Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Bildiğiniz İslami Giyim Satış Sitesi Var mı?

B Çevrimdışı

Bir tutam ilim

إِنَّ الدِّينَ عِندَ اللّهِ الإِسْلاَمُ
İslam-TR Üyesi
bildiğiniz site varmı yada kişi pantolon üst farketmez sanki bir kişi vardı bu sitede

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Modernize bir kıyafet ıstıyorsan her yerde var gerçekten pantolonlar sunlar bunlar. gömlekler tısortler. kazaklar. Feraceler cilbablar. cübbeler
Benım kafama takılan su
hz ömer r.a said bin amr arasındaki su hadıse
halk hz ömere diyor said bin amr
Ayda bir gün eve kapanıyor, halkın içine çıkmıyor
oda buna karşılık soyle cevap verıyor
Ayda bir gün halkın içine çıkmayışıma gelince: Hizmetçim olmadığı için elbisemi kendim yıkıyorum. Başka değişik bir elbisem de yoktur. Yıkadıktan sonra onun kurumasını bekliyorum. Kuruduktan sonra giyiyor, halkın içine ondan sonra çıkıyorum.

.O bir vali o odurumdayken hak katında bır degerı olmayan benım dolabımda sayılarca eşyam duruyor.Cogunuda rengı kaçtığı ıcın gıymıyorum dıye düşünüyorum kendıme ettıgım zulm hala benı cok uzuyor...

ve devamında..
Dünya servetine aldanmayan zatlardan birisi de Hz. Sâid’di. Hz. Sâid, Humus’ta vali yken, Hz. Ömer, Humus halkından, şehirde bulunan fakirleri tespit etmesini istedi. Fakirler tespit edildi ve bir grup Humuslu, listeyi Hz. Ömer’e verdiler. Listenin başında “Sâid bin Âmir” ismini gören Hz. Ömer şaşakaldı. İsim benzerliği olabileceği ihtimaliyle, “Sâid bin Âmir kimdir?” diye sordu. “Ey müminlerin emîri, o, bizim valimizdir!” dediler. Halifenin hayreti daha da arttı. “Valiniz fakir ha!” deyince, “Evet.” cevabını aldı. Tekrar sordu: “Valiniz nasıl fakir oluyor? Geliri nasıl, geçimini nereden temin ediyor?” Heyet cevap verdi: “Yâ Ömer, o, yanında bir şey tutmaz ki, eline geçeni fakir fukaraya dağıtır...”

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kalbini kırmak yada senı yermek maksatlı paylaşmadım kardesım hakkını helal et sen oyle deyınce kendı durumum da gozumun onune geldi paylaştım oylece kusuruma bakma

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
kalbini kırmak yada senı yermek maksatlı paylaşmadım kardesım hakkını helal et sen oyle deyınce kendı durumum da gozumun onune geldi paylaştım oylece kusuruma bakma

İcerik olarak guzel seyler yaziyor olsaniz da
Bunu sık yapiyorsunuz ruhul kudus kardeş.

Kendimize cuvaldizi batiracam derken baskalarinin uzulmesine vesile olmayalim.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İcerik olarak guzel seyler yaziyor olsaniz da
Bunu sık yapiyorsunuz ruhul kudus kardeş.

Kendimize cuvaldizi batiracam derken baskalarinin uzulmesine vesile olmayalim.

sahabeleri örnek aldığım ve oyle yasamak ıcın gayret göstermeye calısmam ve onu sevdıklerıme asılamaya calısmam dan olabılır.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
sahabeleri örnek aldığım ve oyle yasamak ıcın gayret göstermeye calısmam ve onu sevdıklerıme asılamaya calısmam dan olabılır.
Herkesin gayesi bu zaten. Hatirlatici olmak da guzel ona bir sey dedigim yok.
Fakat siz de yazarken yanlis anlasilabilecegini düşünmüş olmalisiniz ki helallik dilemissiniz. Vesselam.

Üst Ana Sayfa Alt