Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Arapça Hatlı Resim Çizmek Caiz mi?

akeyi Çevrimdışı

akeyi

Üye
İslam-TR Üyesi
Ayrıca hz ali tüm inananların walisidir diyorlar wali ne demektir. onun haricinde bu resim sanki tuğraya bakıyorsun aslında bir yazı içinde var ama ben anlamıyorum bilmiyorum arapça veyahut kuran okumayı bilmediğimden mi ama bu resimde de sanki bir yazı var gibi ama bilmiyorum ayrıca bu resmin hikmeti nedir açıklayınız.

ben bunu bir konuda yorum olarak sormuştum ama cevap bulamadım internettede bulamadım.

Alevisme.png

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Ali (r.anh) gibi her mu'min, her mu'minin velisidir. Bunu bir kimseye hasr etmek, ya o kişiyi putlaştırmadır veya cehâletin eseridir. Şia akidesinde bu tür sapkınlıklar tezahur eder.

"Mu'min erkeklerle mu'min kadınlar da birbirlerinin velileridir. Onlar iyiliği emreder, kötülükten alıkorlar, namazı dosdoğru kılarlar, zekâtı verirler, Allah ve Rasûlune itaat ederler. İşte onlara Allah rahmet edecektir. Şubhesiz Allah azîzdir, hikmet sahibidir." (Tevbe 71)

Ayetleri veya bazı manalı sözleri kullanarak tam anlamıyla resim olmasa da kaba olarak aşağıdaki gibi suretler yapmanı
n câiz olmayacağına (mekruh) inanıyorum.

kelimei-sehadet-kopya.jpg
aslan.jpeg
kus.jpeg

brbrs2.jpg

Üst Ana Sayfa Alt