Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Cemaleddin Kaplan Kimdir?

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Es Selamun Aleykum
rahmetli Cemaleddin Kaplanı tanıyan var mı?
akidesi selefilere çok benzemesine rağmen neden selefilere karşı?
Birde cemaati kendine halife diyor gerçekten o zamanlar FDR İslam Devleti diye bir devlet kurulmuş muydu?
Ben bilmem ama yaşı büyük olanlar belki tanıyordur nasıl birisi olduğunu merak ediyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Rhodium Çevrimdışı

Rhodium

Üye
İslam-TR Üyesi
70 lerde Millet vekili adayı oldu seçilemeyince müftülükten emekli edildi.
Sonra Almanya ya gitti. Biraz humeyni tarzı özentiliği vardı. Fatih camine galiba saldırı felan yapılmıştı. Vs. En nihayetinde memuru olduğu devlete hainlik yapmış biri. Devlete millete düşman tiplerden... Kara ses diye lakabı vardı. Stadyum da insanları toplayıp devlet kurup hilafet ilan edip tahta kılıçlar felan sallamıştı. Almanya ve Türkiye tarafından topluluğu yasaklı hale geldi. Sevmediğim biriydi.

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
70 lerde Millet vekili adayı oldu seçilemeyince müftülükten emekli edildi.
Sonra Almanya ya gitti. Biraz humeyni tarzı özentiliği vardı. Fatih camine galiba saldırı felan yapılmıştı. Vs. En nihayetinde memuru olduğu devlete hainlik yapmış biri. Devlete millete düşman tiplerden... Kara ses diye lakabı vardı. Stadyum da insanları toplayıp devlet kurup hilafet ilan edip tahta kılıçlar felan sallamıştı. Almanya ve Türkiye tarafından topluluğu yasaklı hale geldi. Sevmediğim biriydi.
Anladım zaten sevmediğini benim akrabam o cemaatten oy kullanmıyorlar çocuklarını okula göndermiyorlar hiç kimsenin kestiği eti de yemiyorlar selefiler gibi yani kaplanın nasıl olduğunu bilmem ama seviyorum kaplancıları

Gerçekten devlet mi kurdu?

Rhodium Çevrimdışı

Rhodium

Üye
İslam-TR Üyesi
Gerçekten devlet mi kurdu?
Devlet kurmadı kurduğunu iddia etti. Anadolu İslam Devleti dedi Anadolu ama Almanya da. İşte Avrupa şöyle böyle kafir derler sonra orda yaşarlar. Hadi o stadyumu İran da toplasın da görelim, Tabi Türkiye ne olacak, kendi kendine ben devlet kurdum diyince olmaz bu işler. Niye devlet kurma amacı da nedir? Türkiye ye düşman insanlarla işimiz olmaz bizim. Yaşasın tam bağımsız Türkiye!

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Devlet kurmadı kurduğunu iddia etti. Anadolu İslam Devleti dedi Anadolu ama Almanya da. İşte Avrupa şöyle böyle kafir derler sonra orda yaşarlar. Hadi o stadyumu İran da toplasın da görelim, Tabi Türkiye ne olacak, kendi kendine ben devlet kurdum diyince olmaz bu işler. Niye devlet kurma amacı da nedir? Türkiye ye düşman insanlarla işimiz olmaz bizim. Yaşasın tam bağımsız Türkiye!
Demokrat ülkeyi mi savunuyorsun abi eğer savunuyorsan ne işin var bu forumda?

Rhodium Çevrimdışı

Rhodium

Üye
İslam-TR Üyesi
kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
Rhodium Çevrimdışı

Rhodium

Üye
İslam-TR Üyesi
Yunan Müslümanlar da yok mu? Onları kardeşiniz saymıyor musunuz
Yunan vatandaşını değil Yunanistanı kastediyoruz. Hani İzmire 1919 da çıkarma yapıp 5000 den fazla Müslümanı öldüren Yunanistanı kastediyoruz. Şu savaştığımız.

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yunan vatandaşını değil Yunanistanı kastediyoruz. Hani İzmire 1919 da çıkarma yapıp 5000 den fazla Müslümanı öldüren Yunanistanı kastediyoruz. Şu savaştığımız.
Biz de senin Putin ile dost olan İsraile destek olan ülkeni kastediyoruz. Şu müslümanlara zulmeden ülkeni kastediyoruz.
Ülkemi savunmamın nesi yalnış... Bu forumda Yunanistanı mı savunalım?
Ben sana yunanistanı savun demedim sadece demokrat bir ülkeyi savunma yeter.

Rhodium Çevrimdışı

Rhodium

Üye
İslam-TR Üyesi
Bir hilafetdevleti kurulsa Türkiye ile savaşsa yine mi ülkeni savunacaksın?
Türkiye zaten mevcutta hilafet devletinin kendisi. Ben Türkiye Cumhuriyetinin, onun polis ve askerinin bir tarafıyım. Bir hilafet devleti olsa yada Suudiarabistan bile olsa Ülkemi savunurum.

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yav arkadaş ne biçim insanlar varmış burada cevap da veremiyoruz ki sonra linç oluyoruz bodoslama dalıyorsun diyorlar.

