Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Humeyni ve Ahmet Kalkan İlişkisi Nedir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
kafiri tekfir etmeyen kafirdir sen kafirdir diyorsun ben değil diyorum daha sen bunu bilmiyorsun akledemiyorsun akaid kitabı okudun mu kardeş sen , tekfir etmediğim için beni tekfir etmen lazım değil mi

Sen ozaman seyyid kutubuda tekfir ediyorsun

S Çevrimdışı

satışın karı

Üyeliği İptal Edildi
Banned
hayır arkdaşım alimlerin kafire kafir diyemiyen tekfir edemiyen kafirdir sözü genç ve tekfirde aşırıya kaşan cahil kimselerin yalnış anlayıp yalnış uyguladığı bir sözdür senin zahiren kafir olduğunu düşündüğün küfrünü gördüğün kişinin ben küfrünü görmemiş olabilirim bu beni tekfir etmene engeldir ancak ben bu kişin küfürnü gördükden sonra nefsani hevesle sevgi ile tekfir etmiyorsam sende beni tekfir edebilirsin şimdi olacağı gibi sen bu ahmet kalkanın videosunu izle büyü hakıdnaki düşüncesinin ayetleri inkar derecesinde küfür olduğunu göreceksin inat ederek hayır yine müslümandır dersen yine tevile devame edersen o zaman tekfir edilirsin şeyh muhammed asım el makdsinin görüşüde bu konu hakında budur ehli sünnet in tamamı bu görüştedir ( İnat; batıl üzerinde ısrar etmek veya yaptığı işin yanlış olduğunu anladıktan sonra, veya yanlış mı doğru mu olduğu anlamadan önce, yalnız kendini kuvvetli göstermek gayesi ile tutturduğu yolda direnmektir ki, bu fena bir şeydir, bunun zıddı insaftır.)

S Çevrimdışı

satışın karı

Üyeliği İptal Edildi
Banned
oezr.
sen konuş izin al kayıt yap yayınla benim rafizilerin askeri ile konuşacak birşeyim olmadğı gibi hadisleri ayetleri tevil ile inkar eden kişi ilede konuşacak birşeyim yok .

S Çevrimdışı

satışın karı

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ahmet hocana şunları sor bakalım sor ve yayınla cevaplar kısa olsun batılarlın büyülü kutusundan sokadakki çıplak karılardan etkilenmenin büyü olduğu saftasını anlatmasın 1.düğümlere üfleyerekçeşitli aparatlarla cinler kulanılarak büyü yapılırmı büyücüler varmıdır yokmudur ? cevap seçenekleri test şeklinde şık lıdır var yada yok olur yada olamaz bu iki cevapdan birini versin 2.miraç mucizasi varmı yokmu ? 3.hz isa nın nuzulu varmı yok mu 4.kabir azabı varmı yok mu var yok şekilnde cevap verisn sonrada yayınla yayınla

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
satışın karı bu satştan zarar ettin ve 1 hafta dinlenmen için izne ayrıldın sen ısrarla tekfir ediyor sonra adama soru yoneltıyorsun ee bunun anlayacak ılıme sahıp değilsen ne olacak

SubhanAllah , cevap almamanı bızı alt etme olarak yorumluyorsun ya , Alah merhametıyle ıslah etsın senı

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
ben bu adamın küfürünü görmüşümdür sen görmemişsindir

ancak ben cahil biri olduğum için düşünüyorum ve inanıyorum ki kuran ın bir ayetinide inkar eden tümünüde inkar eden aynıdır bu küfürdür, adam resullah s.a.v yapılan büyüyü red ediyormu haberim yok böyle bir iddasını işitmedim belki işittimde unutmuşda olabilirim yalnız facebook sayfasında izleyebilirsiniz büyü hakında bir sohbeti var büyü diye birşey kesinlikle katiyen yoktur diyor Allah ise düğümlere üfleyen büyücüler vardır diyor ahmet kalkan ise hayır büyü diye birşey olmaz katiyen yoktur diyor büyü demek etkilenmek demekmiş insan kimi zman tv de gördüğü bir şeye büyülenirmiş kimi zamanda sokakda gördüğü bir kız a büyülenirmiş bu sözü küfürdür

Açık kufru dediğin, sanırım Felak-Nas ayetlerindeki düğümlere üfleyenlerin buyucu olduğu ayeti, buyu yoktur demesiyle Felak _Nas suresini inkar etmiş sayıyorsun.

