Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hizbullah mı, Hizbuşşeytan mı ?

T Çevrimdışı

The Zulkarneyn

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
6035795532_f009607baa_b.jpg

A Çevrimdışı

a-pyrz

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Lübnan Hizbullah'ı ve İran, Suriye politikasında çok yanlış bir tutum içerisindedirler. İslami ve insai hiç bir kurum-kuruluş, Dikatatör-zalim Esed'i destekleyemez.
Bunun yanında muhaliflerinde rengi belli olmadığı için onları da desteklemiyoruz. Tv'lerde tekbir getiren bazı islami gruplara bakarak, muhaliflerin müslümanlardn oluştuğunu sanmayın. Muhaliflerde hristiyan, nusayri, Pyd(Pkk), alevi vb. bir çok grup bulunmaktadır. Hatta Muhaliflerin Türkiye'de bulunan komutanlarından biri çıklama yapmıştı;" Esed'i devirdikten sonra savaşımız islamcılarla olacak!" diye. O yüzden biz mazlum Suriye halkının rahata kavuşmasını ve biran önce akan kanın durmasını istiyoruz. Suriye politikamız tarafgirlik değil, mazlumların kanının akmasını önlemektir.

K Çevrimdışı

Kutbe

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'ın Şeriat'ı için savaştığını açıkça ilan edip La ilahe illallah sancağını çeken Nusret Cephesi ve Ahraruş Şam Tugayları var, ta ki bu gruplar 3. sınıf Amerikan İstihbarat sitelerine dahi konu oldu, görmek isteyen gözlerin görmesi çok ta zor olmasa gerek.

A Çevrimdışı

a-pyrz

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kutbe kardeş, muhalefette müslümanlar yoktur demiyorum. Muhalefetin tamamı hatta büyük çoğunluğu müslümanlardan oluşmuyor diyorum.
Allah için savaşan müslümanlara bir sözümüz yoktur. Ama şuan etkin olan Özgür Suryie Ordusu - PYD gibileridir ve bunlar Allah için savaştığını iddia etmemektedirler ve tam tersi durum daha ağır basmaktadır.

Üst Ana Sayfa Alt