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Yav arkadaş ne biçim insanlar varmış burada cevap da veremiyoruz ki sonra linç oluyoruz bodoslama dalıyorsun diyorlar.
Muhterem kardeşim, forum olarak akidemiz ve paylaşımlarımız açık ve nettir elhamdulillah.. Okuyana ve anlayana gizli kalmayacak şekilde birçok yönde tebliğ, davet, nasihat, reddiye, bera'at vs konular forumda bolca bulunmaktadır..

Bununla birlikte genel hatırlatma babında; küfür ve ehlinin reelde ve sanalda İslami topluluklara karşı her türlü kısıtlama ve engelleme çalışmaları göz önüne alınarak, bazı kırmızı çizgi meselelerin sürekli üstü açık bir şekilde gündem edilip kışkırtma ve galeyana getirme tarzında yorumlara dikkat etmemiz gerekmektedir..

Elbette Allah'tan başka kimseden korkmadan, uygun uslub ile hakkı net bir şekilde ortaya koymamız icab etmekle beraber tedbirleri de elden bırakmamak akıllı mu'minlerin işidir..

Şu ayeti de genel anlamda ekleyeyim;

"Kâfirlerin, Allah’tan başka taptıklarına sövmeyin, sonra onlar da haddi aşarak bilgisizce Allah’a söverler. Her ummete yaptığı amelini süslü gösterdik. Sonra onların dönüşleri Rabblerinedir. O, yapmış olduklarını onlara haber verecektir."
En'am 108

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin

Yukaridaki banlanana ek olarak sizinde banlanmaniz gerekiyor aslinda. Zira sizlerin konulardaki bilgisizligi sanki sitedeymis gibi görünmekte. Kardesim daha kücüksün, bir cok konuda bilgin hic yeterli bile degil. Sana abi tavsiyesi bulundugun sehirde tevhidi sohbetlere düzenli katil ve tevhidin ne oldugunu icsellestirerek ögren ve yasamaya gayret et. Bu siteden faydalanirkende tevhidle alakali bölümleri ve sorucevapda cözümlenmis akaidle alakali konulari okumak ve ögrenmekle zaman gecir. Direk bir isim sorma ihtiyacin olursa bana direk özeldende sorabilirsin bak bu ayricaligida size yapiyorum.

Not: Tevhidi bilirseniz bu soruyu sorma ihtiyaci dahi hissetmezsiniz youtubede hocanin bi kac videosuna baktiginiz zaman kuran sunnete isabet etmis mi etmemis mi anlarsiniz.

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Yukaridaki banlanana ek olarak sizinde banlanmaniz gerekiyor aslinda. Zira sizlerin konulardaki bilgisizligi sanki sitedeymis gibi görünmekte. Kardesim daha kücüksün, bir cok konuda bilgin hic yeterli bile degil. Sana abi tavsiyesi bulundugun sehirde tevhidi sohbetlere düzenli katil ve tevhidin ne oldugunu icsellestirerek ögren ve yasamaya gayret et. Bu siteden faydalanirkende tevhidle alakali bölümleri ve sorucevapda cözümlenmis akaidle alakali konulari okumak ve ögrenmekle zaman gecir. Direk bir isim sorma ihtiyacin olursa bana direk özeldende sorabilirsin bak bu ayricaligida size yapiyorum.

Not: Tevhidi bilirseniz bu soruyu sorma ihtiyaci dahi hissetmezsiniz youtubede hocanin bi kac videosuna baktiginiz zaman kuran sunnete isabet etmis mi etmemis mi anlarsiniz.
Sağol abi Allah benim eksiklerimi gidersin hidayetimi arttırsın bulunduğum şehirde hiç tevhidi sohbetler yok hep tasavvufi sohbetler var çevremde ehli tevhid insan da az yani yalnızım bir de haklısınız çok cahilim ama elhamdulillah sadece Allah için seviyorum ve Allah için buğzediyorum ve bir küfür sözü işittiğimde dayanamıyorum asla susamıyorum fikirlerimi içimde asla gizleyemiyorum yani sız beni nakadar engellerseniz de tutamıyorum hicbir şeyi içimde.

R Çevrimdışı

Radikal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Muhterem kardeşim, forum olarak akidemiz ve paylaşımlarımız açık ve nettir elhamdulillah.. Okuyana ve anlayana gizli kalmayacak şekilde birçok yönde tebliğ, davet, nasihat, reddiye, bera'at vs konular forumda bolca bulunmaktadır..

Bununla birlikte genel hatırlatma babında; küfür ve ehlinin reelde ve sanalda İslami topluluklara karşı her türlü kısıtlama ve engelleme çalışmaları göz önüne alınarak, bazı kırmızı çizgi meselelerin sürekli üstü açık bir şekilde gündem edilip kışkırtma ve galeyana getirme tarzında yorumlara dikkat etmemiz gerekmektedir..

Elbette Allah'tan başka kimseden korkmadan, uygun uslub ile hakkı net bir şekilde ortaya koymamız icab etmekle beraber tedbirleri de elden bırakmamak akıllı mu'minlerin işidir..

Şu ayeti de genel anlamda ekleyeyim;

"Kâfirlerin, Allah’tan başka taptıklarına sövmeyin, sonra onlar da haddi aşarak bilgisizce Allah’a söverler. Her ummete yaptığı amelini süslü gösterdik. Sonra onların dönüşleri Rabblerinedir. O, yapmış olduklarını onlara haber verecektir."
En'am 108
Ben kimi kışkırttım kimi galeyana getirdim?

Cevab: Cümle başında "genel hatırlatma" yazılmış..