Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Diyarbakır`da Yeni Ihya-der`e Ses Bombası Atıldı

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Diyarbakır`da Yeni İhya-Der`e Ses Bombası Atıldı
Diyarbakır`da İslami faaliyetlerde bulunan Yeni İhya-Der binasına iftar vaktinde 3 adet ses bombası ile Molotof kokteyli atıldı.

DİYARBAKIR - Alınan bilgilere göre Diyarbakır Şehitlik semtinde bulunan ve İslami faaliyetleri ile tanınan Yeni İhya Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Yeni İhya-Der) binasına iftar vaktinde 3 adet ses bombası ile Molotof kokteyli atıldı.

Saldırıda can kaybı yaşanmazken dernek binasında maddi hasar oluştu.

Saldırı sonrası olay yerine gelen polisler tarafından incelemeler yapıldı.

Ardından Yeni İhya-Der Genel Başkan Yardımcısı Ender Almaz dernek önünde bir basın açıklaması yaparak saldırıların kendilerini hayırlı yoldan alıkoyamayacağını söyledi.

Yapılan saldırının amacına dikkat çeken Almaz, “Malumunuz iki gün önce ABD Adana Başkonsolosluğu Dağkapı Meydanında, Filistin’de Müslüman kardeşlerimiz kadın, çoluk çocuk demeden Siyonist Yahudiler tarafından şehit edilirken ve ABD bu katliama destekçi olduğu sırada oradaki Müslüman kanlarıyla kendilerini tatlı göstermek adına buradaki Kürt halkımıza iftar yemeği vermek istemişti. Diyarbakır’da ki 72 STK, Diyarbakır halkı ile beraber bunu protesto edip bu etkinliğe engel olmuştu. ABD ve İsrail’in yerli işbirlikçi hainleri bunu kabullenmeyip bugün görüldüğü üzere halkın iftarda olduğu bir vakitte, gayesi bu halkı ıslah etmek olan derneğimiz Yeni İhya-Der’e üç adet ses bombası ve Molotof atılmıştır.” dedi.

Almaz açıklamasında, “Herkes şunu çok iyi bilsin ki hiç kimse bu tür saldırılarla bir yere varamaz ve bizleri bu hayırlı yoldan alıkoyamaz. Şeyh Said Meydanı’nda dediğimiz gibi kahrolsun Amerika, kahrolsun İsrail ve kahrolsun onların yerli işbirlikçileri.” İfadelerini kullandı.

Açıklamanın ardından dernek önünde toplanan dernek üye ve gönüllüleri tekbir getirerek ‘Kahrolsun İsrail’, ‘Kahrolsun ABD’ sloganları attı.

Öte yandan dernek önüne gelen bir grup ise dernek gönüllülerine sataşmaya başlayıp gerginlik çıkarmaya çalıştı.

Polisin gaz bombası atmasıyla beraber grup ara sokaklara kaçarak dağıldı. (İLKHA)

172677.jpg

172678.jpg

172676.jpg

172675.jpg

172674.jpg

172673.jpg

172672.jpg

Tam iftara başladık,suyu içtik,ilk lokmadan başladıkki ses bombaları patladı,derneğe yakındık ve koştuk,iki gün önceki Abd efendileri ile olan iftar çadırları başlarına yıkılınca intikama gelmişler,hamd olsun cana bişey olmadı,onlar ses bombasıyla zarar verdiler,ama müslüman gençler,onların derneklerine girip,dernek camlarını kırmışlar,mahallede slogan atıp*müslümanlar burada fareler nerede*diyede slogan atmışlar.işte büyle bir iftar daha geçti...

Moderatör tarafında düzenlendi:
K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kahırlarından gebersinler. Yarın savaş çıktığı zaman Allah rızası için bu pis mikropları temizlemek isterim. HEm de zevkle...

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Saldıran gurub bu alçak dinsizlerdir,ama şuan göz altına alınanlar bizim kardeşlerimizdir.Rabbim şahid bu alçak sürüsü fırsatını bulursa gurub ayırımı yapmaz,nerde bir müslüman yakalasa onu vuracak kadar din düşmanı,nerde bir örtülü varsa ona el uzatacak kadar haysiyetsizdirler.Bunların öfkeleri islamadır,ama halkı kandırmada ve aldatmada onlar gibi usta yalancı ve tiyatrocuda yoktur.
Rabbim onları kahretsin.

