Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Eşimle Problemlerimi Nasıl Çözerim?

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Bazen çocuksuz ailelerde şu sorun yaşanıyor, hem kadın hem erkek yanlış şeylere odaklanıyor, mesela en küçük sorunlar büyütülüyor, en basit meseleler olay haline geliyor. Çünkü boş zaman hayli fazla oluyor ve bunu şeytani uğraşlar dolduruyor, hiç olmazsa şeytan durmadan vesvese verecek zaman buluyor eşler arasında Allahu alem...

Ama bir çocuk oldumu iki taraf da çocuğa ilgi göstermeye başlıyor, işte küçük çocuğun hastalığıydı, ilk gülümsemesiydi, bana anne dedi, ilk bana baba dedi derken bütün uğraş çocuk haline geliyor ve çiftler birbiriyle uğraşmayı bırakıp çocuğa konsantre oluyor. Vesveseye dahi zaman kalmıyor...

Eğer ki eşinizin sizi sevdiğinden eminseniz bir çocuk belki herşeyi değiştirebilir, diye düşünüyorum ama @hebbit kerrih kardeşin dediği gibi riskli tabi...Allah svt hakkında hayırlı olanı versin bacım..

Yine tutamadım kendimi fikrimi söyledim inşaAllah yanlış yapmamışımdır...

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben evlendiğimde 3 televizyon 1 bilgisayarım vardı, hiçbirini evime getirmedim
düşününki bir ev ve iki kişi, konuş konuş biryere kadar
6 ay sonra interneti açtırmamak şartıyla bilgisayarı ve tv getirdim. basit birkaç oyun vardı arada oynuyordum
ve ilk çocuğumuz oldu...1390 gram el kadar bir bebek
22 gün küvöz'de kaldı,işim esenyurtda ev dudulluda bebek üsküdarda ben ise tasavvufcu misali kanatsız uçmaya başladım :)
hastane kapılarında sabahlayıp ayakta uyuyarak işe gidiyordum
3 saat arayla hastanede olmamız lazım ve evden hastane tek yön yarım saat sürüyor
hastane çay ocağında kalorifer peteğine elimi koyup üzerine uyumuşum, uyandığımda elimin içindeki ağrıdan kıvranıyordum.
en az 3 ay her fırsatta elimin içini ovalıyordum.
çocuğu hastaneden çıkardığımızda iki kilo kadardı ve inanın zorlukları anlatılamıyacak kadar çok.
düşününki uykusuzluktan sayıklar haldeyim ve tam uykuya daldığım sırada eşim panikle beni uyandırdı ve kurduğu cümle aynen şu
''kalk çocuk nefes almıyor'' vallahi bu cümleyi yazarken bile gözlerim yaşarıyor.
el kadar bebek, ne yapabilirsinizki
çocuğu silkeleyince gözleri açıldı
doktor sorduğunda 3 dakika nefes almadı dedim :) doktor güldü , sanırım yanılmışız
şimdi oğlum 6 yaşında, iki tanede kardeşi var, büyüyünce ne olacaksın dediğimde mücahit olacam diyen 3 tane erkek
o sıkıntılı günlerimin bana ve yuvama bir nimet olarak huzur getirdiğine inanıyorum.
yuvamın huzurunu sıkıntıların içine gizleyip bana bulduran Allah subhanehu ve teala'ya binlerce kere şükürler olsun
bir insanın evli olupta çocuk istemeyişinin tek nedeni mutluluktan yüz çevirmesidir

