Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Makale Bir Hafta Önce Başımdan Geçmiş Bir Olay!

Ubeyd Çevrimdışı

Ubeyd

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"وَمَا أَصَابَكُم مِّن مُّصِيبَةٍ فَبِمَا كَسَبَتْ أَيْدِيكُمْ وَيَعْفُو عَن كَثِيرٍ"
"Başınıza gelen herhangi bir musibet, kendi ellerinizle işledikleriniz yüzündendir. (Bununla beraber) Allah çoğunu affeder."Şura 30

Selamunaleykum değerli Müslümanlar.Başımdan bu hafta bir olay geçmiş bunu yazıp yazmamakta tereddüt edip yazmaya karar verdim.Bu olay insanın başına gelen musibetlerin kendi elleriyle yaptıklarından dolayı geldiğine bir delildir.Belki bunu 1.ağızdan duymak bazı kardeşlerimin, abilerimin, ablalarımın fikirlerini etkiler...

Taksim'e bir iş nedeniyle gittim.Malum fuhşiyat ortamı ve gitmek zorundaydım.O gün Allah'u alem şunu okumuştum;

"Imam Ebu Hanife bir meselenin içinden çıkamadığı zaman arkadaşlarına: bu durum, yaptığım bir günah sebebiyledir dermiş ve bundan istiğfar edermiş. Bazen de kalkar namaz kılarmış, böylece bu mesele ona kolaylaşırmış. Bu durum Fudeyl b. Iyad'a anlatılınca hıçkıra hıçkıra ağlamış ve demiş ki:

O, günahı az olduğu için bunu hissediyordu, günahı çok olanlar bunu asla anlamazlar".
Molla Aliyyul Kari, Tabakatu'l-Hanefiyye, II, 487
(Allah azze ve celle onlardan ve yazandan razı olsun)
Gün boyu bu durumu düşündüm.Ve Taksim'de indim.Allah azze ve celle affetsin ne kadar kendimi engellesemde günaha girdim.İşimi hallettim çıktım.Kağıthane'ye gidecektim.Ama içimde huzursuzluk var, tuhafım bu olay sürekli aklımda.İstiğfar ediyorum bir yandan da malum meydandan bir an önce çıkmaya çalışıyorum.Otobüsün nereden geçtiğini sormak için güvenliğin yanına gittim:

Ben:Abi, Kağıthane'ye gideceğim otobüsler karşıdan mı?
Güvenlik:Evet kardeş, karşıya geçip biniyorsun.
Ben:Abi, sola giden mi yani, karşıya geçiyorum?
Güvenlik:Evet, kardeşim karşıdan biniyorsun.

İndim tünele geçtim karşıya vaktim dar ve yetişmem lazım.Otobüs bir türlü gelmek bilmedi.Sonra dedim ki:

"Ya otobüs diğer karşıdan geçiyorsa, işlediğim günahtan dolayı bu sıkıntıya girmiş ve buradan çıkamıyorsam.Yok, yok gelir birazdan bekleyeyim."
Birazdan "Kağıthane" otobüsü geldi.Bindim ve özellikle sordum:
Ben:Abi Kağıthane Vergi dairesinde geçer değil mi?
Şoför:Kardeş karşıdan.
Ben:Abi, inince mi karşıdan.
Şoför:Yok kardeşim, senin dediğin otobüsler karşıdan geçiyor.

Kaldım öyle bir süre kalakaldım.Arkamda bir sürü insan indim otobüsten.Sürekli "Subhanallah" diyorum.Sonra bu iş sıkışıklığının işlemiş olduğum günahtan dolayı olduğuna hamd ederek karşıya geçerken.Geçtiğim anda diğer otobüs geliyor önüme, öyle bir gelişi var ki
"Hatanı anladın mı?" der gibi...
Anladım ve anlıyorum inşaAllah.

406288fd7f7c3b5f5913ab881813ee04--i-have-a-dream-lonely-heart.jpg

avam16 Çevrimdışı

avam16

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Alemlerin rabbi olan Allah subhanu teala hepimizi affetsin . Kaç gündür bu ayeti düşünüyorum dostum biliyor musun. Bursa mudanya da yaşıyorum ben. Bu yaz 4 kere denize gittim ne kadar sakinsamda saklansamda nefsim ve şeytan boş durmuyor. Rabbim affetsin. 4 unde de arabamda arıza çıktı ya da kaza yaptım. En sonuncusun da ertesi gün artık başıma gelmesini bekliyordum ha şimdi bisey olacak diye düşünürken aracım yine arıza yaptı.

Bu ayet aklımdan çıkmıyor bir haftadır. Bu ayeti düşünüp uzulsem mi , yoksa Allah mümin kullarını sıkıntılarla imtihan eder e sevinsem mi bilemedim .)

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Okuduğum bir kitapta benzer yaşanmışlıklar için mikro uyarılar diye tanımlama yapmışlardı
Flaş saniyelik anlık uyarılar
Bir yanlışın içinde olduğuna dair kendine gel uyarısı
Görebilmek mesele
MaşaAllah size ve sizin gibilere.

Üst Ana Sayfa Alt