Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Başörtüsü Açılarak Okunur Mu? / Alparslan Kuytul (video)

KavlulFasl Çevrimdışı

KavlulFasl

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu Bel'amlara Göre '' Allah Zamandan ve Mekandan Münezzehtir'' ve ayrıca Allah'ın Sıftaları ikiye ayrılmıştır, ''ZATİ VE SUBUTİ ''bu Sapık Mürcie'nin hiç bir sözü DİNDE HÜCCET ALINAMAZ...

ZAMANDAN MÜNEZZEH DEDİKLERİ -ALLAH -Subhanehu ve Teala -ne diyor bakalım..

"İnsanoğlu dehre (zamana) söverek beni gücendiriyor. Halbuki dehr benim. Geceyi gündüze ben aktarıyorum."(Buhari Tefsir 45/1, Tevhid: 35, Edeb: 101,Müslim Elfaz: 1-2, 5-6, Ebu Davud Edeb: 169, Ahmed: 5/299, 311)

TAĞUTA ASKERLİK YAPTIRAN sahte ''RAB'' edindiğiniz ve FETVA larını kabul ettiğiniz ''Alparslan KUYTUL'' değil mi?

TAĞUTU RED ETMEYİ DAHİ BİLMEZLER.

1.TC ye askerlik yapmak Zaruridir derler..

2.Zorla götürürler en doğrusu gitmektir derler..

3.İkrah'ın sınırlarını ve Hududlarına bilmeyen veya bilipte saklayan ''ZAN'' üstüne yaşayan ve FETVA veren bu adam değil mi?

BAKALIM Sizinde Bizimde ''RAB'' biniz olan ''İLAH'' ımız Allah ne diyor. ..

Allah-u Teâlâ şöyle buyuruyor

"Ve direkler (kazıklar) sahibi Firavun'a..." (Fecr: 10)

"Firavun ise askerleriyle onları takip etmişti. Fakat denizde, onları kaplayacak olan su kaplamış ve onları boğmuştu." (Taha: 78)

"Biz onu ve askerlerini yakalamış ve denize atıvermiştik. Zalim olanların akibetinin nasıl olduğuna bir bak!" (Kasas: 40)

"Firavun, Haman ve askerleri hatalı idiler." (Kasas: 8 )

DEVLET MEMURLARINI KENDİNE KADRO EDİNEN BU ADAM NE YAPIYOR BAKALIM;

"Size sefih emirler hükmedecektir. Onlar, insanların en şerlilerini kendilerine yaklaştıracak ve namaz vakitlerini geciktirecektir. Her kim bu emirlere yetişirse onlara "ariyf" olmasın, polis olmasın, vergi memuru olmasın, bekçi olmasın!" (İbni Hibban, Ebu Yala, Taberani rivayet etti, sahih dedi.)
El Hatıbi Bağdadi bu hadisi şöyle rivayet etti:

"Zamanın sonunda zalim emirler, fasık bakanlar, hain yöneticiler, yalancı kadılar çıkacaktır. Her kim bunlara yetişirse onlara ariyf olmasın, vergi memuru olmasın, bekçi olmasın, asker olmasın!" (Tarihi Bağdadi c: 12 s: 63, c: 10 s: 284)

BEL'AM CAMİ HOCALARININ ARKASINDA NAMAZ KILAN VE CUMALARI BUNLARIN ARKASINDA KILAN BUNLAR DEĞİL Mİ?

Ebu Zer radiyallahu anh, Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem'in
şöyle dediğini rivayet etmiştir:

"Namaz vakitlerini geçiren emirler olacaktır. Sen böyle bir durumda, namazı vaktinde kıl ve sonra mescide git! Onların namazı bitirdiklerini görürsen sen zaten namazını kılmıştın. Şayet henüz namazı kılmamışlarsa sen de onlarla birlikte kıl! İşte bu kıldığın namaz, senin için nafile olmuş olur." (Müslim, Ahmed)

ALLAH'IN AYETLERİNİ GİZLEYENLERE LANET OLSUN.

Gerçekten, apaçık belgelerden indirdiklerimizi ve insanlar için Kitapta açıkladığımız hidayeti gizlemekte olanlar; işte onlara, hem Allah lanet eder, hem de (bütün) lanet ediciler. (BAKARA SURESİ / 159)

TAFRİHÇİLİK bu Bel'amlarda en üst düzeydedir..

