Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Erbakan Hakkinda Yazi (Mutlaka okuyun insallah)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
S Çevrimdışı

Saadetdevri

Üye
İslam-TR Üyesi
hocamın bu islam için yamak istediklerini siz hayal bile edemessiniz sadece avrupada hocam sayesinde 514 tane cami açılmıştır ilk önce bir cami halısı temizle gelde hocamı şirkle suçla şuanki sistemi suçluyosun onun okullarında okudun onun dilini konusuyosun bilgisayar başında cihat yaptıgını sanan kardeşler ben islam için 13 yıl çalışmışım canımla kanımla bilgiyarar başına daha yeni geçtim sapık toplum olmayalım ona tekfir buna şirk kardeşim ALLAH tan kesin surette burdaki bazı kardeşlere habermi geliyo bütün dünyadaki alim ulema en az sizin kadar okuyup düşünen bilmiyorda burdaki bir kaç kişimi biliyor gerçi dünyadakilerin ne oldugunu biliyorum burda yazan adam acaba nasıl biri belkide ajan yaw bütün dünya müslümanları bilmiyo burdaki bir kaç arkadaş biliyo ne günlere kaldık yaw ben çok biliyosunuz burda timurtaş hocanın videoları var timurtaş hocam mgv çok hizmet vermiştir şimdi timurtaş hoca şirkemi bulaşmıştır yani timurtaş hocadan daha iyi yaşayan biri varsa çıksın sölesin ne saçma şeyler ALLAH gazap eder gazaba ugramıyanlardan olalım

Biz ne ögrenmissek gercek tevhid ehli ulemalardan ögrenmissiz cok sükür..
Kafamizdan konusmuyoruz senin alim sandigin insanlar sustugu icin gercekler bilinemiyor sen bilmiyorsun iste
Ya islam yolu Ya demokrasi yolu..
Allaha ortak kosup demokrasi putuna baglanirsa insan artik onun hayirli amelleri bostur bunu kuran der yani müsrik olusu yüzünden amelleri bostur
Mesele itikadi meseledir
ben burda namaz kilan kafir demiyorum zina eden kafir demiyorum
sadece tagut yolunda giden diyorum cünkü tagutun sirk bunlar seytanin yoludur
ve demokrasi particilikte taguttur sirktir
arastirdikki birseylerin farkina vardik sadece bilgisaray basinda oturmadik
gece gündüz okuduk elhamdulillah halen okuyoruz
Öyle tatmin edici gercekler varki bunlari ancak arastiran anlar
sen erbakanin itikadina bakmiyorsun,sirk isledini farkina varmiyorsun tagutu anlamak istemiyorsun
bahanelere siginiyorsun..
onun icin arastirmaya davet ediyoruz biz alimlik cok bilmislik taslamiyoruz elhamdulillah riyakarda degiliz
her medeni insan gibi okuduk arastirdik farkina vardik
dilegimiz odurki sende öyle olasin...

S Çevrimdışı

Saadetdevri

Üye
İslam-TR Üyesi
Değerli kardeşlerim sizleri gördükce cidden çok üzülüyorum :'(

o kadar çok kul hakkı alıyoruzki , önümüze gelen gideni tekfir etme sevdasındayız..

Hocanın Niyeti tağutu değiştirmekse ?

neyse fazlakonuşmayayım bu konu hakkında nasıl olsa tekfir edeceksiniz.
Ahiretimize yazık değerli kardeşlerim , bu kadar cesaretli olmayalım artık...

.iyi niyyet harami helale cevirmez arkadas
Sana biri dese iyi niyyetle gel hirsizlik yapalim yaparmisin
camiyi kurtarmak adina??
bunun icin iyi niyyetlede olsa taguta baglanilmaz
Kul Hakkina girmiyoruz,taguttan men ediyoruz
ve tevhide cagiriyoruz ..
Bu sahse dayali bir konu degil genel olarak algilanir Erbakan ölmüstür ama onun gibisi daha cok vardir
sagcilar sözde seriatcilar,.anti kemalistler var onlar hem atatürkü sevmez ama onun getirdigi demokrasi putuna baglidirlar nasil bir celiski dimi

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Şeytan dedi ki: “(Öyle ise) beni azdırmana karşılık, yemin ederim ki, ben de onları saptırmak için senin dosdoğru yolunun üzerinde elbette oturacağım.”

