Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Sözü

T Çevrimdışı

takva1

Guest
Nasihat vermek kolaydır. Lakin onu kabullenip gereğince hareket etmek güçtür. Çünkü nefsinin hevasına tabi olanlara nasihat acı gelir. Yasakları işlemek ise öylelerinin kalbine daima hoş gelir.

K Çevrimdışı

kurtuba

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bugün biz aklı devreye soksak o bize diyecektir ki; "siz nasıl Ruslara karşı koyacaksınız? Bunlar büyük ordulara sahipler." Fakat duygu ve gayretlerimiz bizlere; "cihaddan geri durmayın, eninde sonunda galip gelecek sizlersiniz" der. Nitekim Malik bin Nebi şunları söylemiştir: "Bilal’ın göğe doğru kaldırdığı parmağı "Allah birdir, bir" diyordu. Bu aklın sesi değil, duygunun bir sesi idi. Çünkü akıl ona "Sen efendin Umeyye bin Halefe boyun eğ. Geceleyin git Muhammed'in yanına, yeniden müslüman olduğunu söyle" diyordu."

Alıntı..
https://www.islam-tr.org/islamda-cihad/25729-cihadtan-geri-durmak.html

K Çevrimdışı

kurtuba

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Geçen hafta gittiğim cuma namazında imamın hutbesinde,

Bu eğitim sisteminde bırak iyi bir insan olmayı , adam bile çıkmaz.. sözü

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
Benden önce davrandılar, üzülüyorum. Bilirsin işte, nasıldır o geç kalınmışlığın hissi. Geç kaldım. Yoksa başarabilirdim üç elma yerine senin adınla öyküleri bitirmeyi.

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
Sensin gökten gelen oklara hedef;
Oyası ateşle işlenen gergef.
Çekme üç beş günlük dünyaya esef!
Dayan kalbim üç beş nefes kadarcık!

Maliik Çevrimdışı

Maliik

Üye
İslam-TR Üyesi
Ne irfandır veren ahlaka yükseklik, nede vicdandır.
Fazilet hissi insanlarda Allah (cc) korkusundandır.
Yüreklerden çekilmiş farzedilsin Havf-ı Yezdânın.
Ne irfanın kalır tesiri katiyyen, ne vicdanın.

muvahhide sehidan Çevrimdışı

muvahhide sehidan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
"Hiç kuşkusuz Allah'ın egemenlik ve şeriatine dayanmayan tüm iktidar ve otoriteler tağuttur."

(Davet Yolu) Seyyid Kutub s: 34

muvahhide sehidan Çevrimdışı

muvahhide sehidan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Umutla bekleyiş de gitti, sabır da gitti
Çünkü onlar gittiler
Gittiler..
Oysa ki onlar kalbimin en gizli yerine yerleşmiştiler

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
Tahterevallinin diğer ucuna oturarak sayemde yükselen insanlara; canımın sıkıldığında kalkabileceğimi söyleyin .

Maliik Çevrimdışı

Maliik

Üye
İslam-TR Üyesi
Geleceği merak etme, nasıl olsa gelecek.... Ama geçecek olanı iyi düşün, çünkü aklından hiç silinmeyecek...

Maliik Çevrimdışı

Maliik

Üye
İslam-TR Üyesi
" Ölümden neden korkayımki ???
Ben olunca O burda yok...

O burda olunca ben olmayacağım..."

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
Peki ya aşk?
-Çok abartılıyor. Biyokimyasal açıdan, çok miktarda çikolata yemekten farksız

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Her türlü aşağılığa sessiz kalanlar ise yaşadıkları sürece tarihin sönük ve aşağılık ölüleri olmaya mahkumdurlar. Bir bakın! Bugün; kaçabilecekleri yüzlerce sığınak, sığınabilecekleri yüzlerce şeri hüküm varken Hüseyin’le birlikte ölümü seçenler mi, yoksa Hüseyin’i bırakıp Yezid karşısında susmayı tercih edenler mi yaşıyor? Hala diri olanlar kimler?
[Dr. Ali Şeriati

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
''Hangi Kur'an? Cehaletin elinde teberrük edilip kutsanan bir nesne olan Kur'an mı? Cinayet mızraklarının ucundaki Kur'an mı? Yoksa çeyrek yüzyıldan daha az bir sürede çölün dağınık ve düşman kabilelerini birleştirerek, dünyanın egemen güçlerini çökerten... insanlığın kaderini ele geçiren, devrimci yapısıyla insanlık tarihinde yepyeni bir medeniyet ve kültür meydana getiren bir kitap olarak mı Kur'an???''

U Çevrimdışı

Ummu Ubeida

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İmam İbni Teymiyye şöyle diyor:

' Kim, küfür olan bir söz veya fiil yaparsa bu sözü söylerken veya bu fiili yaparken, küfür kasdıyla söylemez veya yapmazsa bile kafir olur. Çünkü ALLAH ’ın dilediği dışında çok az kişi küfür kasdıyla küfür sözü söyler ve küfür ameli işler.'

(Es-sarimul Meslul s: 177-178)

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Korkuyu korkutup çıkar içinden,
Bilensin yüreğin acı çekmeye
Şehadet mü'mine farklı ölümden,
Ölümü yakanda gezdir gül diye..

Üst Ana Sayfa Alt