Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Fikrettin Koç Kimdir?

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleyküm diğer sayfada Konya lafı geçti acaba Fikrettin Koç Konyada mı ikamet ediyor ve sohbet veriyor bileniniz varmı?

Yanlış hatırlamıyorsam Fikrettin hoca Bursa'da yaşıyor ve kendine ait bir medresesi var. Orada talebe yetiştiriyor. Allahualem.

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Şamil Basayew Çevrimdışı

Şamil Basayew

Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir..
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum hocanın dinlenilmesini tavsiye ettiği 10 hoca varsı bu listeyi bilenler yazabilir mi? Allah razı olsun.

ensar93 Çevrimdışı

ensar93

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ne gibi zararlar mesela

Moderatör tarafında düzenlendi:
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Bir muvahhid hocaefendi hakkında ortaya böyle bir ithamda bulunuyorsan delillendirmelisin. Yâni bağlarını kopartanlar kimlerse bağlarını kopartmalarına sebeb olan akidevi, ahlaki vb sebebi ne ise delillendirerek ortaya koymalısınız. Böyle bir iddia olursa Hocaefendiye de haber edeceğimizi bilesin.
24 saat içerisinde yazını delillendirmeni bekliyorum

ensar93 Çevrimdışı

ensar93

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
halen söylediklerinizi delillendirmenizi bekliyoruz!

Moderatör tarafında düzenlendi:
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Bir gün cok ünlü felanca bir hoca yine kendisinden cok daha ünlü felanci bir hoca hakkinda o söyleydi, böyleydi ( münafik mi dersin, ajan mi dersin, akla gelebilecek en kötü seyler) diye söylemisti.

Dogrulugunu arastirma geregi duymadan o cok ünlü hocaya dedim ki.

Abi madem hoca öyleydi siz bunu 20 sene evvel niye desifre edip ümmete ilan etmediniz de simdi konusuyorsunuz, siz onun o halini bile bile ümmeti ucuruma götürmeye göz yummussunuz.....vs vs vs...

Benim genel olarak gördügüm su, türkiyedeki tevhidi müslümanlar olarak ne övgüyü biliyoruz ne de elestirmeyi ne de düzeltmeyi.

Bu tür durumlarin genelinde ( genel disinda bir örnek görmedim, bilmiyorum gören varmi, varsa iki tarafin ellerinden öperim) taraflar kiliclarini ceker ve birbirini öldürene (mecazdir öldürme) kadar o kiliclarini kinlarina sokmazlar.

Yani ne vardi, hatalari da güzellikleri de rahatca konusabilsek ve birbirimizi hatalarimizla, güzelliklerimizle Allah icin sevebilseydik.

Hata da bizim, güzelik de bizim diyebilseydik...

Konuya gelince forumda delilsiz sekilde iftira vari yazmak banlanmakdan öte ahirette de bir vebaldir.

A Çevrimdışı

ALI25

La edri
İslam-TR Üyesi
Demek ki ehl-i sunnet akidesine sahib! ibn Teymiyye'yi ancak sapık tasavvufcular,muşrikler,tağut ve sevicileri sevmez!
Bunun ehli sunnet akidesine sahip mi degil mi benim ilk hetab da ilgilendirmiyor.

Ve bilinen vede denilen o ki cok kere ibni teymiyye´yi selef veya selefi bakis acisina sahip insanlar över ve savunur.

Bu ehli sunnet akidesine sahip böyle olunuyorsa ve bende bilmiyorum.

Bir insani sevmek sart mi veyahut birisi ibni teymiyye sevmiyorsa tagut veya musrik mi oluyor.

Gören de zan eder ki sadece tasavvuf ehli ibni teymiyye bir cephe almis gibi manzara cikiyor karsimiza.

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Bunun ehli sunnet akidesine sahip mi degil mi benim ilk hetab da ilgilendirmiyor.

Ve bilinen vede denilen o ki cok kere ibni teymiyye´yi selef veya selefi bakis acisina sahip insanlar över ve savunur.

Bir insani sevmek sart mi veyahut birisi ibni teymiyye sevmiyorsa tagut veya musrik mi oluyor.

Gören de zan eder ki sadece tasavvuf ehli ibni teymiyye bir cephe almis gibi manzara cikiyor karsimiza.
Çünkü 7 asır önce yaşamış, Allah swt ve Resulu sas e isyan etmemiş, aksine İslam'a hem ilmiyle hem tüm varlığıyla kendini adayıp Sünnete azı dişiyle tutunmuş bir kişiyi bu hallerini bile bile sevmemek akıllı bir Müminin işi değildir. Hadi bugün yaşamış olsa ve ilmi haricinde hasbel kader adamı gördüğünde için ısınmasa ve bu sebeple nefret değil de en azından içinde sevgi oluşmasa yine belki anlaşılır ama şuan yaşayan hiçbir insan onu görmemiş ve İslam'a aykırı hareketlerine tanık olmamışken bu tavırlar İslam'dan başka şeyleri çağrıştırıyor.. Ki ona karşı çıkanların çoğu da ictihad farklılığından değil itikad farklılığından kin kusuyorlar.. AbdulMuiz hocamın da dediği gibi..

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin

İbn Teymiyye; şirkin, bid'at ve hurafenin ki dolayısıyla bunlar en çok tasavvufda bulunduğundan dolayı kendisini sevmezler. Çünkü Şeyh'ul İslam kabirden yardım istemez, isteyenleri de sapık görür. Tasavvufun büyükleri ene'l Hak'cı Hallac-ı Mansur ve Vahdet-i Vucud sapığı İbn Arabi'yi şirkle itham eder. Hal böyle olunca İbn Arabi'yi kendine şeyh edinen avatar resmin Zahid el Kevseri de Sevmez! Böyle olunca da Sende sevmediğinden bu konuya balıklama atladın.
Şeyhu'l İslam İbn Teymiyye (rahimehullah), Moğol istilasında sapkın Celaleddin-i Rûmi'ye dokunulmazken islam âlemi katlediliyordu. Bir araştır bakalım Şeyh'ul İslam İbn Teymiyye ve öğrencileri Moğollara karşı nasıl cihad ediyordu!

Üst Ana Sayfa Alt