nedersiniz seytan yolun ustune oturmakla bize cay kahve falanmi ismarlayacak yoksa boyle bos isler ile ugrasmayi mi tavsiye edecek nedersiniz?

halit bin velit Çevrimdışı

halit bin velit

Üyeliği İptal Edildi
Banned
halit bin velid kardeş hocanın bu sistemi yıkıp şeriatı getirmek istedigini solcunun ateistin 5 yaşındaki çocugu biliyor be kardeşim burda inat etmenin sana hiç bir faydası yok zararı var daha bunu anlıyamamış kardeş burda hocayı kötülüyo istanbula şeriat gelmeli diye kaç yerde söylemiştir burda hocayı kötülemeyin kendinize bakın şeriat için ne yapmışım bilgisayar başında onu bunu şirkle suçlamışım dıttttttt yanlış çirkin çok kötü bir davranış bu konu için ben kellemi veririm tartışmak isteyenlede msn veririm oturdugum yeri sölerim yine tartışırım 60 lardan beri islamı koruyan nasıl korunmasını ögreten adamdır erbakan kimin işkembden sallamasyon yaptıgı belli inanmayanlar kadar bari tanıyın inanan insanları hani olurda bu kadar olur yani TÜRKİYEDEKİ SİYASETÇİLERİN HAYALİNİ TOPLAYIP ATSANIZ ERBAKANIN YAPTIKLARINA ERİŞEMEZ ALİYA IZZETBEGOVİÇ HALİT BİN VELİD BAKSANA BUDA ŞİRK EHLİNİ ÖVMÜŞ YAZIK OLMUŞ DEMİ KAFİR OLMUŞ TÖVBE HAŞA BEN MECAZİSİNİ MİSİLLEMESİNDEN BİLE
KORKARIM

Bana nutuk yapma bile bile haki batila karistirarak ,haki katlederek bunca insanlarin kafalarini karistirarak....batinin partisini küfrünü,islama bulastirarak,yilarca küfre hizmet yaparak seriatimi getirdiniz.yoksa Allah in dinine ihanetmi? gidin bir aynaya bakin, halendemi partiyicilik...siz ne yaptigininizi saniyorsunuz......?

M Çevrimdışı

muvahhid 2

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bakın muhteremler... Önce gidin hocalarınızdan tekfir nerelerde kullanılır nerelerde kullanılmaz onu öğrenin, kimler tekfir edilir kimler edilmez onu öğrenin. Her şirk eylemi sahibini müşrik yapar mı yapmaz mı onu öğrenin. Sığlığı bırakın. Ve tekrar söylüyorum, sapık sapık konuşmayın! İyice sapıtmaya başladınız. Demek ki bu kesimin de zaafı bu. Tekfir etmek.

halit bin velit

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bakın muhteremler... Önce gidin hocalarınızdan tekfir nerelerde kullanılır nerelerde kullanılmaz onu öğrenin, kimler tekfir edilir kimler edilmez onu öğrenin. Her şirk eylemi sahibini müşrik yapar mı yapmaz mı onu öğrenin. Sığlığı bırakın. Ve tekrar söylüyorum, sapık sapık konuşmayın! İyice sapıtmaya başladınız. Demek ki bu kesimin de zaafı bu. Tekfir etmek.
kim sapik konustu onuda yazarmisiniz yanlis anlama olmasin.

B Çevrimdışı

Bi-CiHadina

Üye
İslam-TR Üyesi
Burda kim bi alimin dizi dibinde ilim aldi??? KIM!!!! halit bin velid? saadet devri?

Tevhid bu sekildemi teblig edilir, hak ve batil bu sekidemi anlatilir,
siz birine sirki anlatinca onun sevdigi birini tekfir ederek anlatirsaniz ki$iyi elinizden kaybedersiniz... ki zaten genelde oyle yapilmaz!
ama dogru durust isim gecmeden anlatirlisa zaten kisi bi vakitten sonra anlaya biliyor ...

demek istedigim bu sekilde insanlari kacirmaktan baska birsey yapmiyorsunuz!!

demokrasiyi kullanarak seriatin gelecegini zannedenler hayal guclerini kullanmaktan baska bir sey yapmazlar!!!

