Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Halife'nin Binlerce Dolarlık $ Saati

T Çevrimdışı

The Zulkarneyn

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Br3sRE6CcAAZyaI.jpg

Br2utCuCAAEk4j_.png

Kendisini halife ilan ettikten sonra ilk kez ortaya çıkan IŞİD lideri Ebubekir el Bağdadi'nin tüm Müslümanlardan kendisine itaat etmesini istediği görüntülerdeki bir ayrıntı tartışma konusu oldu. Yaklaşık olarak 21 dakika olan görüntülerde Bağdadi'nin kolunda görülen saat dikkat çekti.

The Telegraph'tan Oliver Duggan imzalı haberde; IŞİD lideri Bağdadi'nin taktığı saatin 3 bin 500 Sterlin'lik (12 bin 799 TL) bir Omega ya da Rolex benzeri bir kol saati olduğu belirtildi.

Kaynak: alarabiya.net

S Çevrimdışı

Salman Raduyev

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
akhi bu haberi sen "fasık medyanın karalamasına bak" diyemi kopyalayıp yapıştırdın yoksa "halifeye bak halifeye" diyemi?

S Çevrimdışı

Salman Raduyev

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
akhi bırak ebu bekir bagdadiyi küçük bir cemaatin emiri dahi olsan yada normal bir mücahid emin ol daha iyilerini takabilirsin ...yerel aşiret vb. zenginlerden biri çıkartıp kolundaki saati verebilir.yada bir mücahid ganimet olarak aldıgı bir saati sana hediye edebilir veya senin hakkın olan ganimetdir.bu kadar general vb. rütbeli öldürülüyor bu kadar ganimet kalıyor ailelerine poşetlenip gönderilmiyor heralde....

T Çevrimdışı

The Zulkarneyn

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
akhi bırak ebu bekir bagdadiyi küçük bir cemaatin emiri dahi olsan yada normal bir mücahid emin ol daha iyilerini takabilirsin ....

Haklısın tabii ki önüne gelen hediye verir o da kabul eder yada müsadere uygular
bu şekilde çok elit ve lüks yaşar normal ki bu yadırganacak ne var
bırak ümmeti bizler düşünürüz onlar bozmasınlar rahatını

Korsan saat de giymiş olabilir.

Halife hiç korsan takar mı !
korsan deil hediyedir o hediye

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benim beğendiğimden ucuzmuş .Saatimiz yok şöyle evladiyelik sağlam bi şey alalım dedik çin malı uyduruk 5 liralı bi şey olmasın dedik , beğendik tuttu 20 binlira dedi :confused: Köstekden şaşmıcaz bunu örenmiş olduk !

eski-saat.jpg

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
adaleti elden bırakmamak gerek bir topluluğa olan kinimiz bizi adaletsizlikten alıkoymasın bunlar zorlama iddialar ne gereği var bunlara haklıyken küçük duruma düşmeye...
bence de.

kayısı çiçeği Çevrimdışı

kayısı çiçeği

Üye
İslam-TR Üyesi
Ümmetin en fazîletlisi olan Hz. Ebû Bekir (ra), halîfe seçildiğinde de minbere çıkarak büyük bir tevâzû içinde şöyle hitâb etti:

“Ey insanlar! En hayırlınız olmadığım hâlde sizin başınıza halîfe seçilmiş bulunuyorum. Şayet vazîfemi hakkıyla yaparsam bana yardım ediniz. Yanlış hareket edersem bana doğru yolu gösteriniz…” (İbn-i Sa’d, III, 182-183; Süyûtî, Târîhu’l-Hulefâ, s. 69, 71-72; Hamîdullah, İslâm Peygamberi, II, 1181)

Yâni o büyük sahâbî, “îkaz ve tembih kabûl etme” fazîletini de büyük bir tevâzu ve olgunlukla yaşadı. Halk kendisine bey’at ederken de şöyle buyurdu:

“Ben, hiçbir zaman hilâfet istemedim, ona rağbet de etmedim. Gizli ve âşikâr hiçbir şekilde bunu Allah’tan dilemedim. Çünkü (mes’ûliyet endişesinden dolayı) halîfelikte bana rahatlık yoktur.”
Gerçekten de Ebû Bekir (ra) halîfe olunca, önceki hayâtına göre daha mütevâzı, daha zâhidâne, daha müstağnî bir hâle bürünmüştü. Halîfe olmadan önce çevresindeki yetim kızların koyunlarını sağıverir, ihtiyaçlarını karşılardı. Halîfe olduktan sonra komşuları, artık onun meşgalelerinin artacağını, belki hayat şartlarının değişeceğini, bundan böyle yetimlerin koyunlarını sağmayacağını düşünmeye başlamışlardı. Ancak değişen bir şey olmadı. O, aynı mütevâzı hâliyle yetimlerin koyunlarını sağmaya ve ihtiyaçlarını bizzat karşılamaya devâm etti. (Süyûtî, Târîhu’l-Hulefâ, s. 80; Sarıçam, Hz. Ebû Bekir, s. 82 )

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Akh
Benim beğendiğimden ucuzmuş .Saatimiz yok şöyle evladiyelik sağlam bi şey alalım dedik çin malı uyduruk 5 liralı bi şey olmasın dedik , beğendik tuttu 20 binlira dedi :confused: Köstekden şaşmıcaz bunu örenmiş olduk !

eski-saat.jpg
Akhi köstekli saatler kol saatinden daha pahalı değil mi :) en iyisi Kum saatinden şaşmamak

Üst Ana Sayfa Alt