Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Erbakan Öldü !!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
I Çevrimdışı

isllamm

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ne çok kafir müşrik erbakancı varmış burda..Alalh ona rahmet değil lanet etsin..kafir köpektir kendisi..geberipte gitmiştir..şirkini görmedim diyenlerde şirk nedir bilmiyolar heralde..!

B Çevrimdışı

Bi-CiHadina

Üye
İslam-TR Üyesi
şirkini görmedim diyenlerde şirk nedir bilmiyolar heralde..!
sirki bilmek icin sadece o kisinin sirkinimi gormekmi gerek? veya illa sirkmi gormek gerek???

kimi insan bazilari gibi.. onun sirkini bulimde tekfir edim.. bunun sirkini bilimde anlatim gibilerinden dusunmuyor..
kimi insanlarin isi gucu basbakanlari arastirmakla geciyor...
bi kere demokrasinin icinde olan biriyle ilgilenmenin anlami nedir?????

I Çevrimdışı

isllamm

Üyeliği İptal Edildi
Banned
doğru..demokrasinin içinde olan birini konusmaya gerek bile yok ama o kadar rahmet dilemişler..onlara karşılık vermek gerekir..islamı saptırmamaları için..

M Çevrimdışı

muvahhid 2

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Arkadaşlar bir insanın şirk ve küfürle suçlanabilmesi için o insana öncelikle yaptığı işin şirk olduğu anlatılmalıdır. Kişi bunun şirk olduğunu kavrar da ondan sonra hala o eyleme devam ederse ondan sonra şirk ile suçlanır. Erbakan için böyle bir durumdan söz edemeyiz. Kendisi yaptığı bütün işleri İslam 'a hizmet gayesi ile yapmıştır. Erbakan'a tevhidi müslümanların gidip de bu yöntem rabbani bir yöntem değildir dediklerini zannetmiyorum. Dolayısıyla hak mesaj kendisine ulaşmamış ve milli görüş hareketini de bir İslami hizmet olarak görmüş bu insanın şirk ile suçlanması acımasızlık olur. Yöntemi yanlış olabilir fakat samimidir ve ömrünü mücadele içinde geçirmiştir. Kendine göre doğru olan buydu ve bunun peşinden gitti. Dolayısıyla böyle bir insanı şirk ile suçlamak doğru değildir. Ben de Allah rahmet eylesin diyorum.

Bu arada tekfir mekanizmasını bu kadar kolay ve acımasız bir şekilde kullanmayın arkadaşlar. Aslında dayandığınız temel çok sağlam olmasına rağmen bu tip aşırılıklarla çok şey kaybediyorsunuz. Dersiniz ki, yöntemi yanlıştı, rabbani yol bu değildir, şöyle olması gerekirdi, fakat samimi bir adamdı, Allah rahmet eylesin. Bu kadar basit.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
ne çok kafir müşrik erbakancı varmış burda..Alalh ona rahmet değil lanet etsin..kafir köpektir kendisi..geberipte gitmiştir..şirkini görmedim diyenlerde şirk nedir bilmiyolar heralde..!

Allah cahillerden bizleri uzak etsin. İlmi edep ve bilgiden yoksun kişi, siteden def ol!!!

Arkadaşlar, laflarınıza dikkat edin, o kadar keskin cümleler var ki çoğu islamdan olmayan hükümler. El insaf, daha çok konularda batmamanız için konu kilitlenmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...