Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Günün Saçmalaması

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
IMG-20160524-WA0003.jpg

Fakire cübbe zengine kravat hayırlı işler cübbeli

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Zaten ne olduğu belli. Bizim asıl şaşırdığımız şey millete çarşaf çarşaf diye tuttururken kendi kızının böyle giyinmesi.

Valla ben ne zaman cübbeli ile alakali bir sey dinlesem ve yahut okusam, kendimi ilk cikan model ericsson cep telefonu gibi hissediyorum.
Daha fazla yorum yapmayı teknolojik olarak bunyem kaldırmıyor kardeşim.
Uzak olsun.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Zaten ne olduğu belli. Bizim asıl şaşırdığımız şey millete çarşaf çarşaf diye tuttururken kendi kızının böyle giyinmesi.

Adamin günahını almışız.
Aciz kalmış meğer.

O değil de benim anlamadığım kız evi diye bir sey var ya hu. Kiz evi istemezse şuradan şuraya bir sey yaptiramazsin.
Düğünü erkek yapar ama kizin istekleri ön planda tutulur,gerçi mum dibine ışık örneği ile buna da cevap vermiştir, napsin o da bir baba.

Cubbeli nin düğün aciklamasi:

''bizim şehir kılığında çarşfa kullandığımızı biliyorsunuz''

"malum bir düğünümüz oldu, kızımızı evlendirdik. bu hususta ileri geri yorumlar olduğu haberini aldım. bir açıklama yapma zorunluluğu hissettim. benim açık sözlü olduğumu, hakkı söylemekten imtina etmediğimi bilirsiniz. tabii biz erkek tarafı değiliz. düğünün tertibi erkek tarafına ait idi. onlar da ellerinden gelen en mükemmeli olsun diye gayret ettiler. benim müdahale edemediğim durumlar oldu. tesettür şekilleri farklıdır fakat bizim şehir kılığında çarşaf kullandığımızı biliyorsunuz. tabii laf geçmiyor.

''beceremedik, aciz kaldık''

kızlarımızın bazısı çarşaf giyiyor, bazısı giymiyor. beceremedik, aciz kaldık. mum dibine ışık vermek misali, insan kendi çocuğunu yönetmekten aciz kalıyor. bu düğünde dedik kadın erkek ayrı olsun. bunu şart koştuk. tamam dediler. fakat bizim kızın bu şekil gelinlik giymesinden asla razı olmadım."

''o tarafa bile dönmeden dua etmek durumunda kaldım''

düğün töreninde dua yapmaya çağrıldığını hatırlatan cübbeli ahmet hoca, "dua etmeye çıktım fakat o tarafa bile dönmeden sırtımı vererek mahmur şekilde dua etmek durumunda kaldım. yağmur nedeniyle düğün dışarıda olamayınca son dakikaiçeri alındı. ben tabii pek takip edemiyorum. hadisi şerifler okundu, kuran-ı kerim tilaveti oldu. kaside ve ilahiler okundu. fakat yorumlar iftira boyutuna varacak kadar. kokteyl mi varmış, içki mi varmış gibi haşa. içki olur mu allah muhafaza. tabii fitneciler durmadı.

''kızımın gelinlik giymesinden de rahatsız oldum''

kızımın gelinlik giymesinden de rahatsız oldum, nikahın orada kıyılmasını da istemedim ama sözümüz tutulmadı. yani diyeceğim biz aciz kaldık. ben bir kızın gelinlik giymesine asla razı olmam, kızım da olsa bu yanlıştır" ifadelerini kullandı.

http://m.haberturk.com/…et-hocadan-dugun-aciklamasi

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Yblvqz.png

Zenginlere bir etkinlik daha!

Guney Afrika'daki Shanti Resort'a,geceliği 82 dolara, fakir /varoş deneyimi yaşatiyorlarmiş.

Insan zengin olunca fakirliği merak ediyor tabi nasil birşey diye.

Aklimizda bulusun.
Voleyi vurup, parayi nereye dağıtacağımizi bilemediğimiz zaman buraya gelip
- eskiden ne fakirdik be muhabbeti ceviririz.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mazlumlar icin kurulan iftar cadirina zalimlerin ususup mazlumlari kovalamasi
Carsaf giyiyor diye yozlasmis islam diye sozde kadinlari savunanlarin bizim mahremlerimizi asagilamasi
Dini anlatiyoruz diye kendi uydurduklari dinleri insanlara asilanmasi
ALLAH tan korkuyoruz diyip ALLAH in sinirlarinin yasaklarinin asilmasi
Zalimler icin yasasin cehennem.
Bu dunyada oynayin istediginiz gibi asil sizinle oynama cehennemde...
Alemlerin rabbine hamd olsun.

Ebu Selman et-Turkî Çevrimdışı

Ebu Selman et-Turkî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
M Çevrimdışı

M. Esma

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Sosyal medya ilmihali derken?
nasil

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Aslinda saçmalık değil de,
İçerik olarak ne var bilemedim.
Lakin sadece genc kesim değil her yas kullaniyor sosyal medyayi.

50 yaşındaki teyzem sosyal medya canavari.
Hele seçim zamanları ve milli bayramlar
Hukumete ve rte ye sovgu
Atamiza övgü vb ...

ZddkqG.png

İçeriğini bilmiyorum ama güzel bir şey. Güncel meseleler önemli.

Üst Ana Sayfa Alt