Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Sözü

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
''dünya herkese yetecek biryerdır , o halde başkasının yerini kapmaya çalışmaktansa çalışıp o yeri kazanmak daha iyidir''

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sakın geceleri LEŞ gibi yatan,gündüzleri orda burda oturan kimseyle dostluk kurmayın.İbn Mesud r.a

fatman Çevrimdışı

fatman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Herşeyi bilebilirsin,yaşadığın zaman anlarsın.
Duygularınla boşluğu,aklınla düze,İslamla selamete,Kuran-ı Kerim ile Allah(c.c) ye ulaşırsın.
Sevgi ile saygı kardeştir,İhanet ikisini de bitirir.

S Çevrimdışı

seyfuAllah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Seni sabah ogle ikindi ak$am yatsI gunde 5 defa, haftada 35, her ay 140 kere, her yIL 1680 ve 70 senelik ya$amInda 117.600 kere Allah seni cagIrdI ama hic cevap vermedin, Oldukten sonra ne yuzle sen AllahI CağIrIrsIn 1 kere

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"""Öyle çok ibadet eden insanlarla karşılaştık ki ,daha fazla ibadet etme imkanları yok idi.Kur'an ehli birini elli kişinin arasında gördüğümde zayıflığından hemen tanırdım.Öyle kurralarla karşılaştım ki gerçekten kurralardı,bugünküler ise kurra değil hurralar(Horuldayanlar.)""" Ebu Hazim(R.anha)...Gece yolcuları s.331

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"""Yüce Allah bir takım insanları cennetine koyar ve onları bıkacakları derecede nimetlere boğar .Yukarılarında üst derecedeki insanları görürler ve ""Rabbimiz ,o biz kardeşlerimizleydik ,onları bize neden üstün kıldın?derler.Allah "Aranızda dağlar kadar fark vardı:Siz tokken onlar aç kalırlar ,siz suya kanmışken,onlar susuz kalırlar,siz uyurken namaz kılarlar ve sizin gözleriniz rahat ve sakinken onların(korkudan)gözleri dışarı fırlardı."""Avn b.Abdullah b.Utbe (r.anha) Hilye4/247

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Birisi Ebu Zerr r.anh'ın evine girdi.Evin içinde göz gezdirmeye başladı.Sonra şöyle dedi:

- Ebu Zerr ! Hani eşyalarınız? Ebu Zer r.a :

- Bizim(ahirette)bir evimiz var,eşyalarımızın iyisini oraya gönderiyoruz,dedi.O kişi:

- Fakat burada yaşadığın sürece sana bazı eşyalar lazım dedi.Ebu Zer de şöyle cevap verdi:

- FAKAT EV SAHİBİ,BİZİ BU EVDE BIRAKMIYOR. (Sıffatus-Safve 1/303)

...................

Ummu Zerr ,Ebu Zerr'e geçim sıkıntısından dolayı çıkışmıştı.O da hanımına şöyle cevap vermişti:

- Ummu Zer ! Önümüzde zorlu bir engel var.Orada yükü hafif olan ,ağır olandan daha rahat olur. (İmam Ahmed ,Zühd,s. 185)

Allah azze ve celle bizlere bu devirdede onlar gibi iman etmeyi nasip etsin.Bizler neden bu devrin sahabeleri olmaya çalışmayalımki. Bu devrin seçilmişleri olmak duasıyla...

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rasulullah (sallallahu aleyhi ve sellem) Muaz bin Cebeli yemene gönderirken ona şöyle buyurdu:"" Lüks ve israf içinde yaşamaktan sakın !! Çünkü ALLAH'IN GERÇEK KULLARI NİMETLER İÇİNDE YÜZMEZLER.(Ahmed bin Hanbel/Müsned,5/243)

sesasi Çevrimdışı

sesasi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
"Sana yaşamak düşer çarkların gövdesinde / Bin demir kapıyla hesaplaşmaktan omzun çürümelidir

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Müslüman bir aileye bir ay,bir hafta yahut Allah'ın dilediği kadar bakmak hac üstüne hac yapmaktan daha iyidir.Bir din kardeşime hediye ettiğim azıcık şey Allah yolunda harcadığım bin dinardan daha değerlidir...(Abdullah Bin Abbas r.a)...(Sıfatus Safve1/384)

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"İslam'da asla ve asla kişilere bağlılık yoktur. Ancak ve ancak Allah ve Rasulüne bağlılık vardır."

(İnşeAllah) Şehid Hasan El Benna

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İmam ve Önder insan Nisabur'un Hocaefendisi Ahmed B.Harb (r.a) (Ölüm yılı,848(hicri 234)... O derki:Allah'a elli yıl boyunca ibadet ettim ,ibadetin tadını ancak şu üç şeyi terkedince anladım:"""İnsanların rızasını boşverdim,böylece hakkı istediğim gibi söyledim. Fasıklarla konuşup sohbet etmeyi bıraktım,böylece salihlerin sohbetini elde ettim.Dünyanın zevklerini terk edince de ahiretin tadını buldum"""...

Mekselina.. Çevrimdışı

Mekselina..

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
“Eğer kanunu ile mahkum edilmişsem ben Hakk'ın hükmüne razıyım. Eğer batıl kanunlarla mahkum olmuşsam ondan çok daha üstün bir düşünceye sahip olduğum için batıldan ve münafıklardan merhamet dilemem. Allah'a şükürler olsun ki on beş sene cihad ettikten sonra bu mertebeye ulaştım. Ben yolunda yaptığım iş için asla özür dilemem. Namazda ALLAH'ın birliğine şehadet eden parmağım asla bir tağutun hükmünü onaylayan tek bir harf bile yazmayacaktır.”
Şehid Seyyid Kutub

Üst Ana Sayfa Alt