Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Hdp 1 Kasimda Yine Sokaklara Çağirdi.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
HDP’nin 1 Kasım Çağrısı Ne Anlama Geliyor?
HDP geçmişten ders almamışa benziyor ki 1 Kasım Cumartesi günü için yine yandaşlarını sokağa çağırıp eylem yapmalarını istedi. Yeni bir 6-7 Ekim tezgahı mı?

Doğruhaber / Özel Haber

HDP’nin “Her yer Kobani olacak” çağrısıyla sözde Kobani’de yaşananları kamuoyunda duyurmak için yaptığı eylemler büyük bir vahşiliğe dönüşmüş, kurban eti dağıtan gençler insanlık dışı yöntemlerle katledilmiş, üçüncü kattan atılmış, başları taşla ezilmiş, üzerlerinden arabayla geçilmişti. Yüzlerce okul yakılmış, binlerce işyeri ateşe verilmiş ve talan edilmiş. Doğu ve Güneydoğu’da büyük bir kaos yaşanmıştı. Olaylar neticesinde 40’tan fazla kişi katledilmişti.

Olayların ardından kameralar önüne çıkan HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, boncuk boncuk terleyerek biz kimseye saldırın demedik şeklinde açıklama yapmış ama bu cümleleriyle kimseyi inandıramamıştı.

diyarbak__r_598090091.jpg
YİNE SOKAKLARA ÇAĞIRIYORLAR

Şimdi ise HDP geçmişten ders almamışa benziyor ki 1 Kasım Cumartesi günü için yine yandaşlarını sokağa çağırdı.

HDP’den yapılan açıklamada, "Kobani halkının direnişi bu eylemle bütün dünya tarafından selamlanarak desteklenecek" denilerek yine sokaklarda kaos oluşmasına zemin hazırlanıyor. Açıklamada, "direnişin başından beri Kobane`ye desteğini sunan halklarımızı, 1 Kasım`da bir kez daha sokağa çıkarak küresel eyleme güç vermeye çağırıyoruz" ifadesini kullanılarak adeta 6-7 Ekim olayları da sahiplenildi. Çağrıya, HDP`nin yanı sıra DBP, HDK ve DTK`nın da destek verdiği bildirildi.

KATLİAMLAR AZ MI GELDİ

6-7 Ekim olaylarıyla bölgede oluşan kaos ortamı ve 90’lı yıllara benzer olayların yaşanması bölge halkını endişelendirirken HDP’nin her defasında saldırı/yakma/talan gibi olaylara açık eylem çağrıları yapması ise dikkat çekiyor. Olaylarda katledilenlerin failleri hala bulunmazken HDP’nin yeni bir eylem çağrısı yapması da “Katliamlar, ölümler, yakmalar, saldırılar az mı geldi de yeni bir eylem çağrısı yapıldı?” sorusunu akıllara getiriyor.

1102022.jpg
6-7 EKİM OLAYLARIYLA İSLAMA SAVAŞ AÇMIŞLARDI

6-7 Ekim olaylarında özellikle İslami simgelere saldırılması “PKK/HDP İslam’a Savaş Açtı” yorumunun yapılmasına neden olmuştu. Çünkü olaylarda İslami bir parti olan Hür Dava Partisi’ne saldırılmış, üyeleri katledilmiş, İslami dernekler yakılmış, insanlar sakallı oldukları için infaz edilmiş ve hatta eşi örtülü olduğu için bir kişi eşinin yanında saldırıya uğramış ve vahşice katledilmişti. HDP’nin yeni eylem çağrısı yeniden bu tür olaylar yaşanır mı soru ve endişesini doğuruyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH BELALARINI VERSİN. KAFİR KÖPEKLER SİZİN YÜZÜNÜZDEN İMANIMIZI BELİRTEN Bİ İŞARETLE SOKAĞA İNEMİYORUZ.

Müslüman bir ülkede,imanımızı belirten bir işaretle sokağa inemiyorsak,o zaman oturup nerede yanlış yaptık dememiz gerekmezmi?Halbuki bu mürtedlerin sokağa inmemesi gerekiyordu.tersi bir durum yaşanıyor,malesef bu gerçeğimizdir,öyleyse söylem ve eylemlerimizi tekrar gözden geçirip sokağa hakim olanın biz olması gerekir,sokağa biz in(e)meyince,sokağa hakim olmayınca,sokağa hitab etmeyince işte dediğiniz durum gerçekleşir.
Rabbim bizlere güç ve kuvvet versin.

