAllah yanlıyoruzdur. islam akidesiyle ilgili çok güzel bir eser ortaya koyan birisinin sapkın şia akidesine sempatiyle bakabilmesi beni dehşete düşürüyor.

I Çevrimdışı

izminçik

Üye
İslam-TR Üyesi
ben de hayal kırıklığı ve ızdırap içerisindeyim. fakat bunun tek nedeni ahmed kalkan hocanın humeyniyle ilgili sözleri değil. bunlara ilaveten bir yılı aşkın bir süredir devam eden suriye kıyamına karşı hocanın sitesinde tek bir yazının bulunmayışı beni daha da kuşkulandırıyor. günde onlarca, yüzlerce kişinin öldüğü olaylara tarafsız kalmak -ister halk taraftarı, ister dikta taraftarı olsun- kendisine "davetçi" diyen birisinin takınacağı tavır değildir. kendisi de çok iyi bilir ki "zulme karşı sessiz kalan dilsiz şeytandır."

en kısa sürede hocadan suriye olaylarına ilişkin bir açıklama gelmezse kendisiyle ilgili sui zan da kaçınılmaz olacaktır. inşaAllah yanlıyoruzdur. islam akidesiyle ilgili çok güzel bir eser ortaya koyan birisinin sapkın şia akidesine sempatiyle bakabilmesi beni dehşete düşürüyor.

Ahmed Hoca'nın suriye devrimi başlamadan 1-2 hafta önce suriye'ye gitmiş,giderken de 'suriye'de devrimi başlatmaya gidiyorum' diye nükte de bulunmuştur.Oradaki izlenimleri,Ramazan buti'nin belamlığını,Esed'in melunluğunu yazdığı 3 yazı..

İslam ve Hayat

İslam ve Hayat

İslam ve Hayat

Ebukutub Çevrimdışı

Ebukutub

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ben şahsen sevdiğim bi hocaydı. İnşeAllah bi yanlışlık vardır. Veya inşeAllah biz yanlış anlamışızdır. Öyle olmasını temenni ediyorum...

Y Çevrimdışı

Yavuz_Selim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ahmet Kalkan benim de sevdiğim ve iyi bildiğim birisiydi.

Ama Suriye Devrimi başladıktan sonra, Suriye Devrimi'ne karşı takındığı necis tavırla bilinen İran'cı-Şii Nureddin Şirin'in kanalı olan Kudüs TV'de aylarca program yapmaya devam etmesi , Türkiye'deki İran-Şii lobisinin önde gelen isimlerinden olan Nureddin Şirin'e karşı açıkça tavır al(a)maması ve bu panele katılması benim de Ahmet Kalkan hakkındaki fikirlerimi değiştirdi.

E Çevrimdışı

enemuslim

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ahmet kalkanın ebu hanzala ile münazarası vardı.Orada ebu hanzala tekfirde haddi aşıyorken ahmet kalkan da el menziletu beynel menzileteyn usulünün tipik örneklerini sergilemekteydi.Sünnet hususunda mealcilere benzer bir yapı arzetmekteydi.İnsanı sapık eden de hidayet üzre kılan da akidesidir.Menhec ise bunun yansıması veya devamı gibidir. şia ile mutezile akidesinin benzer çok yönlerini hatırlarsak şaşırmayız.Allah bu sapıklığında a kalkana şifa ve hidayet versin.Bize de basiret versin ki ibret alanlardan olalım.Ehli sünnet akidesine sımsıkı sarılıp zamanımızın alimlerine tutunalım.Ayrıca nartiin Şİİrin ve diğer iran ajanlarının kapsam alanına giren agd,kamalak,numan kurtulmuş,mustazaflar ve diğer kökü bizdenlere de uyandırma faaliyetlerine girmek lazım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt