Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Gülen Cihatçı Örgüt Kurdu Haberi Yalanlandı

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Gülen cemaati Suriye'de savaşmak üzere cihatçı örgüt kurdu

Fransız istihbarat dergisi Intelligence Online’ın iddiasına göre Ankara, Suriye’de Gülen cemaati mensuplarının da yer aldığı cihatçı bir tabur kurdurdu.
12/09/2013 - 21:17

Fethullah Gülen hakkında daha önce de haberler yapan Paris merkezli bir istihbarat dergisi olan Fransız Intelligence Online, Türkiye hükümeti Suriye’de PYD’ye karşı savaşmak üzere Kürtlerden oluşan bir cihatçı tabur kurdu. Derginin haberinde Kürtlerden oluşan bu cihatçı grubun Gülen cemaati yurtlarından yetişen ve bin dolar maaş alan kişiler olduğunu yazdı
Haberde şu iddialara yer verildi: “Türkiye ve Suriye arasındaki sınırın bir kısmını tutan Suriye Kürt hareketi PYD birlikleri ile savaşmak için, Ankara neredeyse tamamı Kürtlerden oluşan ve adı Ketibet el-Taliban (KaT) olan cihatçı bir taburun kurulmasını teşvik etti”
“Bu hareketin, temel olarak meteliksiz gençlerden oluşan savaşçıları, angaje olduklarında yaklaşık 1000 (bin) dolar alıyorlar. Daha sonra PYD’ye karşı, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ve El Nusra Cephesi cihatçılarının yanında savaşmak üzere Türkiye-Suriye sınırına gönderiliyorlar. Temmuz ayı sonunda Tel Halaf’taki bir hücum sırasında aralarından birçoğu öldürüldü.”
FETHULLAH GÜLEN YURTLARINDAN GELİYORLAR
Dergi, KaT adı verilen örgütün üyelerinin nereden geldiği iddialarına ise şu şekilde ifade etti: “KaT’ın bazı savaşçıları Kürt cezaevlerinde İslam’a dönen ayrılıkçı Kürt hareketi PKK’nin eski üyeleridir. Diğerleri İmam Fethullah Gülen’e bağlı Kürdistan’daki dini okullardan geliyorlar. Bir başka Kürt hareket olan, Iraklı Kürt lideri Mesut Barzani’ye yakın PDKS (Abdulhakim Başar’ın liderliğindeki Suriye Kürdistan Demokratik Partisi) de Türk, Suriye ve Irak sınır boylarında PYD birliklerine karşı savaşıyor.”

FETHULLAH GÜLEN'İN AVUKATINDAN SÜTUN HABER'E GÖNDERİLEN AÇIKLAMA
Bazı internet sitelerinde, Fransa’da yayınlanan bir dergiye atfen yapılan haberde ‘Cemaat cihat örgütü kurmuş!’ şeklinde değerlendirmelere yer verilmiştir.
Söz konusu iddia her şeyden once açık bir iftira olup hiç bir delil ve mesnede dayanmamaktadır. Hayatı boyunca hoşgörüyü, diyaloğu, sulhu, uzlaşmayı, insan, ülke ve millet sevgisini esas alan düşünceleri savunan müvekkilimin isminin ‘savaş ve örgüt’ kelimeleri ile birlikte anılması en hafif ifadesiyle insafsızlık ve izansızlıktır. Gönüllüler hareketi mensupları tarafından kurulan eğitim kurumlarında, eğitim gören öğrencilerin, ‘savaşa hazırlanmak amacıyla oluşturulan bir gruba dahil oldukları iddiası’, gerçekle bağdaşmayan, müvekkilimi ve gönüllüler hareketi mensuplarını yıpratmaya ve itibarlarına zarar vermeye yönelik olduğu aşikar, mesnetsiz ve vicdansız bir iftiradır. Dünyanın hiçbir yerinde bu eğitim kurumlarında eğitim gören öğrencilerin bu şekilde hareket ettiğine dair tek bir örnek gösterilemez.
Hakkın ve hukukun üstünlüğüne inanan hiçbir vicdan ve izan sahibi de, hayatı boyunca barışı, kardeşliği, insanlığı, hoşgörü ve diyaloğu müdafaa etmiş,
toplumsal problemlerin çözümünde çatışma yerine diyaloğu öne çıkarmış olan müvekkilimin ve kendisinin tavsiyeleri ile anadolu insanı tarafından açılmış eğitim kurumlarının ‘savaşla’ anılmasını kabul etmeyecektir. Herkesi kendi fikrinde ve konumunda kabul eden, insanların düşüncelerine saygı duymak ve bu temellerde toplumun bütün kesimleri arasında diyaloğu ve hoşgörüyü teşvik etmek için adeta canhıraş feryat eden müvekkilimin gerçek dışı iddialarla
suçlanması insafsızlıktır.

Evrensel barışın tesisi adına insanlığın hizmetine koşmayı en büyük şeref telâkki ettiğini her fırsatta dile getiren müvekkilimin tavsiyeleri ve gönüllüler tarafından kurulan okulların eğitim faaliyeti dışında bir olayla anılması tam bir hukuksuzluk olduğu için bu hukuksuzluğu yapan yayın organı hakkında gerekli cezai ve hukuki işlemler yapılacaktır.

İnsanlığa hizmet etmekten başka bir düşüncesi olmayan müvekkilime iftira atmak suretiyle, yıpratmaya çalışanların amacının ne olduğunun takdirini kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz. Saygılarımla.

Fetullah GÜLEN

Vekili

Av. Nurullah ALBAYRAK

Sutunhaber

Moderatör tarafında düzenlendi:
M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
hahah vallahi fıkra diye anlatsalardı gülerdim . obama müslüman oldu cihad ediyor deseler inanırım . sonuçta kafir müslüman olmuş derim . münafık ve müşriklerden dine hizmet olmaz. çok güldüm ya. onlar hizmet ediyorlar. ama kime hizmet ediyolar işte ıorası mualla. fakat dine hizmet etmmedikleriş kesin.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hahah vallahi fıkra diye anlatsalardı gülerdim . obama müslüman oldu cihad ediyor deseler inanırım . sonuçta kafir müslüman olmuş derim . münafık ve müşriklerden dine hizmet olmaz. çok güldüm ya. onlar hizmet ediyorlar. ama kime hizmet ediyolar işte ıorası mualla. fakat dine hizmet etmmedikleriş kesin.

Gülelim eğlenelim. :D

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ceb117c999f578587feea0207f8d1949_1264580234.jpg

ceb117c999f578587feea0207f8d1949_1264580234.jpg

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir insan bu kadar dava meraklısı olup bu kadar ağlasaydı verem olup ölürdü buna hiçbirşey olmadıki demekki canı sıkılınca ağlıyor

F Çevrimdışı

fecri kadim

Üye
İslam-TR Üyesi
bence gülecek bir şey yok

icime düşen kurtlar ne iş ceviriyor acaba diyor
zafer olursa inşallah onu golgelemek derdinde olmasınlar
niye etnik bir cihat hareketi
cihadın ırkı olmaz nitekim

Üst Ana Sayfa Alt