Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Firefox Uygulamasında Askıya Alınmış Twitter Hesabından Nasıl Çıkış Yapabilirim?

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleykum.
Benim Twitter hesabı askıya alındı bende yenisini açtım ama Firefox'tan bir türlü askıya alınmış hesaptan çıkıp yeni hesaba giriş yapamıyorum, yardım edermisiniz?

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleykum.
Benim Twitter hesabı askıya alındı bende yenisini açtım ama Firefox'tan bir türlü askıya alınmış hesaptan çıkıp yeni hesaba giriş yapamıyorum, yardım edermisiniz?

Ve aleykum selam.
Biraz gec oldu ama, tarayici ayarlarindan gecmis, cerezler vb kisimda kayitlari silme alani vardir ama tabi digerlerini de silebilir.

Firefox tarayiciyi birakali uzun zaman oldu. Tek tek silme var mi hatirlamiyorum.

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ve aleykum selam.
Biraz gec oldu ama, tarayici ayarlarindan gecmis, cerezler vb kisimda kayitlari silme alani vardir ama tabi digerlerini de silebilir.

Firefox tarayiciyi birakali uzun zaman oldu. Tek tek silme var mi hatirlamiyorum.
Anladım, tavsiyeniz nedir tarayıcı olarak?

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Anladım, tavsiyeniz nedir tarayıcı olarak?
Mobilde Brave kullanmaya basladim. Az ram harciyor digerlerine gore. Ve videolari da arka planda oynatirken, ekrani kapatabiliyoruz. Yani o sekilde bir tasarruf da sagliyor sirf ses dinlemek icin.

Reklam engelleyicileri de iyi calisiyor.

Masaustunde ise Brave ve Edge arasinda kaldim. En son Edge'nin Windows'ta en iyi oldugunu surekli okuyunca, ona döndüm tamamen.

İmam Malik Çevrimdışı

İmam Malik

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Mobilde Brave kullanmaya basladim. Az ram harciyor digerlerine gore. Ve videolari da arka planda oynatirken, ekrani kapatabiliyoruz. Yani o sekilde bir tasarruf da sagliyor sirf ses dinlemek icin.

Masaustunde ise Brave ve Edge arasinda kaldim. En son Edge'nin Windows'ta en iyi oldugunu surekli okuyunca, ona döndüm tamamen.

Allah razı olsun, ben PC için sormuştum yalnız

A Çevrimdışı

Alpercan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

İstediğin tarayıcıyı kullan androidde googleu silemiyorsun. Ve google her türlü bilgini yine topluyor.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İstediğin tarayıcıyı kullan androidde googleu silemiyorsun. Ve google her türlü bilgini yine topluyor.
Bilgi toplama konusuna nereden geldigimizi anlayamadim. Ben az ram harcamasi uzerine tavsiye verdim.

Ayrica dip not; androidde de root yaparak tum google uygulamalarini siliyorum.

A Çevrimdışı

Amatullah Hanifah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bilgi toplama konusuna nereden geldigimizi anlayamadim. Ben az ram harcamasi uzerine tavsiye verdim.

Ayrica dip not; androidde de root yaparak tum google uygulamalarini siliyorum.
Esselamu Âleykum we Rahmatullâhi we Berekâtuh

Brave daha fazla RAM harcıyor diyorlar(kullanmadım) ve tarayıcınızı gizlilik ve güvenlik odaklı seçmelisiniz abla sadece hızlı olduğu için değil.(bildiğim kadarıyla Brave de bu konuda iyi)

Esselamu Âleykum we Rahmatullâhi we Berekâtuh...

Son düzenleme:
Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Safari kadar kötü tarayıcı bilmiyorum iPhone’da en kullanmadığım şeylerden biri. Duckduckgo ile ilgili burada bir yazı paylaşılmıştı ben de kullanmayacak başladım gayet memnunum

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu Âleykum we Rahmatullâhi we Berekâtuh

Brave daha fazla RAM harcıyor diyorlar(kullanmadım) ve tarayıcınızı gizlilik ve güvenlik odaklı seçmelisiniz abla sadece hızlı olduğu için değil.(bildiğim kadarıyla Brave de bu konuda iyi)

Esselamu Âleykum we Rahmatullâhi we Berekâtuh...
Ve aleykum selam ve rahmetullahi ve berakatuh.
Gizlilik konusunda haklisin kardesim ancak Windows zaten bunu bizden kopariyor kanimca. O yuzden, kendi tarayicisini kullanmakta ek bir sakinca gormedim.

Aslinda gecenlerde tum tarayicilari, bilgisayar ram kullanimina bakarak test ettim. Tabi kendi yaptigim islemlere gore. Yanilmiyorsam; en iyisi Edge ancak Brave de ona yakindi. Ben cift tarayici olmasin diye yalnizca Edge'de kaldim. Malum onu kaldirmak mumkun degil.( Aslinda farkli yollarla mumkun, daha once kaldirmistim ama sonra baska sikintilar olabiliyor sistemde.)

Bu yuzden yani yalnizca guc kullanimi ve hiza bakarak secim yaptim. Ama Brave'i gizlilik icin de oneriyorlar, ben de oyle biliyorum.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Safari kadar kötü tarayıcı bilmiyorum iPhone’da en kullanmadığım şeylerden biri. Duckduckgo ile ilgili burada bir yazı paylaşılmıştı ben de kullanmayacak başladım gayet memnunum

Duckduckgo'nun da masaustunde tarayici programi yok. Firefox'a eklenti olarak kurulabiliyor.

Android versiyonundan da ben pek haz etmedim.

Safari hic kullanmadim. Zaten sadece Iphone vb.ye yonelik calisiyor suan. Deneme sansim da yok bu yuzden. Evde herkes androidde.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Duckduckgo'nun da masaustunde tarayici programi yok. Firefox'a eklenti olarak kurulabiliyor.

Android versiyonundan da ben pek haz etmedim.

Safari hic kullanmadim. Zaten sadece Iphone vb.ye yonelik calisiyor suan. Deneme sansim da yok bu yuzden. Evde herkes androidde.
Ben PC’de Google chromea eklenti olarak kullanıyorum DuckDuckGo’yu telde de direkt uygulamayı kullanıyorum. Android candır gerisi patlıcan

Hutve Çevrimdışı

Hutve

Cihadın farz oldğu yerde gözyaşı dğl ter dkmk grkr
İslam-TR Üyesi

salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
Safari yillar once Windows surumunu durdurdu. Haberiniz yok sanirim.

Hatta androidi de olmamasi lazim. Ama Iphone'da var mi bilmiyorum.
Ondan haberim yok, windows ve android kullanmıyorum, telefon olarak iphone se bilgisayar olarak 2017'de aldığım macbook'u kullanıyorum. 2014'ten sonra tamamen apple ekosistemine geçtim, windows ve android çöplük gibi.

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
Üst Ana Sayfa Alt