VİDEODA KARDEŞLERİMİZİN GÖZ ALTINA ALINIŞI VAR,DEVLET PKKYI BIRAKMIŞ,MÜSLÜMANLARLA UĞRAŞIYOR..

http://islamianaliz.com/haber/diyar...-dernekler-arasinda-tehlikeli-gerginlik/7385/

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
saldırıya uğrayanlar saldırganlardan daha masum değiller çünkü hepsinin geçmişi belli zamanında islami hareket adı altında bu gün ışid ın yaptığını yapıyorlardı... gerçek dindar Allah için buğz etmeli nefsi için değil Allah için savaşmalı

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
saldırıya uğrayanlar saldırganlardan daha masum değiller çünkü hepsinin geçmişi belli zamanında islami hareket adı altında bu gün ışid ın yaptığını yapıyorlardı... gerçek dindar Allah için buğz etmeli nefsi için değil Allah için savaşmalı
Kulaktanmı duydun,yoksa şahidmi oldun.Mesela ışid gibi neler yapardılar?saldıran pkklılardır,saldırıya uğrayanlar ise çok iyi bildiğim o dernekteki gençlerdir.Sen her ikisini bir ettinya,RABBİMDEN DİLEĞİM VE DUAM BU SÖZLERİNDEN HESABA ÇEKİLMENDİR,eğer haklıysan isabet etmişsin,değilsen hakkımızı çok büyük bir şekilde almışsın demektirki wallahi sana hakkımı helal etmeyeceğim..
Buyur meydan senin,sende söyle..

gerçek dindar Allah için buğz etmeli nefsi için değil Allah için savaşmalı demişsin...bir düşün bakalım bu dediklerine uydunmu,muhasebe et..
Ya arkadaş anlamıyorum,israil gazzeye saldırır,birileri boş ver,hamaslılar ölüyorsa ölsün diyebilecek kadar gözü kararıyor,başka birileri saldıran pkklıyı bir müslümanla eşdeğer tutuyor,yahu o pkklılar neden saldırdı biliyormusun?iki gün önce abd konsolosluğu diyabakır büyükşehir belediyesinin çadırında iftar verecekti,özellikle o dernlerdeki gençler gidip orayı başlarına yıkınca,pkklılarda intikam olsun diye gelip büyle yaptılar....
neyse boşver kime anlatıyorumki..zaten sana göre abd iftarını basanla,abd li aynıdır,biri diğerinden masum değildir.
selametle..

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ya arkadaş anlamıyorum,israil gazzeye saldırır,birileri boş ver,hamaslılar ölüyorsa ölsün diyebilecek kadar gözü kararıyor

burada beni kastettiğin belli ben hiçbir zaman öyle birşey demedim Allah'tan kork sadece eleştirdim tekfir de etmedim.Bilakis israile karşı desteklerim de haması.Ama senin taassupçuluktan gözün dönmüş kendi hizbine en ufak eleştiriyi dahi kaldıramıyorsun.İftira atmayı kes.Elbette pkk ile hizbullahı da bir tutmayız.Ama sen herkesi bir tutuyorsun.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
burada beni kastettiğin belli ben hiçbir zaman öyle birşey demedim Allah'tan kork sadece eleştirdim tekfir de etmedim.Bilakis israile karşı desteklerim de haması.Ama senin taassupçuluktan gözün dönmüş kendi hizbine en ufak eleştiriyi dahi kaldıramıyorsun.İftira atmayı kes.Elbette pkk ile hizbullahı da bir tutmayız.Ama sen herkesi bir tutuyorsun.
Ben onu yazarken,kesinlikle senikast etmedim,çünkü sen hamaslılar ölüyorsa ölsün demedin,haması hiç sevmezsin,belkide nefret edersın ama asla öyle bir söz demedin,kastımda sen değildin,ben bundan bir süre hamasa yapılan saldırıdan dolayı bir tekfirci sitesinde okuduğum yorumlardan dolayı dedim,o siteyi sizde biliyorsunuz,kastım o yorumdaki bu anlayışaydı,eğer bu açıdan özerinize alınmışsanız hakkınızı helal edin,daha belirleyici olabilirdim...
taasubçuluk ve eleştiri konusuna gelince,Ben öyle olmadığımı sanıyorum,sadece bende mazlum müslümanları korumak amacı her zaman öndedir,ne olursa olsun,kafirlerin zülmüne uğruyorsa ,kardeşlerime sahib çıkarım hissiyatı var,eleştiri olmalı,ama hakaret ve iftira olmamalı.gurubçuluk olmamalı,kesinlikle buna karşıyım,neyse bu aralar sanırım haberler sinirleri bozuyor bir iki gün ara vereyim,kimseyi kırmak istemiyorum..
selametle..

