Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haarp Projesı Ve Kafir Bası

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kafirlerın basları Insanları bununla korkutuyor güya Ama kendı gıbı olanları sadece.Farklı bır konu bır zamanlar araştırıyordum paylassammı paylasmasammı dıye cok duşundum Muhendıs kardeşler varsa aramızda bunu acıklayabılırler sanırım.


H.A.A.R.P. Bu harfler, ABD'nin en gizli askeri projelerinden biri olan "High Frequency Active Auroral Research Program" isminin baş harfleri. Adından görüldüğü gibi yüksek frekansla ilgili bir program. Bu proje uzun yıllardan beri, Alaska'da Gakona askeri üssü yakınlarında, ABD Hava ve Deniz Kuvvetlerince gerçekleştiriliyor. Ayrıntılar yazımızın devamında.

HAARP Nedir?


HAARP, yüksek Frekansta yüksek enerji çıkışları ile iyonosferin ısıtılması ve burada bir takım değişimler yapılarak etkilerinin incelenmesi için başlatılmış bir projedir.

Kullanılan frekans aralığı 2.8-10 MHz arasıdır. Çıkış gücü ise resmi kaynaklarda 3.6 Gigawatt olarak belirtilmesine karşılık 10 Gigawatt’a çıkarılabileceği açıklanmaktadır. Bu enerji dünyadaki en büyük radyo vericisi ünvanını kazandırmaktadır. Merkezin 1 saat boyunca çalıştırılması durumunda Hiroşima'ya atılan atom bombası kadar enerji ortaya çıkaracağı hesaplanmıştır. Bu da enerjinin aslında ne kadar tehlikeli olduğunun bir göstergesidir.


haarp.array1.jpg

HAARP’ın Yeri ve Projeyi Gerçekleştirenler

HAARP, çok ilginç bir yerde konuşlanmıştır: Alaska-Gakona. Gakona’da askeri üssün yakınlarında ve kimsenin girmediği özel bir alanda tesis kurulmuştur. Neden burası seçilmiştir? İki temel amacı vardır:

Birincisi Alaska dünyadaki elektromanyetik kuşakların özel bir kesişim bölgesinde bulunmaktadır. Dünyanın elektromanyetik alanlarına müdahale edebilmek için en iyi yerdir. İkincisi ise insanlardan uzak, korunması kolay ve gözlerden mümkün olduğunca uzak bir yer olmasıdır. Gakona daki bu merkezde 21 metre yüksekliğinde 180 adet kule üzerinde cross dipol anten inşa edilmiştir.


zz+HAARp.jpg

HAARP’ın Amaçları

Bunu ikiye ayırmak durumundayız; birincisi ABD hükümeti tarafından yapılan resmi açıklamalar, diğeri ise bağımsız kaynakların, radyo amatörlerinin ve araştırmacıların yaptıkları.


1) HAARP’ın resmi kaynaklardaki amaçları

1- Atmosferdeki termonükleer araçları kontrol edecek elektromanyetik vuruşları gerçekleştirmek.

2- Denizaltılar ile haberleşmeyi kolaylaştırmak. Bu haberleşme ELF (Extremely Low Frequency) ve VLF (Very Low Frequency) dediğimiz 30 Hz - 30 kHz civarında çalışmaktadır. ELF'nin yan etkileri bilindiğinden mevcut ELF vericileri ile HAARP vericileri değiştirilmek istenmektedir.

3- Radar sistemlerini geliştirmek.

4- Çok geniş bir alanda ABD ordusunun haberlesmesını sağlamak.

5- Cray ve EMass süperbilgisayarlarının yardımı ile yer altının tomografik haritasını çıkarabilmek.

6- Petrol, doğalgaz ve mineral yataklarını tespit etmek.

7- Cruise füzesine benzer alçak irtifadan uçan füze ve hava araçlarını havada imha etmek.

Sadece bunları yapması bile projenin ne kadar ileri bir seviyede olduğunu gösterir ki HAARP projesi karşıtı bilim adamları bu açıklamaları buzdağının görünen yüzü olarak değerlendirip gerçeğin aslında çok farklı olduğunu dile getirdi.

