Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Cephetun nusradan yeni bildiri

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cephetun Nusra’dan Yeni Bildiri

Cephetun Nusra Emiri’nin, Işid tarafından kaçırılıp öldürülmesi ile ilgili bildirisi.

Bundan 3 ay önce Rakka’nın Deyrhafir bölgesinde, Cephetun Nusra’nın Rakka Emiri Ebu Said Hadrami kayboldu.

Esed Rejim medyası dedi ki: ” Bazı vatandaşlar Ebu Said Hadrami’yi kaçırıp bize teslim etti”

Irak Şam İslam Devleti’ne (IŞİD) 2.5 ay sorduk Şeyh yanınızda mı? diye, ama onlar hep inkar ettiler ve çok büyük yeminler ederek ret ettiler.

Bundan 3 hafta önce Irak Şam İslam Devleti’ne (IŞİD) şok bir şekilde bir açıklama yaptı: “Hadrami’nin bizim yanımızda olduğunu, oda bir suç işlememiş ve biz onu hemen bırakacağız.

Daha sonra Irak Şam İslam Devleti’ne (IŞİD) Şeri heyetinden birisi dedi ki ” Hadrami mürtet olmuş, buda delillerle sabit bir durum.”

Biz korkmaya başladık ve biz Devle’den Şeyhi’n bırakılmasını istedik.

islahhaber.net / HABER

Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) Açıklaması

Devle’den hızlı bir cevap geldi.

Açıklamalarında: “Rakka vilayetine mensup birisinin mürtet olduğunu itiraf etmesi sonucunda bizler infaz ettik.”

Hadrami’nin hikayesi bizden uzak değil. İslami Devle, bundan 3 ay önce Allah’ın hükmünü yerine getirmede hiç tereddüt etmedi.

Hadrami’nin itirafında da belirttiği gibi, hem mürtet hem de kafir oldu, Şeri heyetimiz bu konuda Allah’ın hükmünü uygulamıştır ve bunda tereddüt etmemiştir.

İslami Devle, Ebu Said Hadrami’nin özel korumasını serbest bıraktı, çünkü onun üzerinde herhangi bir suç unsuru bulmamıştır.

Biz bugüne kadar neden sabır ettik?

Zannetmeyin ki Allah’ın hükmü sadece sıradan kişilere uygulanır, Allah’ın hükmü herkese uygulanır, biz bunu yapmasaydık büyük bir zararda olacaktık, ve doğru yolda da olmayacaktık.

Bu Davranışı Küçük Cihad Grupları Dahi Yapmadı

Bu davranış küçük cihad gurupları dahi yapmaz. Hani Şeri mahkeme?, hani onun itirifaları?, durum bu kadar basitse neden bu zamana kadar beklediniz.?

Hadrami’nin lakabı Ebu Said idi, Rakka ilindendir kendisi ve Suriyeli bir Müslüman, etrafına çok tebessüm eder ve ahlaken yüksek bir kişidir, onu her gören kişi sevdi, kardeşlerin arasında oldukça mütevazi biridir, onu kim görse emir olarak anlamaz, çünkü oldukça mütevazi ve alçak gönüllü biriydi ve Selef yolunda mültezim bir insandı.

Bu rejimin karşısında Rakka’da ilk baş kaldıran insanlardan biri Ebu Said Hadrami idi.

Kısa zaman içerisinde kendisi ve grubuyla Cephetun Nusra’ya dahil oldu. Allah onun onların ve diğer grupların eliyle Rakka şehrinin fethini müyesser kıldı.

Rakka Rejimin elinden kurtulan ilk şehir oldu. Devlenin şu an olduğu durumda Allahın fazlından sonra Ebu Said’in büyük payı vardır..

Ebu Said, valilik binasını kurtaran ve rejimin valisini esir alan kişidir, buda Rakka şehrinin özgürleştirilmesinde başlangıç olmuştur.

Bu derece büyük bir mücahit ve kahraman nasıl bir anda mürtet olur.?

Allah şahadetini kabul etsin, din gününde makamını yükseltsin.

Devle ile Cephetun Nusra arasında ayrılık olduğunda, Ebu Said ve arkadaşları Cephetun Nusra’da kalmayı tercih ettiler ta ki Zevahiri’nin açıklamaları gelene kadar.

Lakin Devle ona hile ile kendisine bir teklifte bulundu, teklifte: “Sen bıze biat et Zevahiri’nin açıklaması ne olursa olsun, ona biz uyarız diye onu biat konusunda ikna ettiler.

Cevap bildiğiniz gibi geldikten sonra, kendisi gözüyle, Devle’nin suçlarını gördükten ve masum insanlara basit sebeplerle işkence yaptıklarını görünce Devle’yi bıraktı ve tekrar Cephetun Nusra’ya katıldı.

Ebu Said kendisine yakın olan insanlara, Devle’nin suçlarını ve hatalarını anlatıyordu, öldürülmesine büyük bir sebepte bu olmuştu.

