Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Filistin'e Giden Hocamızdan Müslümanlara Nasihat...

Hasan Hüseyin Demirci Çevrimdışı

Hasan Hüseyin Demirci

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşler durum hakkında bilgi vereyim. Gazzeye tamamen giriş şuanda yasak. El halil bölgesine sadece giriş var. Her taraf toz ve duman. İsrail askerleri gazetecileri bile öldürüyor izin vermiyorlar. Çekim yapanların telefonlarını zorla alıyorlar.

Bizler Türkiye'de sözde giyabi cenaze namazı kılıyoruz ama onlar diridir şehittir, biz kendi cenaze namazımızı kılalım. Ölen kalplerimiz için, yaşamadığımız müslümanlığımız için.

Şunu diyeyim ferdi olarak gazzeye gelmenin yaralılara yardım etmek vs dışında pek faydası yok, bombalanan binalarda kimsayallar olduğu için enkaz bile kaldıramıyorlar.

Mescidi Aksaya girişler kapalı ve israil interneti iletişimi vs kesmiş durumda. Gazze'de savaş değil katliam var. Oranın halkının dışarı çıkmasına da izin vermiyorlar.

Ölümden korkanlar için diyorum. Ölüm Gazze'de çocuk işi olmuş. Küçükten büyüğe herkesin teslimiyeti tam. Çünkü şehit olacaklarına şüpheleri yok. Umarım bizlerde bu bilince varırız.

Filistine şuanda tek erişim Mısır üzerinden var. Mısır sınır kapıları açık.

Şunu da diyeyim çoğu kişi sağolsunlar İban vs ver dedi de, şunu anlayın. ordaki insanların paraya ihtiyacı yok, çünkü gözleri ve kalpleri cennet nimetlerinde olan parayı ne yapsın. Ama ilk yardım gerçekten gerekli. Su bile yok tuzlu vs diye serum içiyorlar. Türkiye ilk yardım ve insanı yardım desteği vermeye başladı. İlla yardım etmek isteyen olursa diyanet bu konuda para topluyor Diyanete verebilirler. Diyanete verilen paralarla sağlık malzemeleri ve hastalara yiyecek alınıyor zaten.

Dualarınızı eksik etmeyin. Bu zulum bitecek Allahın izniyle!

Yakın zamanda yazıldı...

D Çevrimdışı

depdep

Üye
İslam-TR Üyesi
Nasıl yani Mısır kapıları açık? Sınırlar kapalı denmiyor muydu? Hatta sınırlar açılsın da gidelim savaşalım denmiyor muydu?