S Çevrimdışı

serhildan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bu Bel'amlara Göre '' Allah Zamandan ve Mekandan Münezzehtir'' ve ayrıca Allah'ın Sıftaları ikiye ayrılmıştır, ''ZATİ VE SUBUTİ ''bu Sapık Mürcie'nin hiç bir sözü DİNDE HÜCCET ALINAMAZ...

ZAMANDAN MÜNEZZEH DEDİKLERİ -ALLAH -Subhanehu ve Teala -ne diyor bakalım..

"İnsanoğlu dehre (zamana) söverek beni gücendiriyor. Halbuki dehr benim. Geceyi gündüze ben aktarıyorum."(Buhari Tefsir 45/1, Tevhid: 35, Edeb: 101,Müslim Elfaz: 1-2, 5-6, Ebu Davud Edeb: 169, Ahmed: 5/299, 311)

TAĞUTA ASKERLİK YAPTIRAN sahte ''RAB'' edindiğiniz ve FETVA larını kabul ettiğiniz ''Alparslan KUYTUL'' değil mi?

TAĞUTU RED ETMEYİ DAHİ BİLMEZLER.

1.TC ye askerlik yapmak Zaruridir derler..

2.Zorla götürürler en doğrusu gitmektir derler..

3.İkrah'ın sınırlarını ve Hududlarına bilmeyen veya bilipte saklayan ''ZAN'' üstüne yaşayan ve FETVA veren bu adam değil mi?

BAKALIM Sizinde Bizimde ''RAB'' biniz olan ''İLAH'' ımız Allah ne diyor. ..

Allah-u Teâlâ şöyle buyuruyor

"Ve direkler (kazıklar) sahibi Firavun'a..." (Fecr: 10)

"Firavun ise askerleriyle onları takip etmişti. Fakat denizde, onları kaplayacak olan su kaplamış ve onları boğmuştu." (Taha: 78)

"Biz onu ve askerlerini yakalamış ve denize atıvermiştik. Zalim olanların akibetinin nasıl olduğuna bir bak!" (Kasas: 40)

"Firavun, Haman ve askerleri hatalı idiler." (Kasas: 8 )

DEVLET MEMURLARINI KENDİNE KADRO EDİNEN BU ADAM NE YAPIYOR BAKALIM;

"Size sefih emirler hükmedecektir. Onlar, insanların en şerlilerini kendilerine yaklaştıracak ve namaz vakitlerini geciktirecektir. Her kim bu emirlere yetişirse onlara "ariyf" olmasın, polis olmasın, vergi memuru olmasın, bekçi olmasın!" (İbni Hibban, Ebu Yala, Taberani rivayet etti, sahih dedi.)
El Hatıbi Bağdadi bu hadisi şöyle rivayet etti:

"Zamanın sonunda zalim emirler, fasık bakanlar, hain yöneticiler, yalancı kadılar çıkacaktır. Her kim bunlara yetişirse onlara ariyf olmasın, vergi memuru olmasın, bekçi olmasın, asker olmasın!" (Tarihi Bağdadi c: 12 s: 63, c: 10 s: 284)

BEL'AM CAMİ HOCALARININ ARKASINDA NAMAZ KILAN VE CUMALARI BUNLARIN ARKASINDA KILAN BUNLAR DEĞİL Mİ?

Ebu Zer radiyallahu anh, Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem'in
şöyle dediğini rivayet etmiştir:

"Namaz vakitlerini geçiren emirler olacaktır. Sen böyle bir durumda, namazı vaktinde kıl ve sonra mescide git! Onların namazı bitirdiklerini görürsen sen zaten namazını kılmıştın. Şayet henüz namazı kılmamışlarsa sen de onlarla birlikte kıl! İşte bu kıldığın namaz, senin için nafile olmuş olur." (Müslim, Ahmed)

ALLAH'IN AYETLERİNİ GİZLEYENLERE LANET OLSUN.

Gerçekten, apaçık belgelerden indirdiklerimizi ve insanlar için Kitapta açıkladığımız hidayeti gizlemekte olanlar; işte onlara, hem Allah lanet eder, hem de (bütün) lanet ediciler. (BAKARA SURESİ / 159)

TAFRİHÇİLİK bu Bel'amlarda en üst düzeydedir..

vallahi bu kardeş yanlış bir şey yazarsa, başka bir meselede yanlış bir kelam ederse ben onu düzeltme ihtiyacı duyarım.

ama burada maşallah ne rabbani bir üslup takınmış... mü-kem-mel tesbitler...işte hak olan söz budur.

Allah razı olsun.

Üst Ana Sayfa Alt