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
tamam o zaman ben yanlış anlamışım özür dilerim ben helal ediyorum sizde edin kırdıysam tekrar özür dilerim ara vermenize de gerek yok rica ediyorum.Üstelik yaşça da benden büyük olduğunuzu tahmin ediyorum saygı duyuyorum.Kaba davranmak hiç istemem.Daha önce de dediğim gibi hastalık da sinir yapıyor kusuruma bakma.

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
tamam o zaman ben yanlış anlamışım özür dilerim ben helal ediyorum sizde edin kırdıysam tekrar özür dilerim ara vermenize de gerek yok rica ediyorum.Üstelik yaşça da benden büyük olduğunuzu tahmin ediyorum saygı duyuyorum.Kaba davranmak hiç istemem.Daha önce de dediğim gibi hastalık da sinir yapıyor kusuruma bakma.
Rabbim seni rızasıyla kuşatsın kardeşim.hoş helal olsun..
Bu arada kafir pkklılar,yine derneğin etrafında toplanıp slogan atmaya başladılar,yine ortaık karışacak gibi,esnaflar kepenkleri kapattılar,bizede kalkmak düştü..

selametle..

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kulaktanmı duydun,yoksa şahidmi oldun.Mesela ışid gibi neler yapardılar?saldıran pkklılardır,saldırıya uğrayanlar ise çok iyi bildiğim o dernekteki gençlerdir.Sen her ikisini bir ettinya,RABBİMDEN DİLEĞİM VE DUAM BU SÖZLERİNDEN HESABA ÇEKİLMENDİR,eğer haklıysan isabet etmişsin,değilsen hakkımızı çok büyük bir şekilde almışsın demektirki wallahi sana hakkımı helal etmeyeceğim..
Buyur meydan senin,sende söyle..

gerçek dindar Allah için buğz etmeli nefsi için değil Allah için savaşmalı demişsin...bir düşün bakalım bu dediklerine uydunmu,muhasebe et..
Ya arkadaş anlamıyorum,israil gazzeye saldırır,birileri boş ver,hamaslılar ölüyorsa ölsün diyebilecek kadar gözü kararıyor,başka birileri saldıran pkklıyı bir müslümanla eşdeğer tutuyor,yahu o pkklılar neden saldırdı biliyormusun?iki gün önce abd konsolosluğu diyabakır büyükşehir belediyesinin çadırında iftar verecekti,özellikle o dernlerdeki gençler gidip orayı başlarına yıkınca,pkklılarda intikam olsun diye gelip büyle yaptılar....
neyse boşver kime anlatıyorumki..zaten sana göre abd iftarını basanla,abd li aynıdır,biri diğerinden masum değildir.
selametle..
Allah a çok şükür sen kendi kendini ele verdin ışid gibi ne yapmışlar? diye sordun örneği sen de mevcut oraya toplananlar pkk sempatizanları olabilir sen hangi hakla hangi delille onların hepsini tekfir ediyorsun... ya öyle değilse sen kimden helallik alacaksın Allah a çok şükür dinimizi tanıdıktan sonra sizleri tanıdık ve yine Rabbime şükürler olsun ki bana yola bakıp yolcuyu tanıma fırsatı vermiş...

