Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Dini En Doğru Şekilde Nasıl Öğrenebilirim?

S Çevrimdışı

serkanbeydanol

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
dini bilgiler öğrenmek istiyorum en doğru ve basit şekilde yardımcı olur musunuz mealler doğru mu bende Elmalı Hamdi yazarın meali var ve meal ezberlenir mi doğruysa ondan sonra tefsir mi bakılmalı mealle birlikte ve doğru hadisler nasıl öğrenebilirim ya da başka doğru dini şeyler bedava olursa iyi olur kaynaklar yardımcı olursanız sevinirim

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Meâl ezberlemekten ziyade Kur'ân okumasını öğrenip o şekilde önce ayeti, sonra manâsını ezberlerseniz daha güzel olur. (Mesela üçer ayet ezberleyerek ilerlemek gibi... Üç ayet bitince sıradaki üçe geçip devam ederek)

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

serkanbeydanol

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Meâl ezberlemekten ziyade Kur'ân okumasını öğrenip o şekilde önce ayeti, sonra manâsını ezberlerseniz daha güzel olur. (Mesela üçer ayet ezberleyerek ilerlemek gibi... Üç ayet bitince sıradaki üçe geçip devam ederek)

Mealler doğru mu yani ve demek istediğinz ilk Kur'an hafızı ol ondan sonra meal ve tefsir ezberle öyle mi

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Mealler doğru mu yani ve demek istediğinz ilk Kur'an hafızı ol ondan sonra meal ve tefsir ezberle öyle mi
Elmalılı okuyabilirsiniz. Hatta okuduktan sonra, bir meâl daha okumak isterseniz internet üzerinden Tevhid meâlini de okuyabilirsiniz.

Ezber işi, sonraki iş. Ben, ezber yapacaksanız meâl değil, Kur'ân'ın kendisini ezberleyin, demek istedim. Ama ilme yeni başladıysanız önce meâl ve hadis okuyun ki, kalbinize sinsin. Hadis olarak da Riyazus Salihin okuyabilirsiniz. Ondan sonra (durumunuza göre) tefsire ve diğerlerine geçebilirsiniz. Ezberden de önemlisi, ameldir. Siz bir ayeti güzelce okuyup, anlayıp amele geçirince sonra isterseniz bunun üzerine ezber de yaparsınız. Ama amel edilmeyen ezberin bir kıymeti yoktur.

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Bu tarz hacimli eserleri zorlanmadan dijitalden okuyabileceğinizi düşünüyorsanız bedava elde edersiniz ama fiziksel kitap temin edebilme imkânınız olursa tabii daha iyi olur.

Ekli dosyalar

• RİYAZU'S SALİHİN ŞERHİ NÜZHETÜL-MUTTAKİN.pdf
    9.7 MB · Görüntüleme: 96
  • Riyâzü’s-Salihîn (Şerhten Alınma Hadis Mealleri).pdf
    12.2 MB · Görüntüleme: 104
  • riyazus-salihin-imami-nevevi-pdf.pdf
    5 MB · Görüntüleme: 91
أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Dosyalar açılıyor, sorunun ekran görüntüsünü atarsanız bakabiliriz.

S Çevrimdışı

serkanbeydanol

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Dosyalar açılıyor, sorunun ekran görüntüsünü atarsanız bakabiliriz.
BE238CA5-92C2-4EB2-A925-F32FC396F4E6.png

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Açtığım zaman böyle diyor
Hiç Apple kullanmadım ama mağazada "Apple Books" isimli turuncu arkaplan üzerinde beyaz kitap logosu olan bir uygulama varmış. Onu indirip tekrar deneyebilir misiniz?

S Çevrimdışı

serkanbeydanol

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Hiç Apple kullanmadım ama mağazada "Apple Books" isimli turuncu arkaplan üzerinde beyaz kitap logosu olan bir uygulama varmış. Onu indirip tekrar deneyebilir misiniz?

Google drive indirip oradan açın sorunun çözülmesi lazım. İpad kullanan birisi olarak pdf dosyaları için bu şekilde yapıyorum.
Denedim ikisini de olmadı

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Denedim ikisini de olmadı

Bunu deneyin. İndirdikten sonra PDF'i bu uygulama ile açacaksınız.

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör

Şimdi gördüm. Bu da ücret istiyormuş. Aklıma gelen en son yöntem; eğer EPUB açılıyorsa PDF dosyalarını Google'dan online bir şekilde EPUB formatına çevirebilirsiniz.

S Çevrimdışı

serkanbeydanol

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi

Hala aynı gösteriyor

Üst Ana Sayfa Alt