Kardeşim bahsi geçen ayetlerde "düğümlere üfleyen" lafzı açık olmasına rağmen, "büyücü" lafzı ise ayetlerde açıkça geçmemektedir.

Seyyid Kutub'un bu ayetlerin (Felak 4) tefsirinde Rasulullaha büyü yapılmasını reddetmektedir.

Bununla beraber, Seyyid Kutub'da, Ahmed Kalkan'da büyü konusunda hatadadırlar. Yaptığı yorumlar (teviller) fasid olsa da kafir olmalarını gerektirmez.

S Çevrimdışı

satışın karı

Üyeliği İptal Edildi
Banned
abdullah sana helal olsun onlarca hadisi inkar eden ayetleri inkar eden adamda küfür göremedin tmm yine saygım var anlama kapasiten düşükdür anlamamışsındır olabilir normaldir, konunun başında da söylemiştim aşırı tekfirden sakınayım derken kafirleri tekfir etmeyip kafirlere kafir diyeni harici oalrak görüp tekfir etmek asıl tekfir hastalığı budur senin zeka seviyen geri olmasından dolayı bu tekfirine engeldir seni tekfir edemem anlaşıldıki sen zeka seviyesi düşük akli dengesi yerinde olmayan bir adamsın onun içinde kafirleri dost edinip müslümanları tekfir eden geri zekalı ahmağın tekisin cahil bir adamsın diğer arkadaş abdulmuiz senin verdiğin cevaba gelince seyyid kutup büyüyü büyücüyü inkar etmemiştir resullah s.a.v başıdnan geçen bir olayın yalnış olduğunu idda etmiştir ki bu konuda alim değilim bilgimde yok hakında bilgim olmadığı şey hakında konuşmam seyyid kutup büyücünün büyünün cadıların düğümlere üfleyen çeşitli hilelerle sihir yapanların ve sihirin büyünün varlığını kabul etmiştir ki ayetrde zaten büyü ve büyücü açıkca geçer daha bir çok ayetde büyü büyücü kelimesi Allah ın arşta oluşu gibi sabit ve net dir ahmet kalkan ise büyü ve büyücü yü kesinlikle red etmekdedir ki bu küfürdür ama siz anladığım kadari ile ahmet kalkanın yanında takılmış muabbet etmiş aranızda koyu bir sevgi bağı oluştuğu için bu küfrünü örtmeye çalışıyorsunuz aynen devam edin onalrca ayeti hadisi inkar eden mutezilemidir rafizimidir nedir belli olmayan kafire arka çıkın benim içinde deyinki ahmet kalkan müslümandı müslümanı tekfir etti küfrü kendine döndü deyip tekfir edin sapıkdı deyin geçin hadi işiniz rast gelsin.

S Çevrimdışı

satışın karı

Üyeliği İptal Edildi
Banned
çok büyük iş yaptın aferin sana yasağı kaldırdınya büyük iş becerdin utanmadın değilmi müslüman kardeşine Allah ıslah ettsin derken

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Satışın karı, edebsizlik yaparak mı atılmak istiyorsun? seni adam yerine koyup belki yazdııklarımı anlar, fehmeder diye düşündüm ama yanılmışım. Bir de bizi Ahmed kalkan'ın tilmizi, hayranı bilip küfrü örttüğümüzü söylüyorsun. Bu sözün (iftiran) bile senin cahilliğini gösterir ki cahillerden yüz çeviririm.
Ahmed kalkanın, sakat olan yönlerini burada ilk yazan biziz.

