Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Esed'in Islam'la Dalga Geçen E-postaları

Y Çevrimdışı

Yavuz_Selim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad’ın katlettiği halkın dini değerleriyle de aşırı alay ettiği ortaya çıktı. Beşşar Esad’ın eşi ve yakın akrabalarıyla internet üzerinden yaptığı yazışmalarda özellikle de peçe ile dalga geçildiği dikkat çekiyor.

esad-in-islam-la-dalga-gecen-e-postalari.jpg

30 Mart 2012 Cuma - 16:53

İngiliz Daily Telegraph gazetesi Suriye Başkanı Beşşar Esad ile eşinin, akrabalarıyla birbirlerine gönderdikleri maillerde Suriye halkının büyük çoğunluğunun inandığı İslam dini ile alay ettiklerini ortaya koydu. Bilindiği üzere Beşşar Esad’ın, eşi Esma ile aralarında geçen bazı mesajları basına sızmıştı.

Beşşar Esad’ın aile üyeleri ve bayan yardımcıları ile yazışmaları arasında muhafazakar Müslümanlar, özellikle de peçe ile alay eden mesaj ve karikatürler dikkat çekiyor.

Yardımcılarından birinin gönderdiği mesajda çarşıda annesini kaybettiği için ağlayan bir çocuk resmi görülüyor. Çarşıdaki dükkan sahiplerinden biri çocuktan annesini tarif etmesini istiyor. Çocuk da dükkancıya şöyle cevap veriyor: ‘Bilmiyorum efendim, aslen ben kendisini hiç görmedim.’ Alay sözlerinin altında da baştan aşağı kapalı giyinmiş peçeli bir bayan resmi bulunuyor.

Beşşar Esad’ın eşi Esma’nın babası Fevaz El Ahras’ın gönderdiği bir e-mailde aynı anda evlenen 24 Müslüman çiftin çekilmiş fotoğrafı yer alıyor. Evlenen bayanların hepsi beyaz peçeli. Fotoğrafın altında şu sözler kullanılarak alay ediliyor: ‘Umarım tüm eşler doğru masa örtüsüyle evine gider.’

Betül Akyüz / TIMETURK

Üst Ana Sayfa Alt