Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

helallik meselesi

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
selamun aleyküm arkadaşlar...

kul hakkı ve helallik konusunda detaylı ve delilli şekilde bizi bilgilendirebilecek bi kardeş var mı?

arattırdım ve forumda bulamadım.hepimiz için yararlı olacağını düşünüyorum...

asıl soruma gelince;

üzerinde hakkımız olan birine hakkımızı helal ettikten sonra,kızgınlığımız geçmeyip'helal etmiyorum'dmek gibi bi şansımız var mı?
geri dönüş var mı?

M Çevrimdışı

mümkündür

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah ın haram kıldığını biz helal,edebilirmiyiz,ilk başta ona bakmak lazın ve bunun için ilk başta tövbe etmek lazım ve her iki taraf içinde çünkü bi olayda yüzde yüz bi taraf haklı değildir ve bi taraf yüzde sksenlik bir haklılığa sahipse bu kişi yüzde yirmilik bi hesap vermekle mükelleftir,diğeride yüzde seksen...

kul hakkı ayrıca geniş bir alacak verecek durumudur sadece maddiyat,maddeye dayalı değildir bunu biliyoruz zaten ve her durum kendi alanında incelenir öyle anlaşılır.

Gelelim helal edilen bir durumdan caymaya buda zaten mahşerdede MALİK OLAN ALLAH tarafından hepimiz yaptıklarımızdan sorgulanacaz...ve kızgınlık anındaki yeminlerin olmadığı gibi helalliklerde olmaya bilir kıyasen....

Üst Ana Sayfa Alt