Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Covid 19 ve Sözde Aşısının Tehlikesi

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Disari ciktigimizda puslu goremiyoruz maalesef. Televizyonda ve daha google yazdigimizda dahi.

Forum Yonetimi, toplumdaki standart sinirlarda bir acikliga, konu itibariyle goz yumdugunu iletirse, memnun olacagiz.
Anlayamadım ne yazdığını, bana daha anlaşılır şekilde yazar mısın?

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Anlayamadım ne yazdığını, bana daha anlaşılır şekilde yazar mısın?
=))

Simdi Ayse arkadasimiz bir suru video buluyor. Ama,forumda kurallar var diye ekleyemiyor. Saniyorum basi acik bayan olan videolar yasakmis.

Bunlari puslamayi da bilmiyoruz. Yahut ogrenip puslamak maddi manevi kayip olacak.

O yuzden demek istedim ki; aciklarin her yerde oldugu bir ulkede yasiyoruz. Bu korona konusunda, kuralinizi askiya alma sansi varsa, arkadasimiz da eklesin linklerini.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Simdi Ayse arkadasimiz bir suru video buluyor. Ama,forumda kurallar var diye ekleyemiyor. Saniyorum basi acik bayan olan videolar yasakmis.

Bunlari puslamayi da bilmiyoruz. Yahut ogrenip puslamak maddi manevi kayip olacak.

O yuzden demek istedim ki; aciklarin her yerde oldugu bir ulkede yasiyoruz. Bu korona konusunda, kuralinizi askiya alma sansi varsa, arkadasimiz da eklesin linklerini.
Haramlar şansa bırakılamaz.
Evet, ben dahil herkes şeriatla yönetilmeyen ülkelerde ve uluslar arası sosyal medyalarda İslam ahkâmına uymayan ortam ve görüntülere denk geliyoruz. Bunların bir kısmı çok ilgi çekici olsa da bazen helal dairesinde olmadığı için paylaşamıyoruz. Bu korkum bana bu yaştan sonra videolara mudahalede bulunabilmeyi de öğretti elhamdulillah.
Haramlara, yasaklara forum olarak bizler riayet edemeyecek isek kimler edecek. Malumumuzdur ki, Yahudiler zina eden zengin ve güçlü kimselere cezada kayırdıklarından dolayı sonra bu cezaya her kesim için eşit kılmışlar ve Allah'ın ahkamına rağmen farklı kural peydahlamışlardı. Rabb'im bizleri bu tür temayullerden muhafaza buyursun. Evet biraz zorluk, sıkıntı çekecek, çekiyor olsak da inşeAllah elimizden geldiğince sakınalım, çok günahlarımız olsa da en azından diğer insanların harama bakmasında vesilede bulunma günahından sakınalım. Daha bu (kendi) formumuzda İslama uyamazsak, ailemizde, şehrimizde ülkemizde neye nasıl tâlib ve örnek olacağız.
Bu konuşmayı kınamak vs için değil, sabır, azim ve daha çok çalışmak için yazdım. Fi emanillah

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Haramlar şansa bırakılamaz.
Evet, ben dahil herkes şeriatla yönetilmeyen ülkelerde ve uluslar arası sosyal medyalarda İslam ahkâmına uymayan ortam ve görüntülere denk geliyoruz. Bunların bir kısmı çok ilgi çekici olsa da bazen helal dairesinde olmadığı için paylaşamıyoruz. Bu korkum bana bu yaştan sonra videolara mudahalede bulunabilmeyi de öğretti elhamdulillah.
Haramlara, yasaklara forum olarak bizler riayet edemeyecek isek kimler edecek. Malumumuzdur ki, Yahudiler zina eden zengin ve güçlü kimselere cezada kayırdıklarından dolayı sonra bu cezaya her kesim için eşit kılmışlar ve Allah'ın ahkamına rağmen farklı kural peydahlamışlardı. Rabb'im bizleri bu tür temayullerden muhafaza buyursun. Evet biraz zorluk, sıkıntı çekecek, çekiyor olsak da inşeAllah elimizden geldiğince sakınalım, çok günahlarımız olsa da en azından diğer insanların harama bakmasında vesilede bulunma günahından sakınalım. Daha bu (kendi) formumuzda İslama uyamazsak, ailemizde, şehrimizde ülkemizde neye nasıl tâlib ve örnek olacağız.
Bu konuşmayı kınamak vs için değil, sabır, azim ve daha çok çalışmak için yazdım. Fi emanillah

Yanlis anlamadim zaten, haklisiniz.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı

Alıntı:

Alerjik bünyeler, özel rahatsızlığı olanlar önerilere karşı dikkatli olacaktır diye umud ediyorum.

