Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Gazze'den İsrail'e 5 BİN Roket Fırlatıldı, Hamas Operasyon Başlattı, İSRAİL SAVAŞ İLAN ETTİ

İlimSeven Çevrimdışı

İlimSeven

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ya zafer ile, ya şehadet ile; doğru...

Rabbim son nefeste iman üzere alsın canlarımızı. Amin.
Bu gibi günler önemlidir müslümanlarla münafıklar bu tarz olaylara verilen tepkilerde ayrılırlar birbirinden ne güzel İslami şuura sahipsin. Takdir ettim :)

Gafil olanlardan değilsin.. Ummu Aişe :)
İsrail, Hamas terörüne izin veriyor. Çünkü ardından yapacağı katliamı meşru kılmanın yolu bu. BOP veya "Büyük İsrail" projesinde son perde oynanıyor. Bütün Orta Doğu'ya yayılacak bir kaosun başlangıcı bu. Haritalar yeniden çizilecek.

İlimSeven Çevrimdışı

İlimSeven

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Aynen öyle israilin arkasında batı var üzüldüğüm kısım bunun sonunda Filistin halkının çok büyük kayıp verecek olması, bu çok büyük bir kalkışma..Filistin tarihinde ilk kez savunmadan saldırıya geçti bence ilk hamlenin israilden gelmesini beklemeliydiler...Şimdi israil dünya kamuoyunda mazlum durumuna düştü...
Gelsin bizi öldürsünler diye beklesinler iyiymiş bi zahmet siz gidin bekleyin.
İsrailin mazlum olma gibi bir ihtimali hiç olmadı hiç de olamaz.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Bu gibi günler önemlidir müslümanlarla münafıklar bu tarz olaylara verilen tepkilerde ayrılırlar birbirinden ne güzel İslami şuura sahipsin. Takdir ettim :)

Gafil olanlardan değilsin.. Ummu Aişe :)
Teşekkür ederim kardeşim. Ve ancak alıntı yaptığınız diğer kardeşimiz de benimle aynı bilinçte. Sadece işin siyasi boyutu üzerine, Dünya hayatına dair yaptığı bir yorumudur bu. Stratejiler bu işlerin parçasıdır malum ve eleştirisi bununla ilgili.

Ve ancak kendisine sorsanız, dediğim gibi benimle aynı bilinçtedir. O da bilir ki: bu yolda ölen de, kalan da zaferi bulur Allah'ın izni ile.

İlimSeven Çevrimdışı

İlimSeven

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Teşekkür ederim kardeşim. Ve ancak alıntı yaptığınız diğer kardeşimiz de benimle aynı bilinçte. Sadece işin siyasi boyutu üzerine, Dünya hayatına dair yaptığı bir yorumudur bu. Stratejiler bu işlerin parçasıdır malum ve eleştirisi bununla ilgili.

Ve ancak kendisine sorsanız, dediğim gibi benimle aynı bilinçtedir. O da bilir ki: bu yolda ölen de, kalan da zaferi bulur Allah'ın izni ile.
Olabilir elbette :)
Ama gönülleri yalnız Allah bilir

Benim kızdığım nokta şu bir şey yapmayınca adamlara satılmış diyorlar
Yapınca da İsrail mağdur edebiyatı yapıyorlar

Ben hamas hayranı biri değilim ama bu defa takdir ettim gayet sistemli organize
Herkes zaten bir gün ölecek, İslam uolunda ölen mazlumlar bizim acıyacağımız üzüleceğimiz değil örnek almamız gereken kişilerdir.

Özellikle de Mescidi aksa gibi Kur’an’da da geçen bir yer için mücadele ediyorlar
Hamas’ı eleştirmek yerine neden destek olamıyoruz diye düşünmeliyiz.

Kemal Kılıçdaroğlu bile Filistin’e destek açıkladı. Kendini tehdit ehli müslüman sanan insanlar ise oturup İsrail şöyle mazlum, ya da sürekli pessimistik korkularla İsrail zalimdir bile diyemezlerse olmaz ki.. Ben o arkadaşa bir şey demiyorum. Sadece en azımdan Kemal Kılıçdaroğlu kadarcık bile olsa hakikatı görmesini tavsiye ediyorum.

