Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Eskiden İşlediğim Hırsızlık Suçlarımdan Vicdan Azabı Çekiyorum, Haklarını Helal Ederler mi?

M Çevrimdışı

Muhammed furkan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Ben eskiden kötü yoldaydım birilerine uyup hırsızlık yapıyordum hayal meyal hırsızlık yaptığımız dükkanların yerlerini hatırlıyorum bir kağıda hakkı helal et ben böle böle yapmıştım yazcam 100 tl yapıştırcam arkasına dükkanlara atcam siz olsanız böle bir şey karşısında hakkınızı helal edermiydiniz. Bide bilmeden hakkını yedimiz kişiler olmuşdur onlara ne yapmalı ? bide dükkandakiler taşınmıssa nolcak ?

S Çevrimdışı

Salim Suheyb

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tevbe et yeter insaAllah.

Samanyolunda izledigin maceralarin pesine dusme

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben eskiden kötü yoldaydım birilerine uyup hırsızlık yapıyordum hayal meyal hırsızlık yaptığımız dükkanların yerlerini hatırlıyorum bir kağıda hakkı helal et ben böle böle yapmıştım yazcam 100 tl yapıştırcam arkasına dükkanlara atcam siz olsanız böle bir şey karşısında hakkınızı helal edermiydiniz. Bide bilmeden hakkını yedimiz kişiler olmuşdur onlara ne yapmalı ? bide dükkandakiler taşınmıssa nolcak ?
Allah swt seni iki cihandada sevsin kardesim.Ne guzel haslet...

Dukkanlarinda tasinmis adresini bilmiyorsan onlar adina hayir olsun diye infak edebilirsin.

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Adresini bildiğin esnaf abilere git helallik al kardeşim. Anlayışla karşılayacaklarını hatta senin bu şuuru kazandığın için mutlu olacaklarını düşünüyorum. Herhangi bir ücret talep etmeden de haklarını helal ederler. (Allahu alem)

Üst Ana Sayfa Alt