Kimlerin peeşine takılıyorsun, kimlerin tilmizi olduğunu bilmem ama, şunu bil ki, Ehli sunnettin mutevatir dediği hadisi inkar eden bile tekfir edilmeyebilir. Alimlerin cumhurunun görüşü; şiası, mutezilesi, haricisi, ehl-i sunnetin mutevatir deyip ittifak ettiği hadisi inkar eden kafir olur demektedir. Kişiyi ebedi cehenneme yollamayı, senin gibi basitleştirme yoluna gitmemişlerdir!

Burada muslumanları tekfir ederek neşelendin mi? Azim ve iştiyakla çabalayıp İstediğine kavuştun en sonunda. Yarım yamalak duymalarla muctehid kesilip onune çıkanı, ehl-i sunnetin tekfir usulune uymadan tekfir ettin. Rabbim seni ve bunu yol edenleri ıslah etsin!

Şimdi kimi tekfir ediyorsan et ama tekfir ettiklerinin sitesinde durman yüzsüzlük, sitedekiler de deyyus değildir!

Abdullah Yusuf ; ses getir kardeşim !

Son düzenleme:
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
abdullah sana helal olsun onlarca hadisi inkar eden ayetleri inkar eden adamda küfür göremedin tmm yine saygım var anlama kapasiten düşükdür anlamamışsındır olabilir normaldir, konunun başında da söylemiştim aşırı tekfirden sakınayım derken kafirleri tekfir etmeyip kafirlere kafir diyeni harici oalrak görüp tekfir etmek asıl tekfir hastalığı budur senin zeka seviyen geri olmasından dolayı bu tekfirine engeldir seni tekfir edemem anlaşıldıki sen zeka seviyesi düşük akli dengesi yerinde olmayan bir adamsın onun içinde kafirleri dost edinip müslümanları tekfir eden geri zekalı ahmağın tekisin cahil bir adamsın diğer arkadaş abdulmuiz senin verdiğin cevaba gelince seyyid kutup büyüyü büyücüyü inkar etmemiştir resullah s.a.v başıdnan geçen bir olayın yalnış olduğunu idda etmiştir ki bu konuda alim değilim bilgimde yok hakında bilgim olmadığı şey hakında konuşmam seyyid kutup büyücünün büyünün cadıların düğümlere üfleyen çeşitli hilelerle sihir yapanların ve sihirin büyünün varlığını kabul etmiştir ki ayetrde zaten büyü ve büyücü açıkca geçer daha bir çok ayetde büyü büyücü kelimesi Allah ın arşta oluşu gibi sabit ve net dir ahmet kalkan ise büyü ve büyücü yü kesinlikle red etmekdedir ki bu küfürdür ama siz anladığım kadari ile ahmet kalkanın yanında takılmış muabbet etmiş aranızda koyu bir sevgi bağı oluştuğu için bu küfrünü örtmeye çalışıyorsunuz aynen devam edin onalrca ayeti hadisi inkar eden mutezilemidir rafizimidir nedir belli olmayan kafire arka çıkın benim içinde deyinki ahmet kalkan müslümandı müslümanı tekfir etti küfrü kendine döndü deyip tekfir edin sapıkdı deyin geçin hadi işiniz rast gelsin.

Öncelikle bu uslüple bu forumda yazamayacağını belirtirim.

Ayrıca, bazı hocalar hakkında ak ile kara belli olmadan forumda açıkdan hocaların hangi konularda sakat olup olmadıklarını yazan yine biziz.

Bizi tekfircilerle, mürcielerden ayıran en önemli özelliğimiz,mutedil davranmamızdır. Ancak ne yazıkki, bu zihniyetler olduğu gibi değilde düşündüğü gibi hüküm vermekte acelecilerdir. Abdullah yolcu örneğinde de bunu defalarca gördük. Bu tür zihniyetlerin istediği site olarak açıkda en direkt, XXX hocası kafirdir, yyy hocası mürciedir demek.

İstifade edebildiklerimizden istifade etmesini biliyoruz elhamdulillah.

Sözünün eri olup tekrar gelmeyeceğini umuyorum.

Konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt