Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Erbakan Ve Tayyip Sevdalisi Tüm Demokrasi Dinini Mensuplarina Ithaf Olunur!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
C Çevrimdışı

cüleybib

Üye
İslam-TR Üyesi
Uğur Dündar ın haber bültenini izledim. Dedi ki : "İsrailden savaş uçakları kalkmıyor.Gazzeyi bombalayan helikopterlerdir."

Bu Uğur dündar ya çok yalancıdır. Yada çok cahildir!

1996 israil turkiye askeri anlasması - Google'da Ara=

Buyrun kardeşlerim!!! Yukarıdaki mavi yazıyı tıklayıp bütün sayfaları -fazla uzatmanıza dahi gerek yok- inceleyiniz...
Gazzeyi bombalayan uçaklar malesef

KONYA 2.Jet Anaüssünden
Kalkmaktadır!!!

Allah(cc) Münafıkları rezil etmektedir.

-Nisa 141-
Onların Gözleri Hep sizin Üstünüzdedir!
Eğer Allah size zafer nasip ederse, "Biz sizinle beraber değil miydik?derler.
Ama eğer kafirler üstünlük sağlarsa, (bu kez de onlara) "Sizin tarafınızı tutmadık mı, müminlere karşı size destek vermedik mi?" derler.
Allah kıyamet günü aranızdaki hükmünü verecektir.
Hiç kuşkusuz Allah kafirlere, müminler karşısında üstün gelme fırsatı vermez.

Hala "Hadi canım! Hocaefendi (!) öyle şeyler yapmaz" mı diyorsun???
O halde Konyaya git de kafanda fink atan uçakların nereye gittiğini takip et!

Hala Tayyipe oy atıcam diye kendinimi yırtıyorsun???

Allah hidayet versin!!!!

A Çevrimdışı

ayşegül k.

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kusura bakmayın da merak ettim,acaba siz kime oy atıyorsunuz(?) daha yeni üye oldum,forumdaki yazılara bi göz atayım derken bu yazıyı okudum ve şoke oldum.çok değil daha yarım saat önce forum şartlarını okudum "Siyasi yazılar yazılamaz" diye yazıyordu ve bu fazlasıyla siyasi.Bu nasıl bi yazı,bu nasıl bi yargılama böyle! sizin deyiminizle,TAYYİB'e oy atanlar müslüman sayılmıyorlarmı ki Allah hidayet versin diyorsunuz.Söylediğiniz şeyler doğru bile olsa bu şekilde mi anlatılır.gerçekten çok şaşkınım şu an.Bunca farklı siyasi görüşe sahip insanların üye olduğu bi forumda siyasi fikrinizi bu şekilde anlatmanız gerçekten çok tuhaf

M Çevrimdışı

mucahit571

Üye
İslam-TR Üyesi
anlamadığım bir şey erbakan hocanın ne gibi bir anlaşması var anlayamadım google de arandığında israilin herts gazetesinde erbakan hoca hükümetinin israil anlaşmalarını askıya aldığını yazıyor gelelim başbakan tayyip erdoğana siz kimlere münafık dendiğini iyi bilmeniz gerekirken peşinen münafık yapamassınız kimseyi önce bir aynaya bakalım lütfen benim liderime küfretme ki senin liderine de küfredilmesin

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan avukatı Yaşar Gürkan aracılığıyla, Bugün Gazetesi köşe yazarı Nuh Gönültaş’ın “Gazze’yi bombalayan uçaklar Konya’da eğitiliyor” başlıklı yazısındaki iddiaları üzerine bir tekzip yayınladı.
Tekzip metninde şu gerçekler dile getirildi:
“Gazeteniz yazarlarından Nuh Gönültaş 30.12.2008 tarihli, “Gazze’yi bombalayan uçaklar Konya’da eğitiliyor” başlıklı yazısında Milli Görüş Lideri ve 54. Hükümet Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı hedef alan, ancak tarihi gerçeklerle hiçbir alakası olmayan ifadelere yer vermiştir.
Bu konudaki tarihi gerçekler şu şekildedir.
1- Türkiye ile İsrail arasında “Askeri Eğitim İşbirliği anlaşması” 23 Şubat 1996 tarihinde imzalanmıştır.
2- Bu anlaşma Genel Kurmay İkinci Başkanı Çevik Bir tarafından 23 Şubat 1996 tarihinde, İsrail’e yaptığı ziyaret sırasında imzalanmıştır.
3- Sayın Erbakan’ın Başbakanlığında kurulan 54. hükümet ise bu anlaşmadan üç ay sonra; 28 Haziran 1996 tarihinde iktidara gelmiştir.
4- Sözkonusu anlaşma kapsamında 8 İsrail pilotu “eğitim uçuşu yapmak üzere” F-16 uçakları ile birlikte 16 Nisan 1996 tarihinde, yani Refahyol Hükümeti’nin kurulmasından yaklaşık iki ay önce Türkiye’ye gelmiştir.
5- Bu tarihi belgelerde de açıkça görüldüğü gibi sözkonusu anlaşmaların Sayın Erbakan’ın başbakanlığında kurulan 54. Hükümet ile hiçbir alakası yoktur.
Tarihler ve belgeler bu kadar net bir şekilde ortada iken, söz konusu anlaşmanın “Erbakan Döneminde” imzalandığını söylemek, Refahyol Hükümeti’in efsane hizmetlerini gölge düşürme çabasından başka bir şey olamaz.
Gerçeğin bu bilgiler doğrultusunda düzeltilmesini, aksi takdirde hukuki yollara başvurulacağını bildiririm. 31.12.2008
Prof. Dr. NECMETTİN ERBAKAN Vekili Avukat Yaşar GÜRKAN
Haber5.com

laylay Çevrimdışı

laylay

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
arkadaşlar..bu konun içine dışana tarihlerinin hepsine baktım...iftiradan ibaret...çıktı...bu anlaşamayı hükümetin değil çevik birin yaptığı resmi belgelerle ortada..nuh gönültaş mı adı her neyse..bir yazarınn dile getirdiği..sonradan da üsteki açıklama gelince..."o yapmadı amma..." niye tepkikoymadı gibi zırvalar düzmüş

hatırlatırım burası islami bir forum doğruları söylememiz..gerek...birinin destekçisi yada düşmanı olabilirsiniz..beni hiç ırgalamaz...ama iftira atan ve onu destekleyenlerin bu forumda işi yok...

M Çevrimdışı

mavera_agd1

Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH sizden razı olsun bir haftaya yakın iftiradır diye burada söylüyorum kimse evet iftiradır demiyor sizin dışınızda teşekkürler

M Çevrimdışı

mavera_agd1

Üye
İslam-TR Üyesi
Forumu dünden beri takip ediyorum ve Hocam hakkında tahlihsz yorumlardan dolayı hepsini kınıyorum.... yönetime teşekkür ediyorum müdahale ettiği için..

taziyeme gelince

MİLLİ GÖRÜŞ CAMİASI OLARAK, HOCAM BİZ SENDEN RAZIYIZ, ALLAHTA SENDEN VE BİZDEN RAZI OLSUN..

RABBİM MEKANINI CENNET ETSİN,EFENDİMZE KOMŞU EYLESİN SENİ

SENİ SEVİYORUM SAVUNAN ADAM!

NOT: konu açmaya kalksam, yine bir çok tekfir etme hastalığına yakalanmış üyeler hocama bir çok haketmediği sözler sarfedecekler, ALLAH bu hastalığa yakalananları ıslah etsin... İSLAM BİRLİĞİNİ SAĞLASIN amin... bana karşı olaak cevap yazarsanız hocamın hatrına cevap vermeyeceğim inşALLAH SELAMETLE

H Çevrimdışı

Harkani

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Gazzeyi bombalayan uçaklar malesef KONYA 2.Jet Anaüssünden kalkmaktadır diyen arkadaşım ,Konuyu araştırmanı tavsiye ederim, Birincisi şudur Bomba yüklü uçak,Hayfa veya Telavivden kalkabilecek iken neden Konyadan kalksın,bu yanlış bilgi ,Gazze savaşı esnasında Gerçekten pek çok bombalama hadisesi Helikopterlerle yapıldı,
Nedeni Helikopterler bir nokta üzerinde uzun süre kalabilme kabiliyetine sahip olmasındadır, Misket bombaları özellikle belirlenen Hamas noktalarına ancak Helikopterler vasıtası ile atılabilirdi. Gelelim müslümanların uzun süre protestolarına konu olan İsrail pilotlarının Konya üssünde uçuş eğitimi meselesine Bu anlaşma Refahyol öncesi Çiller hükümetince yapılmış ve sonra Doğruyol partisine ait Savunma Bakanlığınca yürütülmüştür konu defalarca tartışılmış Ama Çevik Bir bu anlaşmayı özellikle takip etmiş hatta pek çok askeri ihale de sonraki dönemde israile verilmiştir.Sonra Gazze savaşı sonrasında Bu anlaşma tek taraflı askıya alınmıştır. Büyük bir AYIPTAN ancak ozaman kurtulabildik ,Şuan İsrail Yunanistanla benzer bir anlaşma yapmıştır. Uçaş Eğitimleri Grek semalarında verilmektedir.

Özellikle İsrail ile anlaşmaların 1994 Çiller hükümeti zamanında YALIM EREZ ÇEVİK BİR marifetiyle yapıldığını tekrar hatırlatırım vesselam.
Anlaşmaların bir çırpıda fesh edilelemesi Akparti hükümetinin uzun süre hükümet olması ama iktidar yapılmaması ile alakalıdır ,Taki hepimizi grurlandıran Van Minüt olayına kadar.
Nuh Gönültaşın iddialarına gelince Kendisi pek ala bilir Bu askeri anlaşmaların Çiller tarafından yapıldığını ve Doğruyolu o dönemde desteklemiştide ,Hatta Nuh
Gönültaşı Salih Tuna kardeşimiz eleştirmiştide
.......sakın yanlış anlama güzel kardeşim(Gönültaş ) Maksadım seni mahcup etmek değil asla.

Öyle olsaydı, 14 Şubat 2008'de kaleme aldığın, “İsrail ve Yahudiler ezberlerimizi bozmalıyız!” başlıklı yazını söz konusu ederdim.

Ve, “İsrail Türkiye'ye teknoloji satışında ve transferinde diğer ülkelere göre mesela Almanlara, Amerikalılara, İngilizlere, Fransızlara göre vs. daha cömert…” ifadeni teşrih masasına yatırırdım.

Niyetim seni üzmek olsaydı… ...... (Salih Tuna dan Gönültaşa cevap)

Hoca iyiniyetli bir Filistin savunucusudur. Halid Meşal Hoca için Filistin davasını Tüm dünyaya anlattığı gibi bizede öğreten çağımızın Abdülhamitidir demiştir .

F Çevrimdışı

fazlı öncül

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bende Ayşegül arkadaş gibi sitenize yeni üye oldum.Burada siyasi içerikli yazılara yer verilmeyeceğini forum şartlarında yazmışsınız fakat görüyorumki siyasi içerkli yazılar var.Ben islami konular hakkında fikir alışverişinde bulunacağımızı zannediyordum.

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
konu kilitli.
rapor yazma buttonunu kullanın arkadaşlar . bu konu kurallarınıza aykırı silin, kitleyin vs diye. raporlar hemen uygulanmaktadır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...