Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ben Suudi Arabistan'dan Aranıza Katıldım

ح Çevrimdışı

حفيدة الصحابة

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
اخت لكم جديدة هل من مرحب
انا من السعودية (ارض الحرمين الشريفين) ارجو ان يكن لي اخوات في الله في هذا المنتدى

اعجبني فيه انتمائه للاسلام
ارغب في المشاركة معكم لكن لا اعرف مترجم جيد

قوقل يحرف في بعض الجمل
بعض الوصفات ممتازة لكن لااعرف المعنى

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
أنا لا أعرف اللغة العربية. أعرف الانجليزية. مرحبا بكم في الموقع. كيف يمكننا المساعدة

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
السلام عليكم ، للأسف لا يمكنني أن أتكلم العربية ولكن استطيع ان تترجم من خلال برامج

ويمكنها أيضا أن يتحدث بلغة أخرى؟ الألمانية ، الانجليزية ، أو ماذا؟

GuLYaRaSi Çevrimdışı

GuLYaRaSi

VuSLaTa HaSReT
Admin
:D tercüme mi ettirdiniz google amcaya :D

ene la tekelleme lugatul arabiyya :D

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
evet ama türkceden arapyaca ceviri yapildigi zaman karisiklik oluyor bide düzenleme yapilmasi lazim, Almancadan Arapcaya gerek kalmiyor cünkü Okunuz tarzlari ayni onu bende zaten dille getirmistim :D

onun icin Almancan varsa yardim ediyim dedim :D

GuLYaRaSi Çevrimdışı

GuLYaRaSi

VuSLaTa HaSReT
Admin
okunus tarzi ayni derken, google mi öyle animsiyor?

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
yok misal olarak

Ich werde nach Hause gehen tam kelime kelime türkceye ceviri yapsak söyle olur.. ben yapacam dogru eve gidecem gibi iste lakin burda ail maksakt Ben eve gidecemdir sadece... Arapcadanda türkceye cevirdigin zaman ayni almancaya benzer gibi bazi kelimeleri öne veyahut arkalara biryere almak gerekiyor :)

KavlulFasl Çevrimdışı

KavlulFasl

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
سبحان الله

أخي مرحبا بك في الموقع ، الذي قدم لكم معالجة ،
نحن الذين نعرف أقل من العربية ، ولكن يمكننا مساعدتك بإذن الله

مساعدة من شقيقه الذي هو الله رازي

جزكللهحيرن كسر

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Türkçeden herhangibi bir dile çevittirirken dik kurallarına , özne yüklem vs dediğimiz dilbigisine uyumlu çevirilerde güzel sonuç veriyor tabiki bu ingilizce için diğer dillerde pek denemedim. Ama yinede googlenin ki iyidir hiç çokdan çoğu dillerde nasılsın ben buyum demeye yarıyor ;)

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
:D hakklisin üstad kafasi en cok karistiran bir soru var mesela ben ibranice ceviri yapan bir program veyahut online bir site görmedim... lakin diger bircok ülkerinki yapiliyor.. sizce burda bir Kasit yokmu ?

GuLYaRaSi Çevrimdışı

GuLYaRaSi

VuSLaTa HaSReT
Admin
:D hakklisin üstad kafasi en cok karistiran bir soru var mesela ben ibranice ceviri yapan bir program veyahut online bir site görmedim... lakin diger bircok ülkerinki yapiliyor.. sizce burda bir Kasit yokmu ?

bence kasitli degil..

adamlar tesvik bile ediyorlar, hemde online live baglantili hizmet:D

Yahudilerle siyonistleri ayni kategoriye sokmamak lazim, yahudilerden siyonizme ve zulmüne karsi olanlar da var, filistinlilerin tarafinda olanlar da var..

DAVA Çevrimdışı

DAVA

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bence kasitli degil..

adamlar tesvik bile ediyorlar, hemde online live baglantili hizmet:D

Learn Hebrew Online - Live Hebrew Lessons with teachers from Israel

Yahudilerle siyonistleri ayni kategoriye sokmamak lazim, yahudilerden siyonizme ve zulmüne karsi olanlar da var, filistinlilerin tarafinda olanlar da var..

---> link:

True Torah Jews Against Zionism

ilginc bi video:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hdAqQYTRkMs[/youtube]

azizim kafaya taktim herhalde bu dilli ögrenecem :D

Üst Ana Sayfa Alt