Slave of Allah Çevrimdışı

Slave of Allah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Burası Müslüman bir ülke değildir hala anlamadınız mı? Burası müşriklerin ülkesidir ve dille bunların bir halt anladığı yok, dille davetle artık parmakla insan değişiyor. Sen emek verip 2-3 yılda irşad ettiğin(tarikatçılar anlamında demiyorum, tevhidi anlamda diyorum) insanlar bu köpeklerin bi anlık sokak çağrısıyla öldürülüyor veya linç ediliyor.
Türkiye özellikle biz müslüman bacılar için güvenli bi yer değildir artık.
Ve bunlar tcde iyi günlerimiz.
Işid pkkyı bırakıp kemalistlerin aleyhine hareket edince işte o zaman taş üstünde taş kalmayacaktır.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Burası Müslüman bir ülke değildir hala anlamadınız mı? Burası müşriklerin ülkesidir ve dille bunların bir halt anladığı yok, dille davetle artık parmakla insan değişiyor. Sen emek verip 2-3 yılda irşad ettiğin(tarikatçılar anlamında demiyorum, tevhidi anlamda diyorum) insanlar bu köpeklerin bi anlık sokak çağrısıyla öldürülüyor veya linç ediliyor.
Türkiye özellikle biz müslüman bacılar için güvenli bi yer değildir artık.
Ve bunlar tcde iyi günlerimiz.
Işid pkkyı bırakıp kemalistlerin aleyhine hareket edince işte o zaman taş üstünde taş kalmayacaktır.

Bence sorunun kaynağı bu bakış açısıdır.Müslüman görmeyip,müşrik olarak gördüklerine bişey veremezsin,onu ötekileştirip,kendinden soğutursan,onlarda senden soğur ve birilerinin kucağına düşer ve oyuncakları olur.
Biz,kazanmasını bilmiyoruz,hep hazır önümüze konsun diyoruz.Ama kafirler kazanmak için çalışıyor ve semeresinide alıyor,daha sonra bizlerde diyoruzki bunlar müşrik ve onlardan kaçıyoruz ve damgalıyoruz.İnsanın yapısında bu var,sirke satan balcı,bal satan sirkeci kıssası ne güzel bir örnektir..

Slave of Allah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bence sorunun kaynağı bu bakış açısıdır.Müslüman görmeyip,müşrik olarak gördüklerine bişey veremezsin,onu ötekileştirip,kendinden soğutursan,onlarda senden soğur ve birilerinin kucağına düşer ve oyuncakları olur.
Biz,kazanmasını bilmiyoruz,hep hazır önümüze konsun diyoruz.Ama kafirler kazanmak için çalışıyor ve semeresinide alıyor,daha sonra bizlerde diyoruzki bunlar müşrik ve onlardan kaçıyoruz ve damgalıyoruz.İnsanın yapısında bu var,sirke satan balcı,bal satan sirkeci kıssası ne güzel bir örnektir..
Birini şirk üzere görmek ona bir şey vermeme anlamında değildir.
Aksine, şirkten beri olanlara verecek ilmim daha az olmuştur.

@ahmet ömer

Burası İslam diyarı değildir.
İslam diyarıdır diyenin rukyeye ihtiyacı vardır.
Rukyeden önce, ilime ihtiyacı vardır.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şeriat uygulanmadığı ve devlet(rejim) kafir olduğu için burası darül harb'tir buna şüphe yok.Fakat halkı toptan tekfir etmek yolunu tercih etmiyorum(ki bu vebaldir)
Bence sende öyle yap bacım.Halkın içinde tağutun boyunduruğu altında yaşayan sisteme gücü yetmeyen kişiler olabilir.Teker teker hepsini inceleme fırsatımızda yok.Zanla tekfir zaten olmaz.Yine temkinli olmak iyidir.

Slave of Allah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Şeriat uygulanmadığı ve devlet(rejim) kafir olduğu için burası darül harb'tir buna şüphe yok.Fakat halkı toptan tekfir etmek yolunu tercih etmiyorum(ki bu vebaldir)
Bence sende öyle yap bacım.Halkın içinde tağutun boyunduruğu altında yaşayan sisteme gücü yetmeyen kişiler olabilir.Teker teker hepsini inceleme fırsatımızda yok.Zanla tekfir zaten olmaz.Yine temkinli olmak iyidir.
Elbette halkın hepsini tekfir etmiyorum, kendimi ya da diğer muvahhidleri neden tekfir edeyim?
Şirk düşüncelerinin hakim olmasını kast ediyorum.

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
anladım ne demek istediğini ama çoğunluğu tekfir ettiğin izlenimi yansıyor ki bu da yanlış.En azından temkinli olmak iyidir demek istiyorum.Velevki haklıda olabilirsin içlerinde çoğunluğu kafir bile olabilir(Allah katında) ama sen kesin bilgiyle sabit olmadan çoğunluğu tekfir etme bence.

bacım sana bir örnek vereyim diğer gruplara karşı sert davranan Işid cemaatinin bile kadıları ve emirlerinin çoğu hem türkiye halkını hemde diğer halkları tekfir etmiyor.Bu konuda ciddi araştırma yaptım internet araştırması.Hemde halkları tekfir etmeye meyilli bir hocadan okudum.Yazdığı aynen şuydu bu konuyu sormuşlar 3 ışid kadı'sından 2'si türk halkını genel olarak müslüman görüyor.Açık küfür amel işleyenler hariç bilmediği kişileri tekfir etmiyor.Hatta içlerinde kafir olanlar olsa bile(biz zahire göre hükmederiz anlamında).Üstelik bu grup en sert davranan cemaat olan Işid.

