Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Dini Sohbet İçin Ofis ya da Büro Açmak Hakkında Tecrübeli Kardeşler Tavsiyede Bulunur musunuz?

M Çevrimdışı

mevdut

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selam aleykum akhiler biz istanbul pendikte arkadaşlar olarak kuran calısması tefsir sohbetleri vs için bir yer tutmak istiyoruz işyeri buro vs. tanıdıklarımızı kahveye gitmeleri yerine buraya davet edip kuran ve sunnetle alakalı sohbete katmak istiyoruz. şimdi bu konuda tecrubeli olanlar tavsiyede bulunursa cok makbule gecer. aramızdan bazı kardeşler mudahele ederler vs. dernek vakıf olması gerekir dediler o yuzden bu konuyu actım. benim gorusum hiç birşey olmaz ama yinede danışmak istedim.. selametle

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
aleykumselam kardeşim ALLAH (c.c) hayrınızı kolaylaştırsın.

devlete vergi verdiğin sürece hiçbir şeye karışmaz için ferah olsun.yanlız öylesine bi boş dükkan olursa hemen kapatırlar şerefsizler

Ebukutub Çevrimdışı

Ebukutub

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Müslümanların halleriyle ilgilenenlerden Allah razı olsun. Sizede şöyle bi öneri verebilirim. ilk zamanlar 3-5 kişi kişiden birşey olmaz. Ama gelen kişi sayısı arttıkça göze çarpar da bi denetlenmeye girerse sıkıntı olabilir. O yüzden '' Dernek '' Vasfı almanız lazım. Zira devlete vergi vermen gerekiyor :) Allah işlerinizi kolay kılsın ahi.

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Kardeşim dernek açmanı tavsiye ederim, elemanlar normal bir ofise baskın yapıp diledikleri damgayı vurma hakkına sahiptirler , dernekte fıkıh dersi yapsanız ; gelen ekibe biz arapça dersi yapıyoruz deyip kurtulabilirsiniz ( kur'an dersi yapmak yasak )

sistem kontrol altında tutmak istiyor müslümanları

vergi husundada ; eğer vergi mükellefi olarak açarsanız vergi ödersiniz aksi halde ödemezsiniz kiranın stopaj vergisini dahi ödememe şansınız olabilir şöyleki işyeri sahibinden kira alınmadığına dair belge almanız halinde bu mümkğn olur

benim tavsiyem çevrenizde zaten bu işi yapan tevhidi dernekler vardır bunlara gidip bunlarla beraber hareket etmeniz , kişisel çabalar size zaman kaybettirebilir ,

Allah kolaylık versin

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
vergi konusunda hiç ödeme yapmıyorum desende,dükkan sahipliğinin kendinin,usul ve füruğun olmadığı durumlarda,yada bakım için kiracıya bedelsiz verilmediği durumlarda emlak değerinin %5 oranında yıllık kira bedeli üzerinden stopaj tahakkuk ettirirler.muhasebeci arkadaşlara danışabilirsiniz.toplanma ve toplantı düzenleme yasalarına da uymak zorunluluğun var.

M Çevrimdışı

mevdut

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim dernek açamanı tavsiye ederim, normal bir ofis isimsiz her an baskına uğrayıp diledikleri damgayı vurma hakkına sahiptirler , dernekte fıkıh dersi yapsanız gelen ekibe biz arapça dersi yapıyoruz deyip kurtulabilirsiniz ( kur'an dersi yapmak yasak )

sistem kontrol altında tutmak istiyor müslümanları

vergi husundada ; eğer vergi mükellefi olarak açarsanız vergi ödersiniz aksi halde ödemezsiniz kiranın stopaj vergisini dahi ödememe şansınız olabilir şöyleki işyeri sahibinden kira alınmadığına dair belge almanız halinde bu mümkğn olur

benim tavsiyem çevrenizde zaten bu işi yapan tevhidi dernekler vardır bunlara gidip bunlarla beraber hareket etmeniz , kişisel çabalar size zaman kaybettirebilir ,

Allah kolaylık versin

Eyvallah kardeş dogru hazır olanlarla birlikte hareket etmek gerek yoksa ben bu kadar tefauratlı oldugunu bilmiyordum zaman kaybı olur.tut ofisi getir 10 20 kişi basla zannettim:) Rabim razı olsun sizden. Bayramdan sonra ustune duserim artık

Üst Ana Sayfa Alt