Proje karşıtı bilim adamları, dünyada HAARP ile birlikte bilinen 5 iyonosfer ısıtıcısı bulunduğunu rapor etmişlerdir. Dünyanın her yerinde 20 iyonosfer ısıtıcısı daha olma ihtimali var. Bunlardan herhangi birinin atmosfer silahı olarak kullanıldığına dair bir kanıt bulunmamakta. Ancak iyonosferin yapısını değiştirme kapasitesine sahip bulunuyorlar.

HAARP'ın LEF dalga frekansları iyonosfere gönderildiğinde dalgalar dünyaya doğru yansıtılarak toprağın ve okyanusun içinden geçiyor. Bilim adamları, ELF dalgalarının kasıtlı ya da kazara bir fay hattına yönlendirilirse korkunç bir deprem oluşması kaçınılmaz olduğunu belirtiyorlar.


HAARP-3.jpg


2) HAARP karşıtı açıklamalar ve onları destekleyen olaylar:

1- İklimleri değiştirebilir.

2- Kutupları eritebilir veya yerinden oynatabilir.

3- Ozon tabakası ile oynayabilir.

4- Deprem Olusturabılır .

5- Okyanus dalgalarını kontrol edebilir.

6- Dünyanın enerji kuşakları ile oynayarak insan biyolojisini ve beynini etkileyebilir.

7- Radyasyon yaymadan termonükleer patlama oluşturabilir


HAARP projesinin 1994 yılında başladığını ve 2007 yılında tamamlandığını düşünürsek yukarıdaki olayların da son 10 yılda gerçekleşmiş olması ve ABD hükümetinin bu karşıt görüşlüleri tam anlamıyla yalanlayacak bir bilgiyi yayınlamamış olması karşıt görüşlülerin şüphelerinde haklı olduğunu gösteriyor. İyonosfere yolladıkları dalgalar, kutup ışımalarına benzer bir ışıma gerceklestırıyor. Bu dalgaları yönlendirdikleri yerde, yukarıda belirtilen maddelerden herhangi birini gerçekleştirebiliyorlar.

olayla ılgılı 2 vıdeo
 
Son düzenleme:
ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Çalışmanın temeli Nicola Tesla'ya dayandığı görüşleri var(Yabancı kaynaklarda 1901 yılında ELF kaynaklarını kullarak toprak üzerinde büyük bir güç oluşturduğu yazıyor). Ciddi manada yabancı kaynaklar bunun gerçek olduğunu düşünüyor. Hatta bazı İngiliz kaynaklar bu silahın CIA tarafından kullanıldığını dahi yazdı(yanılmıyorsam the guardian gazetesiydi). Rusya'da çıkan yangınlar, ABD'de çıkan fırtına ve hortumlar bu minvalde örnek olarak verilebilir.

Bilmen bakacak olursak ELF dalga frekansları iyonosfere gönderilip dünyaya yansıtılması başarılmışsa bu durum mümkün görünüyor. Burada ciddi manada Tesla'nın çalışmalarını göz ardı etmemek lazım. Kendisi o tarihte günümüz teknolojilerinin ilk adımını atan bilim adamıdır. Hatta yabancı kaynaklar günlüğünde şöyle bir notun olduğunu dahi söyler: "Bugün yanlışlıkla yapay depremi buldum". Ve aynı kaynaklar bu günlüğün ABD'de olduğunu söyler ve H.A.A.R.P'ın planlanmasının bu günlüğe göre şekillendiğini yazar. Ama bazı kaynaklarda günlüğün kaybolduğunu yazar. Ortada tam netleşmiş bir durum yok anlaşılacağı üzere. Şunu unutmamak lazım ki Nicola Tesla bir direğin tepesindeki 1 metre çaplı bakır küreden, 30 metre uzunluğunda, kulakları sağır eden şimşekler çakmasını başararak ilk yapay şimşeği bulmuştur. 40 km uzaklıktaki kasabalarda bile bu gök gürültüsünün işitildiği kaydedilmiştir. Bunu 100 milyon Volt değerinde gerilim kullanarak başarmıştır. Ve yabancı kaynaklarda bu duruma tanıklık edenlerin çok olduğu yazılıdır. (Kendimce dünyanın en dahi insanıdır(bilmen), yaklaşık 700 küsur icada sahiptir. Günümüz teknolojisinin temel kaynağı abartısız Nicola Tesla'dır. Ve bunu okuduğumuz kitaplar yazmaz. Ben her zaman bunun altında başka şeyler aramış ve batılı güçlerin bu adamı araştırmaması için bunu yaptığını düşünmüşümdür. Bu bilim adamını 3-4 yıl önceye kadar hemen hemen kimse tanımazdı. O zamanlar hep Nicola Tesla ile ilgili araştırma yapardım. Ona haz beslemekten çok yaptığı işlere gıpta ile bakıyorum.)