M Çevrimdışı

mucahidhakan

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah a çok şükür sen kendi kendini ele verdin ışid gibi ne yapmışlar? diye sordun örneği sen de mevcut oraya toplananlar pkk sempatizanları olabilir sen hangi hakla hangi delille onların hepsini tekfir ediyorsun... ya öyle değilse sen kimden helallik alacaksın Allah a çok şükür dinimizi tanıdıktan sonra sizleri tanıdık ve yine Rabbime şükürler olsun ki bana yola bakıp yolcuyu tanıma fırsatı vermiş...

kardesim ben müslümanım diyen bir insan pkk ypg sempatizanı olabilirmi sizce ? normal midir bu durum

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Görünüşe göre,ben değil ama sen kendini çok iyi ele verdin..:)

Ben şeksiz şüphesiz inanıyorumki,pkk gibi mürted bir örgütün inancını benimseyen ve ideolojine inanıp onların peşinden gidenler,muhammed SAV in getirdiği hak dine savaş açmışlardır.pkk ve Apoyu müslüman olarakmı görüyorsun net cevab ver.
Hünermend,haydi hünerini sergile,bahsettiğin ışid gibi vahşetler yapıyorlardı iddianı ispatlamanı bekliyorum,buyur hodri meydan.Ama peşinen söyliyeyim,kaynak olarak Anf yani pkknın yalan ve alçak medyalarını sakın getirme.

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardesim ben müslümanım diyen bir insan pkk ypg sempatizanı olabilirmi sizce ? normal midir bu durum

Aslında ben müslümanım diyen kişi mustafa kemal sempatizanıda olabilir yane

Hatta çok iyi müslüman olan chp liler bile bulunmaktadır memleketimizde ... !!!

Bu öcalan var ya bu öcalan aslında o da aileden biri zati zamanında risalei nurda okumuş ....

:uyku::uyku::uyku::uyku:

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
bak mucahidhakan kardeşim sen g.doğuda yaşadın mı hiç bilmiyorum belkide bildiğiniz tüm gerçekler öyle değildir medya dan alıyorsanız haberi durup biraz düşünün derim.. ben bölge insanıyım pkk ypg değilim onu başta söyleyeyim Allah beni kürt yaratmış sırf ırkımdan dolayı babam akrabalarım ben yıllardır ezildik işkence gördük köylerimiz yakıldı masum insanlarımız yatağından alınıp öldürüldü şehir merkezinde insanların enselerine kurşun sıkıldı bunları çoğaltmak mümkün tüm bunlar yaşanırken şimdi bölgede dini kullanan hizbullah kanadı o zaman sistemin bir parçasıydı bunlar delilleri ile ortaya çıktı.. kürtler kimliklerinden dolayı öldürülürken kimsesiz idiler hiç bir kesim den ses çıkmıyordu sanki Kürtler Müslüman değildiler o dönem tüm bunlara itiraz eden bir tek örgüt pkk idi ve mazlum kürtler çocuklar babalarının initkamı için kadınlar kocalarının intikamı için pkk ye katılıyorlardı ve şimdi bu katılan insanların aileleri pkk ye sempati duyuyor olabilir bunları tekfir etmenin yanlış olduğunu söylüyorum

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bak mucahidhakan kardeşim sen g.doğuda yaşadın mı hiç bilmiyorum belkide bildiğiniz tüm gerçekler öyle değildir medya dan alıyorsanız haberi durup biraz düşünün derim.. ben bölge insanıyım pkk ypg değilim onu başta söyleyeyim Allah beni kürt yaratmış sırf ırkımdan dolayı babam akrabalarım ben yıllardır ezildik işkence gördük köylerimiz yakıldı masum insanlarımız yatağından alınıp öldürüldü şehir merkezinde insanların enselerine kurşun sıkıldı bunları çoğaltmak mümkün tüm bunlar yaşanırken şimdi bölgede dini kullanan hizbullah kanadı o zaman sistemin bir parçasıydı bunlar delilleri ile ortaya çıktı.. kürtler kimliklerinden dolayı öldürülürken kimsesiz idiler hiç bir kesim den ses çıkmıyordu sanki Kürtler Müslüman değildiler o dönem tüm bunlara itiraz eden bir tek örgüt pkk idi ve mazlum kürtler çocuklar babalarının initkamı için kadınlar kocalarının intikamı için pkk ye katılıyorlardı ve şimdi bu katılan insanların aileleri pkk ye sempati duyuyor olabilir bunları tekfir etmenin yanlış olduğunu söylüyorum