Ne yani Kılıçdaroğlu kadar bile olamayacağız bu kadar mı korkulara esir olduk?
Yok yani zaten Filistin her gün kayıp veriyor bir de bizi kandırmak için normalde çok iyilermiş de bu olaydan sonra zor duruma düşeceklermiş gibi davranılıyor..

İlimSeven Çevrimdışı

İlimSeven

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İsrail, Hamas terörüne izin veriyor. Çünkü ardından yapacağı katliamı meşru kılmanın yolu bu. BOP veya "Büyük İsrail" projesinde son perde oynanıyor. Bütün Orta Doğu'ya yayılacak bir kaosun başlangıcı bu. Haritalar yeniden çizilecek.
Aynen öyle israilin arkasında batı var üzüldüğüm kısım bunun sonunda Filistin halkının çok büyük kayıp verecek olması, bu çok büyük bir kalkışma..Filistin tarihinde ilk kez savunmadan saldırıya geçti bence ilk hamlenin israilden gelmesini beklemeliydiler...Şimdi israil dünya kamuoyunda mazlum durumuna düştü...
Hiçbir şey olmaz merak etmeyin ayrıca bakın Kemal Kılıçdaroğlu ve belki de sizin nefret ettiğiniz Cübbeli de bu konuda ne diyor? Onlar da Filistini haklı görüyorlar.
IMG_0701.jpeg

Gerçekten çok kötümsersin sen kardeşim bu huy iyi değil
SİYONİST TERÖR DEVLETİ orası.. Terör devleti gelip bizi öldürsün diye mi beklemelilerdi bu ne saçma bakış açısı ben anlamadım anlayan varsa anlatsın.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
İsrail zalimdir bile diyemezlerse olmaz ki..
O kardeşimiz de diyor, hatta forumdaki mesajları: onlar ve genel olarak tüm kafirlere karşı, onların planlarına karşı uyanık olma/hazırlıklı olma amacını gütmekte.
Ama gönülleri yalnız Allah bilir
Aynen, ben de gördüğümü söylüyorum sadece zaten. Mesajları sebebi ile bildiğim bir üyedir, Allah ecrini versin diyeyim. O sebeple, gördüklerime karşılık, görmediklerime dair de hüsnü zannım esastır. Zaten müslümanın müslüman için, ortada net delil olmaksızın, hüsnü zan hariç olumsuz bir zanda bulunması düşünülemez; haramdır. Genel olarak hatırlatmış olayım.

İlimSeven Çevrimdışı

İlimSeven

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
O kardeşimiz de diyor, hatta forumdaki mesajları: onlar ve genel olarak tüm kafirlere karşı, onların planlarına karşı uyanık olma/hazırlıklı olma amacını gütmekte.

Aynen, ben de gördüğümü söylüyorum sadece zaten. Mesajları sebebi ile bildiğim bir üyedir, Allah ecrini versin diyeyim. O sebeple, gördüklerime karşılık, görmediklerime dair de hüsnü zannım esastır. Zaten müslümanın müslüman için, ortada net delil olmaksızın, hüsnü zan hariç olumsuz bir zanda bulunması düşünülemez; haramdır. Genel olarak hatırlatmış olayım.
Ben zaten beklemeliler demesine kızdım. Allah aşkına düşman bizi öldürsün diye beklemek de nedir?

Yoksa farklı bir tavrım yoktur. :)

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Hiçbir şey olmaz merak etmeyin ayrıca bakın Kemal Kılıçdaroğlu ve belki de sizin nefret ettiğiniz Cübbeli de bu konuda ne diyor? Onlar da Filistini haklı görüyorlar.
Ekli dosyayı görüntüle 31430

Gerçekten çok kötümsersin sen kardeşim bu huy iyi değil
SİYONİST TERÖR DEVLETİ orası.. Terör devleti gelip bizi öldürsün diye mi beklemelilerdi bu ne saçma bakış açısı ben anlamadım anlayan varsa anlatsın.
Siyonist İsrailin Kuklası ve uşağı olan Amerika, İngiltere ve bilumum kâfirlerle vatanı için cihad eden Taliban vurdu kırdı (cihad) yapan sapıklar olacak. Taliban'ın kazanmaması için İngiliz kafirleriyle ajanlık hizmetiyle kendi ifadenle milyon dolarlar ve kaçak külliyelerin verilmesi karşılığında anlaş, ama ağzın yalama olduğu için seni ajanlığa uygun görmeyip kovsunlar! ama Filistin'e gelince yerli koyunları otarmak için sözde destek ver !

