Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bu Ne Cehalettir Ya Rab!

M Çevrimdışı

mslmn

Üyeliği İptal Edildi
Banned
bugün tvyi zaplıyordum 1 saat önce falan bir baktım bir kanalda sokak röportajı yapıyorlardı. muhabir dört halifeyi soruyordu.. işte herkes birşey söyledi..görebildiğim kadarıyla sadece bir kişi doğru cevap verebildi onca kişi arasından.. bir tane zilli halifelik mi kaldı böyle şeyler soruyorsun.. dedi yakaladığım yerde birşeyler yaparım ben onu.. şimdi gelelim en önemli kısma.. kadının biri başladı imamı azam ebu hanife diye.. muhabir müdahale etti.. hz.ali diye..kadın dedi yok yok imamı azam ebu hanife dedi. bak hele hz.ali'den daha değerli yani..hz.ali değil halife o sanki. bu cahillerin halifenin, müçtehidin, imamın ne olduğundan haberi yok anlaşılan.. atalar dini denen şey bu olsa gerek. Allah'ın indirdiğine ve peygambere gelin desek gelirler mi ki? yoksa biz atalarımızı üzerinde bulduğumuz yolauyarız mı derler? İnsanlar bazı kalıpları kıramıyor anlaşılan. zamanında ben de yaşadım. olur mu öyle şey koskoca imamı azam yahu hiç yanlış yapar mı? diye düşünürdük daha doğrusu öyle düşündürdüler. hatta diyorum ki yok canım bu kadar yüzyıl insanlar yanlış yolda mıydı? sapık mıydı? onların da günahını almış olmayayım diyorum ama aklıma Ya ataları bir şey anlamamış, doğruyu da bulamamış idiyseler? sözleri geliyor. Siz ne dersiniz? Atalara mı uymalı? Yoksa Allah ve rasülüne mi? Allah ve Muhammed mi? Yoksa numan bin sabit mi?

M Çevrimdışı

mslmn

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ne demek istediğini anlamadım? hangi ağız? cahile cahil demek hakaret midir? yoksa bir tane hilafet düşmanına hak ettiği sıfatı söylemem mi yanlış olan?

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Bugün foruma yeni üye oldun, amacın herkese laf yetiştirmek mi? Böyle bir amacın varsa kendin yazar kendin okursun.

İlk konuyu oku, müslümana yakışmayacak sözler hatta halk dilinde küfür var. El edep, bir kesim kınanırken ya da uyarılırken ne zamandan beri argo sözler kullanılmaya başlandı. Senin Hak'kı savunman senin ağzını bozmanı gerektirmez aksine edebi elden bırakmamanı gerektirir.

Umarım anladın.

M Çevrimdışı

mslmn

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Tamam anladım "zilli" kelimesi argo olabilir ama cahile cahil demek; kafire kafir, müşriğe müşrik demek kadar doğrucu bir sözdür. Bunda da sen beni anlamışsındır umarım. Ayrıca ben sana bazı şeyleri göstereyim de bu hilafet düşmanları bırak bir müslümana Allah'a, peygambere ne ağır hakaretler ediyorlar gör. o zaman da böyle diyebilecek misin bakalım?

Üst Ana Sayfa Alt