Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Esedçiler Uludağ Üniversitesini Bastı

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Uludağ Üniversitesi’nde 2 gündür Suriye’li mazlumlar için stant açıp yardım toplamaya çalışan öğrenci bir grup, Esedçi sol görüşlü üniversite öğrencileri tarafından az daha linç ediliyordu.

Suriye savaşında mağdur olan sivil halk için bir grup duyarlı Müslüman öğrenci, yardım için Uludağ Universitesinde stand açtı, bu durumu hazmedemeyen Esedçi sol görüşlü bir grup öğrenci grup, olayı proveke edip yardım standını kaldırttı.

Üniversite yetkililerini sloganlarla ve iddialarla tahrik etmeyi başaran sol görüşlü grup, söz konusu yardımın Suriye’deki Nusra’ya gittiğini iddia ederek universitedeki standın kaldırıttı.

Suriye’deki yardıma muhtaç insanlar için yardım toplamaya çalışan grub, Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü’nden izin aldıklarını dile getirdiğini söylemesi bile standın kaldırılmasına engel olamadı.

Standın kaldırılması akla şu soruyu getirdi, Uludağ Universitesi kim yönetiyor, rektörlük mü? yoksa sol görüşlü öğrenci gruplarımı?

islahhaber.net

Moderatör tarafında düzenlendi:
H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nasıl kuduruyo köpekler.Bekleyin bakalım bizlerde bekliyoruz.

Bunlar hep büyle kuduruyor zaten,bizlerde zaten hep bekliyoruz..Zaten beklediğimiz için büyle kuduruyorlar,halbuki beklemeyip bizlerde ayağa kalksak sorun kalmayacak,bunlarda büyle azıtmıyacaklardı.Bir üniversitede bile onlarca parçaya ayrılırsak olacağı bu olur,kafirlerin maskarası oluruz,adamlar gelip istediklerini yapıyorlarsa,bu onların cesur olduğundan değil,bizlerin korkak davranmasından kaynaklanıyor,halbuki bir ses verirsek ödleri kopacak,ama işte o sesi verecek kadar yürekli olamıyoruz.Bacımızın örtüsüne hakaret ederler ses yok,mukaddesata laf ederler ses yok,dini değerleri hafife alırlar ses yok,büyle sessiz yığınlar olduğumuz sürece ne değişecekki.
sesteki kastım gidip vurup kıralım manasında değildir,en azından müslümanlar gidip onlara destek verebilir ve oradaki bayan kardeşlerimizin yanında erkekler olarak varlığımızı hisettirebiliriz,en azından yanlız değilsiniz,kardeşlerinizde var denilebilir,istanbul gibi bir yerde bunca islami dernek,gurub var,sohbetler var,bunların ortak bir noktada bir araya gelebilecek bir çalışması olması gerekmezmi?

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O stk lar HALEN dersane konusun ile mesguller

Üst Ana Sayfa Alt