Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Cennete Hoş Geldiniz

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Konuyu anlamayıp muzıge takılan kardeslerım ıcın soyluyorum
TARTISMA konusu olsun ıstemıyorum.
Sırf bu yüzden kardeşler güzel calısmalar yapmışlar bır muzık yüzünden heba olsun ıstemıyorum.
;Muzıgın haramıyet konusundakı sınırlarını bılen kardeslerım bu konu hakkında elbette dusuncelerını soyleyebılırler.
Konuyu daha canlandırıcı hale getırdıgı ıcın bır maruzat gormedım.
Eger sakıncalı olan bır durum varsa mümkünse yorumdan zıyade dınlemesın.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Halid Ahmed Çevrimdışı

Halid Ahmed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Konuyu daha canlandırıcı hale getırdıgı ıcın bır maruzat gormedım.
Yanlış bir ifade, sen kimsin diye sorarlar adama(İnşeAllah yanlış anlamazsınız)
Eğer bir iddia varsa ispatda gerekir.(Maruzat görmeyişinizin sebebi,delili...???)

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İnsanlardan öyleleri vardır ki, bilgisizce Allah’ın yolundan saptırmak ve onu bir eğlence konusu edinmek için sözün lehv (boş ve amaçsız) olanını satın almaktadırlar. İşte onlar için aşağılatıcı bir azap vardır.Lokman 6

Öncelıkle muzık neden haramdır.
Haram olduğu sınırları elhamdulıllah bılıyorum ama buyuklerım varken dedıdıgın gıbı ben kımım kı bu konuda fetva vereyim
Muzıgın neden haram olduğuna daır buyuklerımızın sozlerını mutlaka ısıttın bana bu soruyu sorduğuna gore ISPATI onlardır.
Şimdi Cogu sahih hadislere hatta ehlı ıman olan alımlerın sozlerıne bıle muhalefet olduklarından dolayı
Okuyan her ınsanın Talıb olduğu alim her kımse onun fetvasına uyup cevap yarıştırmasından dolayı cevap vermeyecegım bu konunun neden haram ne için haram haram kılan sebebler nelerdir once onu bılmek gerekır Bu soruyu soran kardesım de bunu elbette bılıyordur.İman edenlerın bu konuda bılgı sahıbı olduklarını bılıyorum bana dusen susmak ve anlatılandan ders çıkarmak.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Yanlış bir ifade, sen kimsin diye sorarlar adama(İnşeAllah yanlış anlamazsınız)
Eğer bir iddia varsa ispatda gerekir.(Maruzat görmeyişinizin sebebi,delili...???)

Aciklama icinde iddia yok ki
Konuyu paylasan kisinin yorumu var sadece.

Video icerigine odaklanin eğer rahatsiz olursaniz alt yapi muzik sesinden, sesi kisarsiniz olur biter.

Neyin delilini sunsun neyi ispat etsin ben anlamadim.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
konu ıle ılgılı vıdeoda gecen Nurettın kardesımızın cevabını aktarıyorum

Halid Ahmed Çevrimdışı

Halid Ahmed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahi,Allah razı olsun.Bu tepkimin sebebi inşeAllah tebliğ de bulunuyorsanız karşılaşabileceğiniz bir durum olabilir,hazırlıklı olun yani :D

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
benım ıcın hıc sorun degıl kardesım ben fanıyım bugun su an goruyorsan sonra yokum
Herkez bildiğiyle amel eder doğru veya yanlış
Önemli olan Dogruyu ve yanlışı ayırt edebilecek ALLAH ı anlama olcusudur.Ne kadar cok anlarsan O kadar cok yaklaşırsın.Onun harıcınde ınsanların ALLAH tan başka konuştukları
sözden ıbarettır.
Ya ALLAH ı konusun yada Susun.Biz Eglenmeye gelmedik dünyaya turist gibi.Biz ölmeye geldik.ve bu noktada ne ıcın ne ıle öldüğün çok önemlidir.HEr nefs yaptığına gordugune konuştuğuna dıkkat etsın.Yoksa her anını gözetleyen HAKIM sahittir.zaten.

ALLAH a guvenmedıkce
bıldıgınle amel etmedıkce
yaptığın amelde ALLAH ı bulmadıkça
ıstedıgın kadar hazırlıklıyım ben desende
Övunme kıbır riya dan oteye geçemez ademoglu..

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
O degil de ruhul kudus kardeşim
Bugun sayenizde bunyeme asiri doz nurettin yildiz eklemesi yaptiniz.

Su an herhangi bir videosunu izlemesemde
Hala kulaklarimda sesini duyuyorum.

Bahtiyar olunuz kardeşim.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum oncelikle konulari gunumuzle yakalamayi basaran ve olmasi gerekeni belirten nadir kardeslerden biri gercekten benim hala kulaklarimda ben genelde insanlarin yanlisina takilmam beseriz hepimiz hataliyiz, kardeslerimizin hatalarini kapatip o hatayi kirmadan duzeltip dogruyu bulup onunla amel etmek gerekli. Eger dogruysa kuran ve sunnet le desteklidir zaten. Ve ben bu kardesin rasulallah ve ashabindan o yolda giden guzel insanlardan baska anlattigini gor medim acikcasi ALLAH ondan razi olsun :) ve rabbim bizi razi oldugu kullarindan ihsan edip bizi de onun her verdiginden razi olan kullardan ihsan eylesin insaallah.

Üst Ana Sayfa Alt