Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Dinden Çıktığımı Sanma Vesvesesi Hakkında Bana Nasihat Eder misiniz?

M Çevrimdışı

Müslüman7

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Hocam Selâmûn Âleykûm Hayırlı Günler Geçmiş Cumanız Mübarek olsun benim sorum çamaşır makinesinde durulama ve sıkma programı var bu programda necaset temizlenir mi 18 dk 15 dk şeklinde süreleri var programların

Abdullah4 Çevrimdışı

Abdullah4

My leader is the Prophet, my Lord is Allah,
İslam-TR Üyesi
Hocam Selâmûn Âleykûm Hayırlı Günler Geçmiş Cumanız Mübarek olsun benim sorum çamaşır makinesinde durulama ve sıkma programı var bu programda necaset temizlenir mi 18 dk 15 dk şeklinde süreleri var programların
aleykum selam ve rahmetullahi ve berekatuhu. Güzel kardeşim seninde cuman mübarek olsun Evet temizlenir zaten fikihlarda 7 veya 5 defa yikamaktir eğer sabun varsa 2 defa yetiyor yani 15/ 18 dakika yeterli olur içine deterjan filan koyuyor musun

Son düzenleme:
Öğrenen Müslüman Çevrimdışı

Öğrenen Müslüman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aslında sorularınızın cevabı Ehli Sünnet ilmihal kitaplarında ayet ve hadislerden delillerle mevcud. Kitap yanınızda değilse sitede aynı sorular var. Bu sitede bulamazsanız google da aratın.
İkinci olarak bir konu açıldığında konu farklı yere kaymasın.Vesvese konusundan kıyafetteki necasetin giderilmesi meselesine gitmiş konu.
Üçüncü olarak dini meselelerde delille konuşulur. Delilsizce konuşmak yanlış fetvaya, yanlış fetva vermek de hem fetva veren hem de fetvayı uygulayacak kişi için tehlikeli durumlar oluşturabilir.
Dikkatli olun
Selamun Aleykum

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
M Çevrimdışı

Müslüman7

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Hocam Selâmûn Âleykûm biraz önce konu açmaya çalışıyorum ama sorum gozuk muyor

Öğrenen Müslüman Çevrimdışı

Öğrenen Müslüman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben delil verseydim karşı kafasi karışmasın diye yapmadım baktığım kitap Hanbeli fıkıh dan alıntıdir ben sadlestirmeye yolunu seçtim
Ben genel olarak konuştum yanlış yazdın veya yanlış yazmadın diye değil. Delil verirseniz fetva soran kişinin içinde şüphe kalmaz.
Hocam Selâmûn Âleykûm biraz önce konu açmaya çalışıyorum ama sorum gozuk muyor
Aleykum Selam sorular moderatör kontrolunden sonra görünür hale gelir.

AbdussametTuna1 Çevrimdışı

AbdussametTuna1

Şirke rızam yoktur
İslam-TR Üyesi
YouTube Hayalhanem vesvese risalesi serisi var. Onu izle. Bilinçlen ve Allah'a sığın. Allah cümlemizi gazabından muhafaza eylesin.

AbdussametTuna1 Çevrimdışı

AbdussametTuna1

Şirke rızam yoktur
İslam-TR Üyesi
Ya ahahha. Birincisi yeğeni değil. İkincisi yeğeni olsun veya olmasın adam gayet güzel hizmetler yapıyor. Bu açıklamaya da gerek yok aslında. Söz doğru ise söyleyenin ne önemi var? Vesvese hastalarına çok güzel açıklamalar ve telkinler yapıyor adamcağız ey güzel kardeşim :dd

Abdullah4 Çevrimdışı

Abdullah4

My leader is the Prophet, my Lord is Allah,
İslam-TR Üyesi
Ya ahahha. Birincisi yeğeni değil. İkincisi yeğeni olsun veya olmasın adam gayet güzel hizmetler yapıyor. Bu açıklamaya da gerek yok aslında. Söz doğru ise söyleyenin ne önemi var? Vesvese hastalarına çok güzel açıklamalar ve telkinler yapıyor adamcağız ey güzel kardeşim :dd
Ben yanlış bişe mi dedim?

Üst Ana Sayfa Alt