İspanyol araştırmacı Ricardo Delgado, GRAFEN OKSİT'in ETKİSİNİ AZALTAN antioksidanları anlatıyor.

Aşılar ve bazı başka yollardan insanların vücuduna giren grafen oksit, canlılar için toksik yani zehirli. Aşı denen ama aslında bir genetik manipülasyon olan Korona enjeksiyonlarının çok yüksek oranda grafen oksit içerdiği kanıtlandı. İnsanların vücutlarını manyetik bir hale getiren grafen, gen değiştirme enjeksiyonlarının zararlarından sadece bir tanesi.

Kaynak: Doğal Sağlık Notları

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Bu arada yurtdışındaki aşılar ile, ülkemizdeki aşılar -aynı marka olsa bile- farklı olabilir diye düşünüyorum. Çünkü yurtdışındaki yanetki haberleri ile, ülkemizdekiler çok farklı görünüyor. Ama hepsinin zararlı olduğuna dair şüphem yok (Kendisine plasebo aşı denk gelen kısmetliler hariç. Ama bakalım kaç kez plasebo denk gelecek...)

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu arada yurtdışındaki aşılar ile, ülkemizdeki aşılar -aynı marka olsa bile- farklı olabilir diye düşünüyorum. Çünkü yurtdışındaki yanetki haberleri ile, ülkemizdekiler çok farklı görünüyor. Ama hepsinin zararlı olduğuna dair şüphem yok (Kendisine plasebo aşı denk gelen kısmetliler hariç. Ama bakalım kaç kez plasebo denk gelecek...)
Nitelik mi nicelik mi bahsettin fark?

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Nitelik mi nicelik mi bahsettin fark?
Sıvı içeriğinin komple farklı olduğunu zannediyorum. Çünkü yurtdışındaki vakalar öyle tuhaf ki; insanlar ellerini, kollarını, komple tüm bedenlerini zaptedemiyor, sinirleri komple kontrolden çıkmış, tuhaf hareketler yapar hale geliyorlar. Ve bu bildiğimiz ve anlayabileceğimiz "şok geçirme/titreme" hareketinden çok farklı.

Ekseri bayan vaka gördüğüm için (malum forum kuralları) buraya nakledemiyorum, erkek vaka görürsem naklederim inşaAllah.

Ülkemizdekiler ise ekseri kalp krizi, felç, pıhtı atma yüzünden körlük, organ kaybı şeklinde daha çok.

A Çevrimdışı

asliar

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sıvı içeriğinin komple farklı olduğunu zannediyorum. Çünkü yurtdışındaki vakalar öyle tuhaf ki; insanlar ellerini, kollarını, komple tüm bedenlerini zaptedemiyor, sinirleri komple kontrolden çıkmış, tuhaf hareketler yapar hale geliyorlar. Ve bu bildiğimiz ve anlayabileceğimiz "şok geçirme/titreme" hareketinden çok farklı.

Ekseri bayan vaka gördüğüm için (malum forum kuralları) buraya nakledemiyorum, erkek vaka görürsem naklederim inşaAllah.

Ülkemizdekiler ise ekseri kalp krizi, felç, pıhtı atma yüzünden körlük, organ kaybı şeklinde daha çok.
Bazilarini ozelden gondermistin, saniyorum anladim kastini.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı

Birden fazla video var, görüntülemekte sorun yok değil mi?

Sanırım sıra sıra gidiyor.

Bu arada ikinci videodaki Serkan Savlı. Dil sürçmesi sebebi ile "aşıdan sonra" diyor ama öncesini kastediyor. Twitter'da başka videoları da var.

Bu da videodakilerden birinin hesabı:

IMG_20210829_211952_094.jpg

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Ses biraz zayıf ama idare edin. Plandemiyle Mücadele Hareketi buluşmasından...

Konuşanlar:

Bahar Ersunger ve Bilgehan Bilge adlı doktorlarımız