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben evlendiğimde 3 televizyon 1 bilgisayarım vardı, hiçbirini evime getirmedim
düşününki bir ev ve iki kişi, konuş konuş biryere kadar
6 ay sonra interneti açtırmamak şartıyla bilgisayarı ve tv getirdim. basit birkaç oyun vardı arada oynuyordum
ve ilk çocuğumuz oldu...1390 gram el kadar bir bebek
22 gün küvöz'de kaldı,işim esenyurtda ev dudulluda bebek üsküdarda ben ise tasavvufcu misali kanatsız uçmaya başladım :)
hastane kapılarında sabahlayıp ayakta uyuyarak işe gidiyordum
3 saat arayla hastanede olmamız lazım ve evden hastane tek yön yarım saat sürüyor
hastane çay ocağında kalorifer peteğine elimi koyup üzerine uyumuşum, uyandığımda elimin içindeki ağrıdan kıvranıyordum.
en az 3 ay her fırsatta elimin içini ovalıyordum.
çocuğu hastaneden çıkardığımızda iki kilo kadardı ve inanın zorlukları anlatılamıyacak kadar çok.
düşününki uykusuzluktan sayıklar haldeyim ve tam uykuya daldığım sırada eşim panikle beni uyandırdı ve kurduğu cümle aynen şu
''kalk çocuk nefes almıyor'' vallahi bu cümleyi yazarken bile gözlerim yaşarıyor.
el kadar bebek, ne yapabilirsinizki
çocuğu silkeleyince gözleri açıldı
doktor sorduğunda 3 dakika nefes almadı dedim :) doktor güldü , sanırım yanılmışız
şimdi oğlum 6 yaşında, iki tanede kardeşi var, büyüyünce ne olacaksın dediğimde mücahit olacam diyen 3 tane erkek
o sıkıntılı günlerimin bana ve yuvama bir nimet olarak huzur getirdiğine inanıyorum.
yuvamın huzurunu sıkıntıların içine gizleyip bana bulduran Allah subhanehu ve teala'ya binlerce kere şükürler olsun
bir insanın evli olupta çocuk istemeyişinin tek nedeni mutluluktan yüz çevirmesidir
Allah swt iki cihandada saadet icerisinde ailece yasamanizi nasib etsin.:)

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu konu inşeallah bu konuyu açan bacımız ve eşi içinde buradaki diğer kardeşlerimiz içinde hayırlara vesile olur

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
M Çevrimdışı

muhtaç1

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hem namaz kilip hemde Allah affetsin o rezil programlari izliyorsa demekki namaz kotulukten alikoymuyor bence siz ona Allahin ayette buyurdugu namaz insani kotulukten alikor buyrugunu hatirlatin cunku namaz kilan biri baldirina kadir soyunmus kadinlara bakiyorsa malesef sadece sekli ve bedensel bir namazin insana faydasi olmaz yanlis anlamayin kinamiyorum sadece nasihat ediyorum Allah yar ve yardimciniz olsun

dogeradem Çevrimdışı

dogeradem

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sa

Kardeşim hayatta öğrendiğim şeylerden bir tanesi de işin uzmanına yani ehline danışmaktır ..

Aile danışmanı, islamına dikkat eden bir kişiyle konuyu konuşun - size buradaki tavsiyelerden daha güzel , daha isabetli tavsiyeler verecektir ..

Nasıl hastalandığınızda doktora gidiyorsanuz , ailenizin rahatsızlığında da işin uzmanına danışın.. / Her mesele de geçerli olan bu kuralı müslümalar olarak çok es geçiyoruz / Usame bin ladin kafir de olsa strateji uzmanlarına para vererek savaşa görüşlerinin alınmasını - önerilerinin gözdem geçirilerek destek sağlanmasını istiyordu

Özet : ehline danışın !

KAYA Çevrimdışı

KAYA

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sa

Kardeşim hayatta öğrendiğim şeylerden bir tanesi de işin uzmanına yani ehline danışmaktır ..

Aile danışmanı, islamına dikkat eden bir kişiyle konuyu konuşun - size buradaki tavsiyelerden daha güzel , daha isabetli tavsiyeler verecektir ..

Nasıl hastalandığınızda doktora gidiyorsanuz , ailenizin rahatsızlığında da işin uzmanına danışın.. / Her mesele de geçerli olan bu kuralı müslümalar olarak çok es geçiyoruz / Usame bin ladin kafir de olsa strateji uzmanlarına para vererek savaşa görüşlerinin alınmasını - önerilerinin gözdem geçirilerek destek sağlanmasını istiyordu

Özet : ehline danışın !
Selamın aleykum ablacım bencede işin uzmanlarına gitmende fayda var fakat şunuda göz ardı etmemeni tavsiye ederim kadın ve erkegin fıtratında olan bazı unsurları göz ardı etmemk lazım benim algıladıgım bir konu kadınların ilgisizliğe karşı tahammülleri yok veya erkeklerin fıtratında sizin beklediğiniz ilgi alaka kavaramı aynı degil beylerinizden istemenizinde faydası olacagını dusunmuyorum. fakat sizin eşinizin durumunu sizin anlatdıgınız kadar ise buda sıkıntılı . bunun için işin uzmanlarına gitenız fayda verir inş .bizlerde dua edelim inş .

Üst Ana Sayfa Alt