İşin diğer yüzüne gelirsek; bence bu tür projeler insanları korkutmak için kurgulanan senaryolar. Gerçeklik payı olabilir ama şunu unutmamak gerekir ki ne yaparlarsa yapsınlar bizim Allah azze ve cellemiz var. Ve unutmayalım ki o sinelerde gizli olanı dahi biliyor. Bunun dışında Allah kafirlerin çalışmalarını boşa çıkarmıyor. Çünkü ciddi manada onlar hak ediyorlar; sabahlarını, akşamlarını kendi batıl dinlerine ayırıyorlar. Peki biz Müslümanlar olarak ne yapıyoruz? Yapıcı oluyoruz işin sonuna geliyoruz ve şımarıyoruz. Dolayısıyla bu durum bize şunu açıklıyor; yapanımız var ama yıkanımız daha çok. Çünkü tüm süper güçler Müslümanlara karşı bir bütünlük oluşturuyorlar. Bu durum bizim yılmamızı gerektirmez. Aksine kanayan yara gibi daha sağlam bir kabuk bağlamamız gerektiğini ortaya çıkarır. Şuan ümmetin başı münafıklarla büyük belada Allah'tan niyazım münafıkları ayrıştıracak bir sınavdır. Çünkü münafıklarla çıktığımız her yol bizi yıkıcı unsurlarla baş başa bıraktı. Dolayısıyla bu ümmetin birliğe, dirliğe, dahilere, salihlere ve en önemlisi takvalılara ihtiyacı var. Bu yolda Allah yar ve yardımcımız olsun inşaAllah.

"...İnsanlardan öyleleri var ki;
'Ey Rabbimiz! Bize dünyada ver'derler. Böyle isteyenlerin ahiretten hiç nasibi yoktur.
Onlardan bir kısmı da,
'Ey Rabbimiz! Bize dünyada bir iyilik, ahirette de bir iyilik ver. Bizi ateş azabından koru.' derler.
İşte onlar için, kazandıklarından (ahirette) büyük bir nasip (hisse) vardır..."


(Bakara, 200-202. Ayetler)

 
Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Çalışmanın temeli Nicola Tesla'ya dayandığı görüşleri var(Yabancı kaynaklarda 1901 yılında ELF kaynaklarını kullarak toprak üzerinde büyük bir güç oluşturduğu yazıyor). Ciddi manada yabancı kaynaklar bunun gerçek olduğunu düşünüyor. Hatta bazı İngiliz kaynaklar bu silahın CIA tarafından kullanıldığını dahi yazdı(yanılmıyorsam the guardian gazetesiydi). Rusya'da çıkan yangınlar, ABD'de çıkan fırtına ve hortumlar bu minvalde örnek olarak verilebilir.

Bilmen bakacak olursak ELF dalga frekansları iyonosfere gönderilip dünyaya yansıtılması başarılmışsa bu durum mümkün görünüyor. Burada ciddi manada Tesla'nın çalışmalarını göz ardı etmemek lazım. Kendisi o tarihte günümüz teknolojilerinin ilk adımını atan bilim adamıdır. Hatta yabancı kaynaklar günlüğünde şöyle bir notun olduğunu dahi söyler: "Bugün yanlışlıkla yapay depremi buldum". Ve aynı kaynaklar bu günlüğün ABD'de olduğunu söyler ve H.A.A.R.P'ın planlanmasının bu günlüğe göre şekillendiğini yazar. Ama bazı kaynaklarda günlüğün kaybolduğunu yazar. Ortada tam netleşmiş bir durum yok anlaşılacağı üzere. Şunu unutmamak lazım ki Nicola Tesla bir direğin tepesindeki 1 metre çaplı bakır küreden, 30 metre uzunluğunda, kulakları sağır eden şimşekler çakmasını başararak ilk yapay şimşeği bulmuştur. 40 km uzaklıktaki kasabalarda bile bu gök gürültüsünün işitildiği kaydedilmiştir. Bunu 100 milyon Volt değerinde gerilim kullanarak başarmıştır. Ve yabancı kaynaklarda bu duruma tanıklık edenlerin çok olduğu yazılıdır. (Kendimce dünyanın en dahi insanıdır(bilmen), yaklaşık 700 küsur icada sahiptir. Günümüz teknolojisinin temel kaynağı abartısız Nicola Tesla'dır. Ve bunu okuduğumuz kitaplar yazmaz. Ben her zaman bunun altında başka şeyler aramış ve batılı güçlerin bu adamı araştırmaması için bunu yaptığını düşünmüşümdür. Bu bilim adamını 3-4 yıl önceye kadar hemen hemen kimse tanımazdı. O zamanlar hep Nicola Tesla ile ilgili araştırma yapardım. Ona haz beslemekten çok yaptığı işlere gıpta ile bakıyorum.)