'Hamili Kart Yakînimdir' misali torpiliyle Cehennemlik olmuş olanları bile Nakşıbendi tarikatından olmaları hasebiyle , Allah'a rağmen yoldan çevirip Cennete yollayan Ey Şarlatan Cübbeli ;
Düşen uçakları tutturduğun evliyaullahın büyüklerinden diye acil uçak servis elemanına çevirttiğin Abdulkadir Ceylani ;
Çeçen Rus savaşında mabat'ında pirelere uçuş brövesi dağıttığı Fatih'teki evinin salonunda bastonuyla halıya mevzilenip, "yerde bastonla ne yaptığını" soran otistik müdavimlerine Ruslarla cihad ettiğini anlatarak Keramet(!) gösterdiğini anlattıktan 2 sene sonra Rusların eline geçen Çeçenistan'da mucâhid bırakmayan(!) Mahmud hocan;
Amerika Birleşik Devletlerinin 1986 yılında uzaya yolladığı Challenger Uzay Mekiği'nin vidalarını havada söktürerek düşmesini sağlayan Hızır'ı, kaporta servis elemanına çeviren Nakşibendi sapkın kankan Ahmet Yasin Bursevi

ve bilumum hurafe ve efsane tiyatro ortaoyuncuları ne kadar varsanız ! Hadi ABD savaş uçak gemileri İtrail'e yardım amaçlı geliyor ve İtrail savaş uçaklarının somunları sökün, savaş uçaklarını, gemilerini, bombalarını etkisiz hale getirin de; sözde dua ettiğiniz, Çeçenlerle aynı dinden olan Filistinli müslümanlara yardım edin?

Yoksa Afgan mucahidleri gibi "vurdu kırdı cihad eden Filistinlileri de tekfir ettik o yüzden savaşa katılmadık" mı diyeceksiniz ey cihad kaçkını sofiler sizi!!!!

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Siyonist İsrailin Kuklası ve uşağı olan Amerika, İngiltere ve bilumum kâfirlerle vatanı için cihad eden Taliban vurdu kırdı (cihad) yapan sapıklar olacak. Taliban'ın kazanmaması için İngiliz kafirleriyle ajanlık hizmetiyle kendi ifadenle milyon dolarlar ve kaçak külliyelerin verilmesi karşılığında anlaş, ama ağzın yalama olduğu için seni ajanlığa uygun görmeyip kovsunlar! ama Filistin'e gelince yerli koyunları otarmak için sözde destek ver !

'Hamili Kart Yakînimdir' misali torpiliyle Cehennemlik olmuş olanları bile Nakşıbendi tarikatından olmaları hasebiyle , Allah'a rağmen yoldan çevirip Cennete yollayan Ey Şarlatan Cübbeli ;
Düşen uçakları tutturduğun evliyaullahın büyüklerinden diye acil uçak servis elemanına çevirttiğin Abdulkadir Ceylani ;
Çeçen Rus savaşında mabat'ında pirelere uçuş brövesi dağıttığı Fatih'teki evinin salonunda bastonuyla halıya mevzilenip, "yerde bastonla ne yaptığını" soran otistik müdavimlerine Ruslarla cihad ettiğini anlatarak Keramet(!) gösterdiğini anlattıktan 2 sene sonra Rusların eline geçen Çeçenistan'da mucâhid bırakmayan(!) Mahmud hocan;
Amerika Birleşik Devletlerinin 1986 yılında uzaya yolladığı Challenger Uzay Mekiği'nin vidalarını havada söktürerek düşmesini sağlayan Hızır'ı, kaporta servis elemanına çeviren Nakşibendi sapkın kankan Ahmet Yasin Bursevi

ve bilumum hurafe ve efsane tiyatro ortaoyuncuları ne kadar varsanız ! Hadi ABD savaş uçak gemileri İtrail'e yardım amaçlı geliyor ve İtrail savaş uçaklarının somunları sökün, savaş uçaklarını, gemilerini, bombalarını etkisiz hale getirin de; sözde dua ettiğiniz, Çeçenlerle aynı dinden olan Filistinli müslümanlara yardım edin?