Rakka Ehli, Ebu Said’e umut bağlamıştı, insaf edecek ve zulümlerden kurtaracak diye, hatta aşiret büyükleri onun Rakka’ya gelmesini istediler, Cephetun Nusra ona Rakka dışında kal, Rakka’ya girme devle ile ilgili sorunlar çıkmasın diyordu.

Ebu Saidi, yetim ve dul kadınlara sorun onun kim olduğunu?, aşiret büyüklerine de sorun onun kim olduğunu?, ondan daha ötesi Devle’nin askerlerine sorun onun kim olduğunu?, onlara sorun size cevaplayacaktırlar.

Cömertliği, ahlakı, cesurluğu, takvası, dini hakkında cevap vereceklerdir.

Hangi adil mahkeme senin mürtet olduğuna karar verdi?

Hangi erdemli devlet seni kaçırdı?

Hangi zalim el idam etti

bizde burada soruyoruz?

Kaçıran, savcı, hakim infaz eden, ve işkence eden insan, nasıl olur aynı kişi?

Malumdur ki Ebu Said, kaçırılması ile ve Devle’yi bırakması arasında sadece 20 gün vardır.

Nasıl bu kadar kısa zamanda başınızda emir olduğu gördüğünüz kişi mürtet oldu.?

Allah’ı tenzih ederiz bu nasıl bir bühtandır.?

Soruyoruz Ebu Said’e infaz karar verelere?

Allah’ın hükmünü nasıl, hem zayıf insana hem güçlü insana uyguluyorsunuz.?

Rakka’daki şereflilerinizi görmüyor musunuz?.

Hesapsız geziyorlar ve zulüm ediyor ve insanların kanlarını döküyorlar.

Elimizde çok büyük bir liste var, mahkemesiz işkence sonrası öldürülen kişilerin listesi, siz Cephetun Nusra Emiri’ne bu şekilde yaptınızsa, sıradan halka zayıf ve güçleri olmayan insanlara neler yapıyorsunuz?.

Allah ne güzel vekil ve ne güzel yardımcıdır.

Sonuçla

Devle’den şunu istiyoruz.Ebu Said’in öldürmesinde kimin eli varsa, müstakil ve Şeri bir mahkemeye teslim edilmesini istiyoruz.

Bu olmadığı halde adil bir kısas onları bekliyor.

Devle’deki olan kardeşlerimize sesleniyoruz!

Komutanlarını gözden geçirmelerini ve onlardan insanları haksız ve hukuksuz bir şekilde zulüm eden komutanlar ile işbirliği yapmamalarını istiyoruz.

ve Allahın şu Ayeti Kerimesini hatırlatmak istiyoruz.

Zulmedenlere meyletmeyin; sonra size ateş dokunur (cehennemde yanarsınız). Sizin Allah’tan başka dostlarınız yoktur. Sonra (O’ndan da) yardım göremezsiniz! (Hud 113)

Şunu hatırlatmak istiyoruz!

Cephetun Nusra askerlerine şu talimatı verdik, kimseye saldırmayın sadece kendinizi savunun ve bu savaşa dahil olmayın.

Orada olan çatışma da kendinizi savunun çünkü Devle’nin adamları bizim karargaha saldırdı ve yağmur gibi kurşun yağdırdı.

o günden bugüne Cehetun Nusra Rakka’da emirlerine bu çatışmayı durdurmalarını ve Allah’ın hükmüne uymalarını söyledi.

Devle’ye de şunu hatırlatalım

Cephetun Nusra, Devle’nin bir adamını yanlışlıkla öldürdüğünde, Şeri mahkemeyi 3 günde kurduk, iki taraftan Şeri’leri de bulundu, sonunda diyet vermesine karar verildi ve problemde bu şekilde çözülmüştü.

Keşke sizde bu olayı da Şeri Mahkeme’de çözseydiniz, ve Allahın rızası doğrultusunda çözülmüş olsaydı.

Ebu Said’in ailesine kardeşlerine:

Emin olun ki Ebu Said’in kanı yerde kalmayacak Allah’ın adaleti gerçekleşecektir.

Bazıları bunu istese de istemese de Allah’ın adaleti gerçekleşecektir.

Mısırdan onu satın alan ise haremine dedi ki: buna güzel bak, umulur ki bize faidesi olacaktır, yâhud evlâd ediniriz, bu suretle Yusüfü orada yerleştirdik; hem de ona hâdisatın mealini istihraca dair ılimler öğretelim diye, öyleya Allah, emrine galibdir velâkin insanların ekserisi bilmezler (Yusuf 21 )

Cephetun nusra Beyaz Minare Müesessi

13 Rebbievvel 1435 / 15 01 2014

Bildirinini Orjınal Linki Tıklayın

Islah Haber

Öldürülern Cephetun Nusra’nın Rakka Emiri Ebu Said Hadrami

Moderatör tarafında düzenlendi:
H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rabbim mekanını firdevs eylesin..onu katlededenlere bişey demiyorum,çünkü Rabbimin adaleti muhakkak gerçekleşecektir.