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
70 yaşlarında selefi bir abimizle son olayları istişare yaparken bir cümle kurdu ve dediki
''bu kafirler kudurmuş köpek gibi saldırıyorlarda siz sakin olun çocuklar ,zaten yanıbaşımızda müslümanlar katlediliyor siz enerjinizi oraya yönlendirin ,fakat korkuyorum içinizden bir deli cıkar ortalığı kan gölüne çevirir. bizim delilerde normal deli değilki dur dediğin yerde dursun''

evet sabır illaki sabır sonuna kadar sabırda bu kafirlerinde sabrın sınırlarını merak etmeleri hiç hayra yorulacak birşey değil
eğer susuyorsak bilinsinki davamız kürt türk davası olmadığı içindir
niyet ne olursa olsun bunlara müdahele edilmesi ,şerefsizlerin olayı kürt türk meselesine çevirmelerine sebep olur

ayrıca bireysel hareketler cemaate zarardan başka birşey kazandırmaz

Abdussamed Seyhani Çevrimdışı

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
PKK'lıların yoğun olduğu yerlerde yaşayanlar dışarıya boş çıkmasınlar. Yani en az yanınızda orta ayar bir bıçak bulundurun. Ben mesela Ankara'da yaşadığım halde bile boş gezmiyorum.
Daha öncede söylemiştim Müslümanları bilgilendirmek için, Yanınızda Maket bıçağı taşıyın diye.. Çünki Maket bıçağı Suç aleti kapsamına girmiyor. polis sizi yakalasa bile bir şey yapamaz.

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
müşriklerin ülkesi deyince ben rejimi değil bütün halkı anlıyorum rukyeyi unutmayın

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu ülkede ısıd bahane edilerek İslam hedef haline geldi vay halimize..zaten amaç ısıd değil islam düşmanlığı bu sayede içlerindeki kini yine dışa vuracaklar..artık birileri bunları yönetenlere,onları sokaklara dökenlere gereken ders verilmelidir.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hüsnü zannın aşırısı da ifrat ve tefrite girer galiba , şimdi bugün Allah düşmanlığı için ıraktan suriyeye bu toprakları kullanarak geçen peşmergeye yol verenleri destekleyip oy verenler sorumlu değilse daha kim sorumlu ... herkesin bir bahanesi var o zaman .

Son düzenleme:
H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Daha öncede söylemiştim Müslümanları bilgilendirmek için, Yanınızda Maket bıçağı taşıyın diye.. Çünki Maket bıçağı Suç aleti kapsamına girmiyor. polis sizi yakalasa bile bir şey yapamaz.
maket bıçağı silaha işlemez,diyarbakırda gördükki pkklıların ellerinde her tür silah var,sokaklarda elini kolunu sallayarak geziyordular.
Maket bıçağı ankara ve batıda kendini savunmak için işe yarayablir,ama burada çıkartınca insana gülerler...:)

Abdussamed Seyhani Çevrimdışı

Abdussamed Seyhani

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
maket bıçağı silaha işlemez,diyarbakırda gördükki pkklıların ellerinde her tür silah var,sokaklarda elini kolunu sallayarak geziyordular.
Maket bıçağı ankara ve batıda kendini savunmak için işe yarayablir,ama burada çıkartınca insana gülerler...:)
Biliyorum kardeşim.. Bende Zaten Batı illerinde oturanlar için kast ettim. Suç aleti kapsamına girmiyor. Polis Seni Silahla veya bıçakla yakalasa göz altına alır. ama maket bıçağıyla yakalasa bir şey yapamaz. Düşmanın elinde hangi silahlardan varsa bizimde en azından onların elindeki silahların ayarında Silahlarımız olması lazım ki kendimizi savunalım. Doğu illerinde yaşayan bir çok İnsanda zaten ateşli silah vardır.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
39InT9db_bigger.jpeg
Şéx Said Seriyyeleri ‏@Saidseriyyeleri
Kürdistanlı ana ve babalar! Çocuklarınıza sahip çıkın. Müslümanlara yönelik hiç bir girişimi karşılıksız bırakmayacağız.

39InT9db_bigger.jpeg
Şéx Said Seriyyeleri ‏@Saidseriyyeleri
Ey laftan anlamayan mürted çete! Şeyh Said Seriyyeleri çapulcularınıza acımayacak.

NbKKBwaH_bigger.jpeg
Huseynin Fedaileri ‏@H_Fedaileri
Tüm birimlerimiz muhtemel saldırılar için hazır ve teyakkuzdadır. İhtiyaç anında Şeyh Said Seriyyelerine katkı vereceklerdir.

Üst Ana Sayfa Alt