Yoksa Afgan mucahidleri gibi "vurdu kırdı cihad eden Filistinlileri de tekfir ettik o yüzden savaşa katılmadık" mı diyeceksiniz ey cihad kaçkını sofiler sizi!!!!
Abi bu arkadaşın yazdıklarına bakılırsa belli ki yaşı pek büyük değil ve yazdıklarının çoğunu da anlamayacaktır muhtemelen. Nitekim önceki mesajları ve tutumu da toyluğunu gösteriyor.

Gelenekçi bir din algısıyla yetiştiği için de (eğer hakkı bulma gayesi varsa) zamanla kendini düzeltir inşâAllah. Ama böyle sürekli gerçeklere karşı kör yaşamaya ve görmek istememeye devam ederse ne olacağı mâlum zaten, defalarca gördük...

Hakka-Davet Çevrimdışı

Hakka-Davet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
24 saat içersinde Siyonist çocuk katili İsrail’den 60.000 kişi Antalya’ya gelmiş, cumhuriyetin tam 100. yılının bitimine günler kala yahudilerin savaşı bahane ederek akın akın buraya gelmesi bir plan dahilinde olabilir..
Önce Antalya ya geldiler sonra deprem ile boşalan Hatay'a Yerleşecekler bence...
B.O.P PROJESİ adım adım ilerliyor..!

Necmettin Erbakan: Sevr antlaşması büyük israil'i kurmak içindi,
lozanın 100 yılı 29 ekim 2023 de doluyor benim düşüncem lozanın gizli maddelerinin olduğu o maddelerinde büyük israili kurma planları olduğu yönünde...

Erdoğan bop eş başkanı olduğunu söylemişti, 2008 yılında yaptığı konuşmada 2023 yılı için hayalinin eyalet sistemi olduğunuda söylemişti.....

Abdulmuizz Fida

Admin
Bu da ayrık otu milli Garkad'ımız

Rıdvan Kaya :
Vay Bülent Arınç vay!Hamas’ın ne büyük günahı varmış! İsrail’i tanımayarak meğer ne büyük suç işliyormuş!Yılların Bülent abisinin Filistin halkına ve mücahitlere tavsiyesine bakın! Yani “İzzetle direnmek ve ölmektense, zelil biçimde yaşayın” öyle mi? Utanç verici!

Abdulmuizz Fida

Admin
Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde:
"Çocuklarımızı ve kadınlarımızı şehid ettiniz. Biz askeri ahlaka inanıyoruz. Dinimizin esirleri koruma hükmünü de biliyoruz ancak İşgal, insanlıktan anlamıyor. Sıra bizde. Yapacağımız infazların sorumlusu İşgal'dir."
1696984543552.png

Şehid Usame Bin Ladin rahimehullah bu konuşmayı Aden körfezinde konuşlanmış USS Cole Savaş Gemisine saldırı yapıp büyük bir zaiyat verdikten hemen sonra yapmıştı. Rabb'im şehâdetini kabul buyursun Allahumme âmiin

Vҽϲízҽ Çevrimdışı

Vҽϲízҽ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu da ayrık otu milli Garkad'ımız

Rıdvan Kaya :
Vay Bülent Arınç vay!Hamas’ın ne büyük günahı varmış! İsrail’i tanımayarak meğer ne büyük suç işliyormuş!Yılların Bülent abisinin Filistin halkına ve mücahitlere tavsiyesine bakın! Yani “İzzetle direnmek ve ölmektense, zelil biçimde yaşayın” öyle mi? Utanç verici!

ALLAH iman edenleri, mazlumları küçümseyenlerin sonunu Nemrut'un sonu gibi etsin. Ve o sonlarını da hızla yaklaştırsın. Amin.