Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Daha Önce Ateist Olan Sayfa Admini Islami Seçtikten Sonra Sayfasında Islami Anlatmaya Karar Veriyor

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahi seni anlıyorum, tevratta zeburda hatta incilde bile mucize olabilir,(bozulmamış ayetlerden), mesela peygamberizin(s.a.v) peygamberliğini yüce Allah'ın(cc) tevratta ve incilde bildirmesi gibi.. Kainatı yaratanlabu tür ayetlerin(bozulmamış ayetlerin) sahibi aynı çünkü, Tevrata, zebura ve incile gelince, bir ateist bunların hak kitap olmadigini, bozuldugunu rahatlikla anlayabilir, gerek içindeki sapık düşünce ve inançlarından gereksede 3-4 tane farkli olan incillerden :) vs.. O yüzden bu kafirler genelde islamiyetle ilgilenirler, Kur'anda öyle mucizeler var ki insan Rabbinin(cc) kudretine şahit oluyor resmen.. Mesela kabenin koordinatları, ayetlerin işaretiyle mucize edilmiştir, bunun dışında daha bir çok mucize var, bu tür mucizeler diğer kutsal kitaplar bozuldugu için genelde onlarda yok, var olarak iddia edilenler ise bazıları komedi, bazılarıda zaten Kur'andada geçiyor( kızıl denizin yarılması gibi). Ama özellikle sayısal mucizeler sadece Kur'anda vardır, bu konuda halis aydemirin "ikili simetrik kitap" adlı bir çalişması var okumanı tavsiye ederim kardeşim, selametle.

“Hesap yapan olarak biz yeteriz”(Enbiya-47)

“Şüphesiz Allâh, her şeyin hesabını keskin yapandır”(Nisa-86)

“Çifte de teke de andolsun"(Fecr-3)
akhi soru olarak sordum , bende merak ettim bunu :)
https://www.islam-tr.org/konu/kurandaki-mucizeler-ile-teblig-nasil-yapilir.42267/
inşeallah dediğin gibidir :) selametle

M Çevrimdışı

muhtaç1

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ateiste verilecek en mantıklı cevap peygamber okuma yazma bilmediği halde bu kitabı nasıl ezbere okuyordu

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ateiste verilecek en mantıklı cevap peygamber okuma yazma bilmediği halde bu kitabı nasıl ezbere okuyordu
akhi bu verilebilecek en son cvp olurdu :) kusuruma bakma ama bu boyle .....
eskiden ateist forumu bazen izlerdim üye olmadıgım için cvp yazmazdım ama müslümanların hakikaten mantıksız cevap verip ezilmelerine üzülürdüm....

hatta senin cevabın en mantıksız cevap olurdu ... çünkü biz peygamberimizin okuma yazma bilmediği ve buna rağmen kitabı ezbere olmasına mantık ile değil kalben iman ettik .... öyle şeyler vardır ki dinde , ancak kalben iman edersin mantıkla değil , bu da onlardan biri ...
mantık ile olaya bakarsan , peygamberinizin okuma yazma bilip bilmediğini nerden biliyorsunuz sorusu ile karsı karsıya Kalırız , çünkü mantık en bakıldığında bunun ispatı mümkün değildir ... biz iman ettik , bu yuzden dinin asıl noktalarını anlatalım geri kalanına zaten la ilahe illallah ı dedirttikten sonra kendiliğinden iman edeceklerdir .... Bu yuzden lütfen , kendimizi tebliğde özgün ve hem nakil hem akla hakim değilsek tebliğe kalkısmayalım...s.a

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ateiste mantıki bir cvp illa verilecekse şöyle bir örnek verebilirim ,

misalen 'boşanma da kadın erkek eşitsizliği '
bu ateistin kafasını kurcalar neden eşit değillerdir kadın erkek bu meselede diye ?
verilebilecek en mantıklı cvp, batıdaki boşanma istatistikleri ile müslüman ümmetin boşanma istastistiklerini grafik üzerinde gösterip müslümanlarda boşanmanın ne kadar düşük oranda olduguna dikkati çekmek lazımdır ....

Hadis i Şerif buyuruyor ki ,
Allahın en sevmediği helal boşanmadır...
Necip fazılın muazzam yorumu şöyle ;
eskiden bu ince ipliği kimse koparamıyordu ; şimdi ise kaba zinciri herkes koparıyor....

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
'İslama değil, kendinize bir şans daha tanıyın.' Güzel tespit. İslam zaten tam eksik, hatalı olan insanlar. Bunu farketmiş elhamdülillah.

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
akhi soru olarak sordum , bende merak ettim bunu :)
https://www.islam-tr.org/konu/kurandaki-mucizeler-ile-teblig-nasil-yapilir.42267/
inşeallah dediğin gibidir :) selametle

Aklıma geldi bende birtane söyleyeyim. Kuranda palindromik diziler vardır. Yani öndende okunduğundan arkadanda okunduğunda aynı kelimeler çıkar yani ters simetri mevzuu. Her ne kadar biraz ılımlı olsa da Nouman Ali Khan'ın bu konuda ilginç tespitleri var. Özellikle Ayet el-Kursi hakkında.

N Çevrimdışı

nereyeboyle

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aklıma geldi bende birtane söyleyeyim. Kuranda palindromik diziler vardır. Yani öndende okunduğundan arkadanda okunduğunda aynı kelimeler çıkar yani ters simetri mevzuu. Her ne kadar biraz ılımlı olsa da Nouman Ali Khan'ın bu konuda ilginç tespitleri var. Özellikle Ayet el-Kursi hakkında.
kuranda elbette sayısız mucize vardır , ama bu tür şeyler imani meseleler değildir .... yani ben kuranda palindromik dizi yoktur desem bu imanımı etkilemez... ki üstelik islamla yeni tanısan birine imani olmayan meseleleri anlatmayı ben uygun bulmuyorum .... çünkü sanki dinden imiş gibi iman edebilir .... ha isteyen istediği gibi tebliğ yapabilir ben dinde bir makam değilim sonuçta

İ Çevrimdışı

İbn Muhammed

الله اكبر و العزة الله
İslam-TR Üyesi
Aklim
kuranda elbette sayısız mucize vardır , ama bu tür şeyler imani meseleler değildir .... yani ben kuranda palindromik dizi yoktur desem bu imanımı etkilemez... ki üstelik islamla yeni tanısan birine imani olmayan meseleleri anlatmayı ben uygun bulmuyorum .... çünkü sanki dinden imiş gibi iman edebilir .... ha isteyen istediği gibi tebliğ yapabilir ben dinde bir makam değilim sonuçta
aklıma geldi söylemek istedim. Yanlis anlaşılmasın. Tebliğ meselesi zor ve önemli bir iş yani ciddi bir birikim gerekiyor. Bir şeyleri anlatayım derken daha çok kafa bulandirabilir. Benim görünce şaşırdığımı bir ayrintiydi o.

Üst Ana Sayfa Alt