H Çevrimdışı

Habibullah

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
NEFES ALIP NE YAZDIGINIZ NE YAZMADIGINIZ KONTROL EDECEKMISINIZ YOKSA HALA YARATILMIS ACIZLER OLARAK KUL KELAMI YAPMAYA DEVAMMI EDECEKSINNIZ?

halit bin velit

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Burda kim bi alimin dizi dibinde ilim aldi??? KIM!!!! halit bin velid? saadet devri?

Tevhid bu sekildemi teblig edilir, hak ve batil bu sekidemi anlatilir,
siz birine sirki anlatinca onun sevdigi birini tekfir ederek anlatirsaniz ki$iyi elinizden kaybedersiniz... ki zaten genelde oyle yapilmaz!
ama dogru durust isim gecmeden anlatirlisa zaten kisi bi vakitten sonra anlaya biliyor ...

demek istedigim bu sekilde insanlari kacirmaktan baska birsey yapmiyorsunuz!!

demokrasiyi kullanarak seriatin gelecegini zannedenler hayal guclerini kullanmaktan baska bir sey yapmazlar!!!
Sanki hic kimsenin haberi yok......sitede sayfalarca demokrasi ve particilik alakasiyla yazilar ve konular acilmistir .zahmet ederseniz bir siteyi arastirin konulari okuyun ona göre kim kimmis ögrenirsiniz

S Çevrimdışı

Saadetdevri

Üye
İslam-TR Üyesi
Demokrasi putunu destekleyip o yolda hareket etmek la ilahe illalahin ilkesine tersdir
elbette erbakani tekfir edecez..itikadi anlamda buna hakkimiz vardir
Allah kuranda islamdan baska din aramayin demiyormu?
tek din islamdir demiyormu??
ozamanda demokrasi dinini putunu secenler islamdan baska din aramislardir demokrasi dinini secmistir
merak etme sen Muvahhid2 biz arastirmalarimizi yapiyor ona göre konusuyoruz haa sende adina yakisir olmak gercek bir muvahhid olmak istiyorsan bu meseleyi arastir
erbakan gittigi yol demokrasidir ve sirktir fetvasida alinmistir onun erbakani tekfir etmek caizdir sadece erbakani degil tüm particileri
erbakan ölmüsse onun gibi daha cok vardir Güya kemalistleri sevmeyen atatürkü sevmeyenler,demokrasi putunu sever bu ne celiski degilmi.....

Hafsa binti Ömer Çevrimdışı

Hafsa binti Ömer

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
tamam o zaman kardeşler mümkünse açılmış konulardan merak edenler baksınlar ...aksi takdirde buradaki konu uzar ..gider...selametle kalın inşeAllah ..

M Çevrimdışı

muvahhid 2

Üyeliği İptal Edildi
Banned
erbakan ne zaman tekfir edilir biliyor musun arkadaşım? Birileri gider Erbakan'a der ki şu şu nedenlerden dolayı gittiğin yol Rabbani bir yol olmadığı gibi tevhid akidesine de terstir. Erbakan da bunu anlar fakat anlamasına rağmen bu yola devam ederse o zaman tekfir edersin. Fakat yaptığı şeyleri islam'a hizmet olarak bilen bir insan tekfir edilmez. Bugün hala milyonlarca müslüman particiliği bir araç ve takiyye unsuru olarak görüp asıl gayelerinin islam'a hizmet olduğunu söylüyorlar. Bunları tekfir edemezsiniz. Yöntemin yanlış dersin.

Evet parti yolu şirk unsurlarını içeriyor olabilir. Fakat bunun farkında olmayıp parti yolu ile cihad ettiğini düşünen bir insan tekfir edilemez. Nitekim Erbakan da öyle söylüyordu. Biz siyaset yapmıyoruz, cihad ediyoruz diyordu. Bu adama nasıl kafir diyeceksin? Hanginiz ya da hangi hocanız Erbakan'a gidip te rabbaniyoldan, tevhid ve şirkten bahsetti de
ondan buna uygun hareket etmesini bekleyesiniz? Adam kendi hareketinin hak olduğuna iman ediyordu. Gidip anlatsaydın o zaman hocam bu hak değil batıl diye. Kendisine hak mesaj ulaşmamış bir insan sorumlu tutulamaz.

Bütün bunlarla birlikte rabbani yol, peygamberi metot, tevhid-şirk bilinci gibi kavramların Türkiye'de daha yeni yeni duyulmaya başladığını da dikkatinize sunar ve bundan dolayı insanlara bu kadar acımasız yaklaşmamanızı tavsiye ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...