Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Erdoğan El Nusra'ya müsaade etmeyeceğiz

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
selamun aleykum güzel kardeşlerim

Erdoğan El Nusra'ya müsaade etmeyeceğiz

recep-tayyip-erdogan.jpeg

Başbakan Erdoğan, El Nusra ile El Kaide'ye Türkiye'de müsaade etmeyeceklerini belirterek gerekirse onlarla mücadele edeceklerini söyledi

Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'deki son durumla ilgili yaptığı açıklamada, kimyasal silah kullanımıyla ilgili açıklamaların öne çıkarılarak iç savaşta ölen 150 bin insanın unutturulmaya çalışıldığını söyledi. Erdoğan, El Nusra ve El Kaide'nin de Türkiye'de barındırılmayacağını ifade etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsveç Başbakanı Frendrik Reinfeldt ile yaptığı görüşmesinin ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Erdoğan, buradaki konuşmasında "Şu anda gelinen noktada 150 bine yakın insan öldürülmüş durumda. Bu kayıtlı olan. Fazlası var azı yok." dedi.

Erdoğan'ın konuşmasınan satırbaşları: "Burada bir aldatmacaya gelmeyelim diyorum. Nedir o? Dünyada şöyle bir oyun oynanıyor. 'Kimyasal silahlara karşı Suriye'ye yaptırım uygulayalım veya uygulamayalım.' Bir defa bu aldatmaca. Niye? Kimyasal silahlarla kaç kişi öldü? Bin 500 kişi. Konvansiyonel silahlarla ne kadar insan öldü.

Yaklaşık 150 bin insan öldü. Yani konvansiyonel silahlarla öldüğü zaman önemli değil ama kimyasal silahla öldüğü zaman önemli. Sonu ölüm olan her şey önemlidir.

Nusra gibi Kaide gibi örgütlerin ülkemizde barınmaları söz konusu olamaz, aksine bunlara yönelik herhangi bir yapılanma olursa, bölücü terör örgütleriyle verdiğimiz mücadele neyse onlar da aynı mücadeleye tabidir, onlara da gereken uygulamayı bugüne kadar hep yapmışızdır, yaparız" dedi.
Erdoğan, Türkiye'nin bu gruplara destek verdiği iddiaları için ise "iftiradır, yalandır" ifadelerini kullandı.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hem suriyede müslümanlar öldürülüyor de, obama amcana, bm ye yalvar, yakar,
onlar hiçbirşey yapmasın, esed vahşetine devam etsin,
Hem de o senin savunduğun müslümanların hakkını , senin inandım dediğin dinini savunmak için canlarından vazgeçenlere karşı dur.!!!
Bu ne büyük bir ikiyüzlülük. Bu ne büyük çelişki.
Artık Nusret cephesinden ABD bile korkuyor. Anladık dini bilmiyorsun, ekonomiyi bilmiyorsun.
İçime doğuyor, bu adamın rezil olacağı günleri bekliyorum. Bu yaptıklarının dünyada da karşılığını alacağı günü bekliyorum.
ALLAH swt onun razı olduğu mücahitlere dil uzatanların azabını artırsın.

R Çevrimdışı

Rebi3

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Laik demokratik küfür devletlerinin cumhurbaşkanlarının başbakanlarının ve diğer birimlerinin Allah yolunda savaşan mücahidlere dil uzatması ve müdahele ile tehdit etmesi,bizlere bir kere daha gösterdi ki, mücahidlerin yolu doğru temiz ve davaları hak elhamdülillah. Allah mücahidlerin düşmanlarını zelil kılsın.

Üst Ana Sayfa Alt