Bak hünermend kardeşim , benim dedeler sırp bulgar ve yunanlılar tarafından türk ve müslüman oldukları için çok zulme uğramış , zamanında istanbul padişahı önüne gelen her anlaşmaya olur derken birden biri çıkmış gelin ya istiklal ya ölüm demiş , başlamış cephe cephe koşturmaya , eee elini taşın altına koyanı tanır insanoğlu , haliyle takmış peşine bir sürüyü zati zamanında bunları yaparkene halife ve islam da diyomuş, sonra vakti gelince demişki NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE . Ve bir sürü insanda bunu onaylamış malum hoşgörmek lazım zalimden zulüm görmüşler .

Birden içimden bi ses beni dürttü KADİROF ve taraftarları da müslüman deyyu Neuzu Billah !

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
şehadet ben sana hangi delili de getirirsem getireyim sen inanmayacaksın inanmak istemiyorsun çünkü şu halde boş uğraşmaya girmeye luzüm yok ben Allah ın kelmından başka hiç bir şeye körü körüne bağlı değilim ve savunduklarım islamı tanıdıkça oturup düşünürüm nefsime hoş gelmesede inancımı savunduklarıma tercih ederim daha önceleri dinimi tam anlamıyla idrak edemediğim dönemlerde savunduğum ama inancıma ters gelen durumları tamamen değiştirmişimdir ama sizler yapamazsınız Allah ve Resulünden başka hiç kimseye iradenizi teslim etmeyin kafanızı kumdan çıkarın gerçekleri görün görmek için kurana başvurun sünnete bakın referansınız bu olmalı

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hmmm bu ses durmak bilmiyor Karzai ve taraftarları da müslüman diyor yaw !!! Onlar d akafirlerden zulüm gördülerdi zamanında değil mi ?

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
şehadet ben sana hangi delili de getirirsem getireyim sen inanmayacaksın inanmak istemiyorsun çünkü şu halde boş uğraşmaya girmeye luzüm yok ben Allah ın kelmından başka hiç bir şeye körü körüne bağlı değilim ve savunduklarım islamı tanıdıkça oturup düşünürüm nefsime hoş gelmesede inancımı savunduklarıma tercih ederim daha önceleri dinimi tam anlamıyla idrak edemediğim dönemlerde savunduğum ama inancıma ters gelen durumları tamamen değiştirmişimdir ama sizler yapamazsınız Allah ve Resulünden başka hiç kimseye iradenizi teslim etmeyin kafanızı kumdan çıkarın gerçekleri görün görmek için kurana başvurun sünnete bakın referansınız bu olmalı
Yahu sanki karsindaki din iman nedir bilmiyor gibi konusuyorsun...he he kafamizi cikaririz.Sen once akideni temizle Allah swt dinine zit olan bir ideolojiyi dost edinmek,sevgi beslemek,sempati duymak kufurdur...

H Çevrimdışı

hunermend

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Hmmm bu ses durmak bilmiyor Karzai ve taraftarları da müslüman diyor yaw !!! Onlar d akafirlerden zulüm gördülerdi zamanında değil mi ?
müslümanları fırka fırka ayıran kuran ı nefsine göre yorumlayıp hadisleri nefsine ters düştüğünde sahih değildir diye red eden zihiniyeti Allah ıslah etsin demekten başka ne gelir elimizden

M Çevrimdışı

mucahidhakan

Üye
İslam-TR Üyesi

bu sempatizanlar sırası ile pkk ypg ye katılıp suriyedeki mücahidlere karşı savasıyolarlar kardesim..safını iyi belirle..Allah swt bizlere basiret versin

Üst Ana Sayfa Alt