Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Dinden Çıktığımı Sanma Vesvesesi Hakkında Bana Nasihat Eder misiniz?

selefi genç Çevrimdışı

selefi genç

Üye
İslam-TR Üyesi
Hocam şimdi başımdan geçen hadiseyi anlatıyım şimdi abimle konusurken motor vardı bizde onun şarji bitecekti o gün konuşurken o gün hep korkarak gittik tam gaz vermedik dedim ama aklımdan da ALLÂH izin verdi de gittik ama ben bunu söylemedim şimdi ben böyle soylemedigim için dinden çıktığımı sanıyorum ben dinden ciktimmi
hayır böyle bir şeyden ötürü neden dinden çıkasın böyle şeylerle kendini darlayıp bunaltma git dinden çıkartan hususları araştır ve böyle şeyleri çok eşeleme

selefi genç Çevrimdışı

selefi genç

Üye
İslam-TR Üyesi
Hocam bu vesveseyi ilim kovar ben bunu nasıl kovarim
bence sen fazla ilmi şeylere girme orada seni vesveseye sokacak daha fazla şey var normal bir müslüman olmaya çalış Kur'an oku basit tefsirlerden oku siyer ve sahabe hayatlarını oku aklına böyle şeyler gelince duanı et ve kafaya takma vesveseyi ancak Allahı anarak kovabilirsin

M Çevrimdışı

Müslüman7

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bence sen fazla ilmi şeylere girme orada seni vesveseye sokacak daha fazla şey var normal bir müslüman olmaya çalış Kur'an oku basit tefsirlerden oku siyer ve sahabe hayatlarını oku aklına böyle şeyler gelince duanı et ve kafaya takma vesveseyi ancak Allahı anarak kovabilirsin
Yani ben dinden çıkmadım Bu düşünceden dolayı

M Çevrimdışı

Müslüman7

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşlerim necaset hakkında bir sorum olacak eşofmanım nemliydi Necis yere oturdum ıslaklık oturduğum yere temas etti kıyafetim necaset olmuştur biliyorum ama bedenim Necis olmusmudur yoksa sadece kıyafeti çıkarsam olur mu

Abdullah4 Çevrimdışı

Abdullah4

My leader is the Prophet, my Lord is Allah,
İslam-TR Üyesi
Kardeşlerim necaset hakkında bir sorum olacak eşofmanım nemliydi Necis yere oturdum ıslaklık oturduğum yere temas etti kıyafetim necaset olmuştur biliyorum ama bedenim Necis olmusmudur yoksa sadece kıyafeti çıkarsam olur mu
Kardeşim eğer kıyafet pislenmis se sarece pis bölge olan kiyafeti temizlemen gerekiyor 7/5 defa yikaman gerekiyor eğer sabun varsa 2 defa yikaman yeterli olur eğer iç tarafa yani senin vücuda geçmişse yani ıslaklık hissediyorsan ozman o bölgeyi de temizlemen gerekiyor ebu Hanife göre iki tarafida temizlemen gerekiyor

M Çevrimdışı

Müslüman7

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim eğer kıyafet pislenmis se sarece pis bölge olan kiyafeti temizlemen gerekiyor 7/5 defa yikaman gerekiyor eğer sabun varsa 2 defa yikaman yeterli olur eğer iç tarafa yani senin vücuda geçmişse yani ıslaklık hissediyorsan ozman o bölgeyi de temizlemen gerekiyor ebu Hanife göre iki tarafida temizlemen gerekiyor
Zaten elbise temizdi ama ıslaktı yani islakligi temizkende hissediyordum elbise içimden bedenime kadar necaset sirayet etmiş midir elbise sıkasak suyu çıkmazdı sadece nemliydi

Abdullah4 Çevrimdışı

Abdullah4

İslam-TR Üyesi
Abdullah4 Çevrimdışı

Abdullah4

İslam-TR Üyesi
Eğer pis bir suya otursaydin çok fazla su varsa orada o zaman iki tarafida temizlemen gerekirdi

Üst Ana Sayfa Alt