İşin diğer yüzüne gelirsek; bence bu tür projeler insanları korkutmak için kurgulanan senaryolar. Gerçeklik payı olabilir ama şunu unutmamak gerekir ki ne yaparlarsa yapsınlar bizim Allah azze ve cellemiz var. Ve unutmayalım ki o sinelerde gizli olanı dahi biliyor. Bunun dışında Allah kafirlerin çalışmalarını boşa çıkarmıyor. Çünkü ciddi manada onlar hak ediyorlar; sabahlarını, akşamlarını kendi batıl dinlerine ayırıyorlar. Peki biz Müslümanlar olarak ne yapıyoruz? Yapıcı oluyoruz işin sonuna geliyoruz ve şımarıyoruz. Dolayısıyla bu durum bize şunu açıklıyor; yapanımız var ama yıkanımız daha çok. Çünkü tüm süper güçler Müslümanlara karşı bir bütünlük oluşturuyorlar. Bu durum bizim yılmamızı gerektirmez. Aksine kanayan yara gibi daha sağlam bir kabuk bağlamamız gerektiğini ortaya çıkarır. Şuan ümmetin başı münafıklarla büyük belada Allah'tan niyazım münafıkları ayrıştıracak bir sınavdır. Çünkü münafıklarla çıktığımız her yol bizi yıkıcı unsurlarla baş başa bıraktı. Dolayısıyla bu ümmetin birliğe, dirliğe, dahilere, salihlere ve en önemlisi takvalılara ihtiyacı var. Bu yolda Allah yar ve yardımcımız olsun inşaAllah.

"...İnsanlardan öyleleri var ki;
'Ey Rabbimiz! Bize dünyada ver'derler. Böyle isteyenlerin ahiretten hiç nasibi yoktur.
Onlardan bir kısmı da,
'Ey Rabbimiz! Bize dünyada bir iyilik, ahirette de bir iyilik ver. Bizi ateş azabından koru.' derler.
İşte onlar için, kazandıklarından (ahirette) büyük bir nasip (hisse) vardır..."


(Bakara, 200-202. Ayetler)


Üstüste depremler oluyor bu ara.
 
ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Üstüste depremler oluyor bu ara.
Ne yönden maddi mi, manevi mi ? Müslümanlar için manevi depremler olması, sarsıntılarda Münafıkların elenmesine fayda sağlayabilir. Ayrıca madalyonun diğer yüzünde salihlere zarar verir mi bilmem ama Allah muhafaza...
 
Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu hz ıbrahımın ateşe atıldığı mancınık ve yanan atesın buyuklugu gıbı gorunuyor ama ne mancınık ne yanan ateş Hz ıbrahıme zarar veremedı.:)
Yanı kardeşler ALLAH ıle olan kaybetmez onlar ısterse ışınlansınlar:)
Bız ALLAH ıle beraber olduğumuz müddetçe ölümüz en güzel makamlardan olan sehıtlıgın dırımızde Rabbın yolunda zafer kazanan bır kuldur.
Daha neler vardır da ALLAH bılır cıddı cıddı kafirler herseyı bıraktı ınsanları nasıl daha kolay oldururuz dıye planlar yapıyorlar.
ALLAH zulcelalı vel ıkram planlarını mutlaka baslarına gecırecektır.
Bunlardan daha onemlı meselelerımız var bızım önce ummet olabılırsek eger hersey daha güzel olacaktır. Bi iznillah En doğrusunu bılen hakım guc kuvvet sahıbı olan ALLAH a hamdolsun.
 
Üst Ana Sayfa Alt