Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Hikaye Yazmak Caiz midir?

G Çevrimdışı

galebe

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum

ben bir hikaye yazıyordum;içinde yaşanmış olaylar da var yaşanmamış olaylar da var...yaşanmış olayları başka insanların hayatlarından aktarıyorum;yani gerçek bile olsa tek şahıs tarafından yaşanmış değil...

selametle

ABDULHAK Çevrimdışı

ABDULHAK

الإذلال هو بعيد عنا
Admin
selamun aleykum

ben bir hikaye yazıyordum;içinde yaşanmış olaylar da var yaşanmamış olaylar da var...yaşanmış olayları başka insanların hayatlarından aktarıyorum;yani gerçek bile olsa tek şahıs tarafından yaşanmış değil...

selametle

Âleykum selam we rahmetullah;

Hikaye yazmadaki amacınız ve hikayedeki konular sakıncalı ve art niyetli , İslama aykırı olmadığı sürece bir mahsuru olmadığına inanıyorum.

Özellikle gönülleri İslami bilgilerle yeni yeni tanıştırılacak, ısındırılıp sevdirtilecek çocuk, gençler ve genç kalanlar için )) hikâye, roman tarzı yaşanmış yaşanmamış yazıların sevdirici ve faydalı olacağına inanıyorum.

G Çevrimdışı

galebe

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Cihad Yolu

cezakallahu hayran ya ahi...
hikayenin linkini verdim yukarda bakabilirsiniz...
malzemeler azami surette yaşanmış olaylardan aktarılıyor.....amacımızda yukarda saydığınız şartlardan farklı değil inşaALLAH....
ilginiz için teşekkür ederim...