L Çevrimdışı

ladedik

Üyeliği İptal Edildi
Banned
aklım almıyor benim kim doğru kim yalnış velevki mürted olsa ve bunu itiraf etti diyorlar bu ümmetin bu fitneden kurtulması için video yayınlaması gerekmezmiydi vallahi hz ömer şöyle demiştir...

Muhammed b. Abdullah b. Abd el-Kârî der ki: Ebû Musa el-Eşarî'nin yanından, Ömer b. el-Hattab'a bir adam geldi. Ömer, adama halkı sordu, oda Ömer'e açıklamalarda bulundu. Sonra Hz. Ömer ona:
«— Oralara ait yeni bir haberin var mı?» diye sordu. Adam: «— Evet, adamın biri irtidat etti» dedi. Hz. Ömer: «— Ona ne yaptınız?» diye sordu. Adam:
«— Yakaladık ve boynunu vurduk» diye cevap verdi. Hz. Ömer:
«— Onu üç gün hapsederek, her gün bir ekmek verip tevbeye davet etmediniz mi? Olur ki tevbe eder ve Allah'ın emrine dönerdi.» dedi.
Sonra Hz. Ömer sözüne şöyle devam etti:
«— Allah'ım ben (orada) bulunmadım. Öldürülmesini de em¬retmedim. Bana bildirilseydi öldürülmesine razı olmazdım.» (Muvatta, Akdiye, 16)

Allahım sen bize doğru yolu göster amin

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
işid yanliş yaptığı savunmak cok ciddi akıl sorunu dur musluman kanı akıtmak hatta değil şu ayete muhatabtır

Fakat her kim bir mümini kasten öldürürse, onun cezası, cehennemde kalmak olacaktır.
Allah onu mahkum edecek, lanetleyecek ve onun için korkunç bir azap hazırlayacaktır.(NİSA 93)

Moderatör tarafında düzenlendi:
farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yazıp yazıp geri siliyorum. İnşallah bu olaylar ümmetin lehine dönüşür.
Şeyh Zevahiriye büyük sorumluluk düştü. Dua edelim. Ümmetin hayrına vesile olur inşallah

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Şeyh Zevahiriye büyük sorumluluk düştü. Dua edelim. Ümmetin hayrına vesile olur inşallah

Ahi seyh zevehiriyi zaten isid dinlemiyor, yine ehli sünnetin vasat kesimi seyhi dinleyecek ve bu asirici kardeslerimiz yine seyhin dediklerini grmezlikden gelip kendi bildiklerini okuyacak...

Umarim seyhin aciklamasindan sonra isidin icindeki insafli vasat olan müslümanlar ve muminler isidi terk edip vasat olan gruplara kayarlar.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahi seyh zevehiriyi zaten isid dinlemiyor, yine ehli sünnetin vasat kesimi seyhi dinleyecek ve bu asirici kardeslerimiz yine seyhin dediklerini grmezlikden gelip kendi bildiklerini okuyacak...

Umarim seyhin aciklamasindan sonra isidin icindeki insafli vasat olan müslümanlar ve muminler isidi terk edip vasat olan gruplara kayarlar.
bugün Şeyhin Nusra ve İşid ile ilgili son görevlendirmesini anlattığı videoyu tekrar izledim.(ilk yayınlandığında da izlemiştim. İşidi lağvedip sadece Irakta kalacaksın dediğini de biliyorum. ) Bugün itibari ile, Şeyhin yapma dediği herşeyi yapmış durumda işid. Ne diyeyim , bu açıklamadan sonra bugünlere kadar yeni bir açıklama gelmeyişinden, Nusranın da arayı düzeltici beyanlarından , sanki sorun çözülmüş gibi ve sanki bize ulaşan haberler İşide karşı kasıtlı karalama gibi hissediyordum. kendi adıma . Ordan haberleri ancak internetten alabiliyoruz. E son haftalarda haberlerin çokca da güvenilir halde sunulmadığını da yaşadık.
İçimden diyordum ki bu durum düzelir. Ama Bugün Nusranın açıklaması, bir de video izledim ki bu açıklamaya ait sanırım. Sanki duvara çarpmış gibi hissettim kendimi.

Sübhanallah.. Sanki bugünü anlatıyor ayet.

İbni Kesir:Hoşunuza gitmediği halde, savaşı üzerinize farz kılınmıştır. Bir şey hoşunuza gitmediği halde sizin için hayırlı olabilir. Bir şey de hoşunuza gittiği halde sizin için kötü olabilir. Allah bilir, siz bilmesziniz.
Bakara 216
كُتِبَ عَلَيْكُمُ الْقِتَالُ وَهُوَ كُرْهٌ لَّكُمْ وَعَسَى أَن تَكْرَهُواْ شَيْئًا وَهُوَ خَيْرٌ لَّكُمْ وَعَسَى أَن تُحِبُّواْ شَيْئًا وَهُوَ شَرٌّ لَّكُمْ وَاللّهُ يَعْلَمُ وَأَنتُمْ لاَ تَعْلَمُونَ