Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

[ DUYURU ] " İmam Buhari Vakfı "TEFSİR DERSLERİ BAŞLIYOR

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Vakfımızda, Hasan Karakaya Hocaefendi’nin anlatımıyla "Tefsir Dersleri" düzenlenecektir.

Tüm dostlarımız davetlidir. Tefsir Dersleri ile ilgili duyuruları sitemizden takip edebilirsiniz. Bültenimize üye olarak düzenli mailler alabilir ve etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz. Ayrıca sosyal medyada da takibedebileceğiniz ilgili linkleri sitemizde bulabilirsiniz. (facebook, twitter, youtube vb.) Sezonun ilk dersi: 26 Ekim 2013 Cumartesi Saat 20:00 da Derslerimize katılamıyorsanız alttaki "Canlı Yayın" linkini tıklayarak webden canlı olarak izleyebilirsiniz.

Canlı Yayın

TEFS__R-DUYURU.png

Salonumuz

IMAG0360.jpg

Vakfın yerini haritada görmek için tıkla

ENSAR Çevrimdışı

ENSAR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
dersi sonra internetten izliyebilirmiyiz siteye yüklenirmi o saatte fıkıh dersine gidiyorum ?

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ben hasan hocayı allah için seviyorum ama bu tağutları tekfir etmemesi beni rahatsız ediyor

C Çevrimdışı

cendeller

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yakından Müşahede attim ve fertleri ile bunun üzerine tartıştım... avamın verdiği şekilde cevaplar vermesi hiç hoşuma gitmedi...

C Çevrimdışı

cendeller

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Devlet demedim kardeş sadece şuan ki mevcut hükümete yani akp ye olumlu baktıklarını söylüyorum zira onların bazı fertleri ile konuştuk akp ile alakalı olumlu düşündüklerini ve diğer partiler nazaran islama daha fazla hizmet ettiklerini söylüyorlar dı ki bu bugün kendisi ile oturup konuşmuş olduğumuz avamın dillendirdiği cinsten sözlerdir, onlardan bu tip sözler duymam gerçekten beni çok rahatsız etti...

A Çevrimdışı

antitağut1979

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Devlet demedim kardeş sadece şuan ki mevcut hükümete yani akp ye olumlu baktıklarını söylüyorum zira onların bazı fertleri ile konuştuk akp ile alakalı olumlu düşündüklerini ve diğer partiler nazaran islama daha fazla hizmet ettiklerini söylüyorlar dı ki bu bugün kendisi ile oturup konuşmuş olduğumuz avamın dillendirdiği cinsten sözlerdir, onlardan bu tip sözler duymam gerçekten beni çok rahatsız etti...
kim tağutu reddeder allaha iman ederse kopmak bilmeyen bir kulba bağlanmış olur

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin

Mevcut hükümete olumlu bakması, chp'ye göredir.
Yoksa mevcut hükümete (demokratik seçimlere) oy vermedikleri gibi, tekfirin engelleri ve Dar'ul harbte muhatabın sorgulanaması, sebebiyle fiillerine (mutlak, umumi) kufur hukmu verselerde muayyen tekfirde musluman da (kafir de) d(iy)emeyib hukumlerini Allah'a havale ederler. !
Günümüzdeki kufrun ummete musallatından dolayı cihadı farz-ı ayn kabul edib fiiliyata dökülmesi gerektiğini dillendiren Türkiye'de mevcut en buyuk cemaattir diye biliyorum.

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Yakından Müşahede attim ve fertleri ile bunun üzerine tartıştım... avamın verdiği şekilde cevaplar vermesi hiç hoşuma gitmedi...

sana ne diyeyim ki bilemiyorum ka'le alıp nasıl mı desem ama değmez ki zanlarınla ve iftiralarınla seni Allah'a havale ediyorum

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Vakfımızda, Hasan Karakaya Hocaefendi’nin anlatımıyla "Tefsir Dersleri" düzenlenecektir.

Tüm dostlarımız davetlidir. Tefsir Dersleri ile ilgili duyuruları sitemizden takip edebilirsiniz. Bültenimize üye olarak düzenli mailler alabilir ve etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz. Ayrıca sosyal medyada da takibedebileceğiniz ilgili linkleri sitemizde bulabilirsiniz. (facebook, twitter, youtube vb.) Sezonun ilk dersi: 26 Ekim 2013 Cumartesi Saat 20:00 da Derslerimize katılamıyorsanız alttaki "Canlı Yayın" linkini tıklayarak webden canlı olarak izleyebilirsiniz.

Canlı Yayın

TEFS__R-DUYURU.png

Salonumuz

IMAG0360.jpg

Vakfın yerini haritada görmek için tıkla

Güncel ..

heycan Çevrimdışı

heycan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hasan karakaya grubu sisteme yakın duruyor kardeş bunu açıklarmısın ?
sisteme yakindan benim anladiğim şu

1,referandumda oy kullanılmıştır ve kullandırtmışlardır:Yalandır böyle bişey olmadığını biliyorum
2,akp ile yakın ilişki içindedirler gidip gelmeler olmaktadır mesela rte ziyarete gelmiştir:Buda yalandır böyle bişey olmadığını da biliyorum
3,oy kullanılmasına karışılmamaktadır laf edilmemektedir:Buda yalandır vs. vs.

öyleyse dediklerimize dikkat edelim ama ben size sisteme yakın bi yer söyleyeyim madem konu açıldı boş kalmasın insan ve medeniyet hareketi sisteme yakındır diyebiliriz çünkü üstteki maddeler onlarda mevcut fakat bu maddeler buhari vakfında yok o zaman hakka girmekten korkalım ağzımızı dilimizi tutalım müminler aleyhine bilmeden konuşmayalım şimdi Abdulmuizz hocam ve diğer kardeşler bişey yazmamış olsalar bilmeyen adam bu vakfı yanlış tanıyacak

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun şeyh hasan karakaya'dan çok güzel çalışmaları var birkaç sohbetini dinlemiştim sisteme yakın olduğunu sanmıyorum sadece itidalli ve dikkatli olmaya çalışıyordur öyle düşünüyorum. İmam buhari vakfı,Türkiye'deki çalışmalarını beğendiğim en iyi İslami vakıflardan biri.Halka Kuran'ı ve sünneti anlatıyorlar.Çabalarını takdir ediyorum.